Bu yazımda ihtiyacı  olanlar için çok kullanışlı bir vpn programından bahsedeceğim. Tabii ilk olarak bilmeyenler için vpn nin ne olduğundan bahsedelim. Vpn nin açılımı virtual private network dür. Türkçesi tam olarak sanal özel ağ demektir. Bilgisayar veya telefon üzerinden başka bir ağa bağlanıp internete o üzerinden bağlanma işine vpn denmektedir.

Örnek vermek gerekirse; şu an biz fiziksel olarak Ttnet ağına bağlıyım. İnternet çıkışım bu ağ üzerinden olmaktadır. Bundan dolayı Türkiye’de ugulanan bütün internet bağlantı kısıtlamalarına tabiyim. Bundan dolayı bir sıkıntım yok zira hemen hemen bütün ülkelerde durum aynı. Her ülke kendi güvenliği için internet hatlarını kontrol altından tutmaktadır. Ama durum ne olursa bazen bağlı olduğunuz ağ üzerinden internete çıkış yapmak yerine başka bir ağ kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Neden mi? Kendinizi iternet üzerinde gizlemek isteyebilir ya da bağlı olduğunuz ağda kısılanmış bir web sitesine bağlanmak isteyebilirsiniz. Örneğin Wikipedia Türkiye’de yasaklı bir web sitesidir. Çıkışı Türkiye üzerinden olan hiçbir ağda Wikipedi’ya bağlanamazsınız. İşte böyle durumlar için vpn programı kullanabilirsiniz.

VPN Nedir, Ne İşe Yarar?

Vpn ile internete bağladığınızda aslında şunu yapmış olursunuz. Bağlı olduğunuz web ağı (Ttnet) üzerinden vpn nin sağlamış olduğunu yurt dışındaki bir ağa bağlanırsınız. Aslında fiziksel olarak o ağda bulunmazsınız ama kullandığınız vpn programı sizi o ağa sanal bir şekilde bağlar. Bağlandığınız vpn ağı Çin’de ise, artık siz internete Çin üzerinde çıkıyorsunuz demektir. Böyle bir yapı illegal işlemler için ortam yaratıyormuş gibi görünmesi sizi aldatmasın. Kullandığınız vpn şirketi ip adresinizi kaydetmektedir. Yani tamamen gizlenmek söz konusu değildir.

Bedava 10 GB VPN Programı

Her ne kadar yazımın başlığında bedava yazsa da tamemen bedava olmayan bir program olan ZPN VPN, 10 GB’lık kotası ile uzunca bir süre işlerinizi sürdürmenizi sağlayabilir. Hiçbir ücret ödemeden sadece ufak bir kayıt işlemi ile Zpn Vpn programını hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Prpgramı yüklediğinizde sizden kullanıcı adı ve şifre ister. Kayıt işleminde kullandığını kullanıcı adı ve şifreyi girerek programı aktif hale geçirebilirsiniz. Program hem çok küçük hem de kullanımı çok basit. Bilgisayarınız başladığında otomatik olarak devreye giriyor ve bir vpn sunucusuna bağlanıyor.

Bedava VPN Programı 1

Yukarıda gördüğünüz gibi bilgisayarım açılır açılmaz United Kingdom’da bulunan bir ağa bağlandı.

Bedava VPN Programı 2

Bilgisayarınız sağ alt köşesine tıkladığınızda şekil kalkan simgesi programa aittir. Yeşil renkli ise bağlantı sağlanmış demektir. Simgeye çift tıkladığınızda programın ana ayar ekranı gelecektir.

Bedava VPN Programı 3

Yazının başında söylediğim gibi programın kullanımı çok basittir. Yukarıda gördüğünüz ekrandan bağlanmak istediğin ağı (Location) seçiyorsunuz ve Connect tuşuna basıyorsunuz. Bir kaç saniye içinde internet bağlantı ağınız değişiyor. Programın alt kısmında kalan kotanız yazmaktadır. Çok beğenirseniz 50 GB kota aylık 3 dolardır. Ama dediğim gibi 10 Gb istediğin gibi kullanabilirsiniz. Ana ekranda bulunan sağlı sollu mavi oklara tıkladığınız aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır.

Bedava VPN Programı 4

Bu ekrandan bağlanmak istediğiniz ağı seçebilirsiniz. Bazı ağlar ücretli versiyon içindir bağlanamazsınız. 

Bu arada hatırlatmakta yarar var. Vpn ağlar kullandığınız ağa göre daha düşük hızdadır. Ve bu program açılır açılmaz sizi rastgele bir ağa bağlar. Bağlantıyı koparmazsanız hem vpn kotanız dolar hem de internet hızınız biraz düşük olur. Kullanmak isteyen arkadaşlar bu sayfadan kayıt yapıp programı indirebilirler. 

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/08/vpn2.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/08/vpn2-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiİncelemelerBu yazımda ihtiyacı  olanlar için çok kullanışlı bir vpn programından bahsedeceğim. Tabii ilk olarak bilmeyenler için vpn nin ne olduğundan bahsedelim. Vpn nin açılımı virtual private network dür. Türkçesi tam olarak sanal özel ağ demektir. Bilgisayar veya telefon üzerinden başka bir ağa bağlanıp internete o üzerinden bağlanma işine vpn denmektedir. Örnek...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...