Ülkemizdeki internet kullancıların büyük çoğunluğu web te güvenliği ne anlama geldiğini bilmiyor yada yeterince bilmiyor. İnternet ortamında her türlü tehlike açık oldığumuzu söylmecek üzücü olsada gerçek.

Bilgisayarınızı iyi bir şekilde korumuyorsanız kredi kartı bilgilerinizin veya özel bilgilerinizin birilerinin eline geçmesi an meselesidir. İnternetten indirdiğiniz her programın, oyunun üzerine tıkladığınız her resmin, linkin altında bilgisayarınızdaki bilgileri çalacak bir spyware olabilir.

İş bu kadar ciddi iken siz bilgisayarınızı nasıl koruyorsunuz ? Lisanslı anti virüs programı kullanan kaç kişi var ?

Bir çok kişi crack li anti virüs programlarını internetten indirip bilgisayarına kuruyor. Bu şekilde korunma yolunu seçen kişilere şu soruyu soruyorum;

“Biraz önce internetten indirip kurduğunuz crack li anti virüs programını kırıp (hackleyip) internete veren kişi veya kişiler insanlara yardım etmeyi çok mu seviyor? Neden bir programı kırmak için uğraşıyorlar? hiç düşündünüz mü ?”

İnternetten indirdiğiniz crackli programların çoğunda spyware veya benzer küçük programcılar gömülüdür. Bu programlar, programı hackleyen kişiler tarafından programın içine gömülürler. Çoğunun amacı bilgisayarınızdaki bilgileri çalmaktır. Ve çoğumuzun şifreleri bu şekilde çalınmıştır.

Korunmak için en uygun yok lisanslı bir anti virüs programı kullanmaktır. Peki kaçamızın lisans alacak gücü var ?

Bu sıkıntının önüne AVG Anti-Virus Free Edition programı geçiyor. Grisoft firması AVG Anti-Virüs programının birçok özelliğini bize ücretsiz olarak kullanma imkanı veriyor.

Bilgisayarınızı yavaşlatmıyor. Sisteminizi çok iyi koruyor ve her ne şekilde olursa olsun virüslere göz açtırmıyor. Microsoft Outlook ile tümleşik ve sorunsuz çalışıyor. Yalnız gönderdiğiniz e-postaların altına kendi adıyla birlikte e-postanın virüs taramasından geçtiğini yazıyor. İsterseniz e-posta tarama özelliğini kapatarak bunu önleyebiliyorsunuz.

AVG Anti-Virus Free Edition programımızı nasıl indirip kuracağız?

İlk adım olarak programımızı bu linkten indirelim.

Kurulum dosyası 5 Mb civarıdır. İndirme işlemi bitince dosyamızın üzerine çift tıklayalım ve kurulumu başlatalım.

Kurulum adımları

Bedava AVG Anti-Virus Free Edition 1
1.Sözleşmeyi kabul edelim.

Bedava AVG Anti-Virus Free Edition 2
2.Temel korumayı seçip ileri tuşuna basalım.

Bedava AVG Anti-Virus Free Edition 3
3.Hızlı yüklemeyi seçip ileri tuşuna basalım.

Sonraki aşamaların tümünde “ileri” tuşuna basın ve kurulumun bitmesi bekleyin.

Kurulumun bittiğinde otomatik olarak Avg anti-virüs programınız çalışıp kendini güncelleyecektir.

Bedava AVG Anti-Virus Free Edition 4

Bu ekranı gördüyseniz kurulum başarıyla gerçekleşmiştir. Güle güle kullanınız…

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/22454d1316092981-avg2-630x414.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/22454d1316092981-avg2-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiAVG Anti-VirusÜlkemizdeki internet kullancıların büyük çoğunluğu web te güvenliği ne anlama geldiğini bilmiyor yada yeterince bilmiyor. İnternet ortamında her türlü tehlike açık oldığumuzu söylmecek üzücü olsada gerçek. Bilgisayarınızı iyi bir şekilde korumuyorsanız kredi kartı bilgilerinizin veya özel bilgilerinizin birilerinin eline geçmesi an meselesidir. İnternetten indirdiğiniz her programın, oyunun üzerine tıkladığınız her resmin,...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...