Bilgisayarınıza Android İşletim Sistemi Yüklemek İster misiniz? 1Bilgisayarınıza Android işletim sistemi yüklemek, tüm Android uygulamalarını kullanmak ister miydiniz?

Aşağıda yazanları uygulayarak bilgisayarınızı Android 4.0 üssüne dönüştürebilirsiniz.

Android’in son sürümü olan Ice Cream Sandwich’i netbook’unuza yükleyerek onu istediğiniz zaman kurcalayabilirsiniz. Intel netbook’lara yüklenebilen Android-x86, Android Market’e erişebiliyor ve uygulama yüklemenize de izin veriyor.

Netbook’unuza Android yüklemek çok zor bir iş değil. Özellikle eskiden Linux’la biraz zaman geçirdiyseniz, işiniz çok kolay olacak.

Önemli not: Android’i Netbook’unuza yüklemeniz halinde varolan verilerinizi ve işletim sisteminizi kaybedeceksiniz (çift önyükleme konusunda yetenekleriniz varsa bunu halledebilirsiniz). Ancak 3. sayfada hiçbirine zarar gelmeden SD karta yüklemeyi de anlatıyoruz.

1. Androidx86’yı indirin
Androidx86 proje sayfasına giderek son sürüm olan 4.0’ı indirin. 4.0’ın birkaç farklı sürümü bulunuyor. Buradan netbook’unuza en çok uyan paketi indirin. Android’i Masaüstü PC’nizde denemeye değmeyebileceğini söyleyelim.

2. Flash sürücüye kopyalayın
ISO dosyasını indirdikten sonra onu bir USB belleğe yazmanız gerekiyor. Bunun için farklı platformlarda çalışan UNetBootIn‘i veya sadece Windows’da çalışan ve kullanımı kolay Linux Live‘ı kullanabilirsiniz.
3. Yükleyin
Android’i yüklemeden sadece denemek istiyorsanız, LiveCD modunu seçin. Bu modda yaptığınız kişiselleştirmeleri kaydedemeyeceksiniz.

Android’i yüklemek için “Install” seçeneğini seçin. Yükleyici, dual-boot (çift önyükleme) için pek fazla seçenek sunmadığından, varolan işletim sisteminizi tutmak, sizin yeteneklerinize dayanıyor. Şu anki işletim sisteminizi kaybetmek sizin için önemli değilse, işiniz kolay olacak. Ancak işletim sisteminizi kaybetmenizi sağlayacak kolay bir yol da var. Yazımızı okumaya devam edin.

İsteğe bağlı: SD karta yükleyin
Android’i bir SD karta yükleyebilirsiniz. Bu durumda netbook’ta kulandığınız işletim sistemi, uygulamalarınız ve ayarlarınız etkilenmeyecektir.

Bunun için bir flaş sürücüsüne ve SD karta ihtiyacınız var. Flaş sürücüyü SD karta Android’i yüklemek için kullanacaksınız.
Yapmanız gereken basit. Yükleyiciyi çalıştırın. Yükleme hedefi olarak SD kart yerine sabit diskinizi seçin.

Android artık netbook’unuzda
Android, netbook’da oldukça iyi çalışıyor. Giriş ekranınızı dilediğiniz gibi düzenlemeniz, telefon ve tabletlerde olduğu gibi uygulamalar arasında dolaşmanız mümkün.

Android Market’teki her uygulama çalışmasa da çalışan birçok uygulama bulabilirsiniz.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/28971d1332271042-androidx86.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/28971d1332271042-androidx86-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiBilgisayarınıza Android işletim sistemi yüklemek, tüm Android uygulamalarını kullanmak ister miydiniz? Aşağıda yazanları uygulayarak bilgisayarınızı Android 4.0 üssüne dönüştürebilirsiniz. Android'in son sürümü olan Ice Cream Sandwich'i netbook'unuza yükleyerek onu istediğiniz zaman kurcalayabilirsiniz. Intel netbook'lara yüklenebilen Android-x86, Android Market'e erişebiliyor ve uygulama yüklemenize de izin veriyor. Netbook'unuza Android yüklemek çok zor bir iş değil. Özellikle eskiden Linux'la biraz zaman geçirdiyseniz, işiniz çok kolay...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...