Akıllı cep telefonunuzu gerektiğin kumanda ve mouse olarak kullanmak ister misiniz? 

Cevabınız “Evet” ise; Dünyaca ünlü teknoloji firması Logitech’in  iPhone ve iPad’ler geliştirdiği Touch Mouse uygulamasını kullanmanızı öneriyorum. Yakın zaman önce fark ettiğim bu uygulamayı bugün deneme fırsatı buldum. Sık sık mouse pili biten ve mousesuz kalan biri olarak bu uygulamayı çok beğendim ve sizlere de tanıtmak istedim. Uyguluma, akıllı televizyon ve Apple ürünleri ile kullanılabiliniyor. Ne yazık ki, Logitech bu uygulamayı sadece Apple ürünleri için geliştirmiş. Fakat Android markete bu işi yapan benzer uygulamalar olduğunu da gördüm. Bu kolaylığa erişmek isteyen Android kullanıcıları da Android Market’ten benzer bir uygulamayı indirip kullanabilirler.

Apple Store’de şu adreste bulunan uygulamayı kullanabilmeniz için bilgisayarınıza şu adreste bulunan “Logitech Touch Mouse Server” isimli ve boyutu 2.5 MB olan küçük bir yazılımı kurmanız gerekmektedir. 

mouse2

Yazılımı kurduğunuzda, yazılımın simgesi araç çubuğunuzu yukarıda gördüğünüz gibi yerleşmektedir. “Settings” kısmından uygulamanın Windows’un açılışında otomatik çalışıp çalışmayacağı ayarını yapabiliyorsunuz. Ben, sadece lazım olduğunda çalıştırmayı düşündüğümden otomatik çalışmasını engelledim. 

Yazılım yükleme işi bittiğinde Apple Store’den “Touch Mouse” isimli uygulamayı telefonunuza yükleyin ve çalıştırın.

mouse3

Uygulamanın ana ekranı yukarı gördüğünüz gibidir. Gördüğünüz gibi uygulama bilgisayarınızı otomatik olarak gördü. Şimdi tek yapmanız gereken server listesinde bulunan bilgisayarınızın ismini bir kere tıklamak. 

Bundan sonraki aşamadan telefonunuzun ekranını mouse olarak kullanabiliyorsunuz.

mouse6

Ekranın üzerinde bulunan “Left”, “Center” ve “Right” tuşları mouse üzerinde tuşları ifade etmektedir. Fakat bu tuşları kullanmanıza gerek yok. Ekranın herhangi bir yerine de tıklayabiliyorsunuz.

Ekranın üzerinde bulunan klavye simgesinden klavyeyi açarak yazıda yazabiliyorsunuz. Yani, iPhonenizin ekranını hem mouse hem de klavye olarak kullanabiliyorsunuz.

mouse4

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/05/mouse4.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/05/mouse4-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiAkıllı cep telefonunuzu gerektiğin kumanda ve mouse olarak kullanmak ister misiniz?  Cevabınız 'Evet' ise; Dünyaca ünlü teknoloji firması Logitech'in  iPhone ve iPad'ler geliştirdiği Touch Mouse uygulamasını kullanmanızı öneriyorum. Yakın zaman önce fark ettiğim bu uygulamayı bugün deneme fırsatı buldum. Sık sık mouse pili biten ve mousesuz kalan biri olarak bu uygulamayı çok...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...