Bugün sizlere harika bir programda bahsetmek istiyorum. Programın adı Kingsoft Antivirus 2012.

Bedava Antivirus Programı - Kingsoft Antivirus 2012

Program Çin menşeli, Türkçe dil desteği olmayan ama tamamen ücretsiz gerçek zamanlı bir antivirus programdır.

Bu programı yaklaşık bir ay önce deneme amaçlı olarak bilgisayarıma yükledim. Ben, virüs ve benzeri programların ne denli büyük zararlar verebildiklerini bilen biri olarak antivirus programı ile korunmayan hiç bir bilgisayarı kullanmıyorum ve bu zamana kadar hep tanınmış antivirus programlarını kullandım. Ücretsiz olarak kullanıma sunulan antivirus programlarını bir kaç sefer deneme amaçlı kullandım fakat hiç birinden verim alamadım. Bundan dolayı piyasada tanınan ve lisans gerektiren 3 firmanın antivirus programları dışında hiç bir antivirus programına bilgisayarımı emanet etmedim.

Yazının başında dediğim gibi 1 ay önce çok dikkatimi çekmeyi başaran Kingsoft Antivirus 2012 programına denemeye karar verdim. Kurulum dosyası 13 Mb. olan programı resmi sitesinden indirdim ve yükleme işlemini başlattım. Program benzerlerinin tersine bir kaç dakika içinde yüklendi. Programı kontrol etmeye başlar başlamaz programın çok iyi bir program olduğunu hissettim.

Kingsoft Antivirus 2012 2

Programda güvenlik konusunda yok yok. Aklınıza gelebilecek bütün güvenlik fonksiyonlarını bünyesinden bulunduruyor. Piyasada ücretli olarak satılan antivirus programlarını kıskandırabilecek kadar çok özelliğe sahip bu programın ilk göze çarpan özelliklerini şöyle sıralayabilirim;

Virüs tarama ve temizleme
Gerçek zamanlı tarama ve kontrol özelliği
Usb güvenliği
Web kontrol
Mesajlaşma programlarının güvenliği
Video kontrol sistemi
İndirilen dosyaların kontrol ve güvenliği
Port kontrol sistemi
Hackerlara karşı düvenlik duvarı
Webcam güvenliği
Kişisel hesap güvenlik sistemi
Sürekli güncellenme özelliği vs.

Tek kusurlu tarafı Türkçe dil desteğinin olmaması.

Yani bir bilgisayarın güvenliği ile ilgili bütün konularda koruma sağlayan bu program bilgisayarınızı da hiç yormuyor. Çinliler gerçekten harika bir iş çıkarmışlar. Program bedava ve hiçbir kısıtlaması yok. Daha da güzeli programın kullanılarak hiçbir şeyin reklamı da yapılmıyor.

Bedava Antivirüs Programı - Kingsoft Antivirüs 1

Şimdi işin teknik tarafından bahsedelim.

Programın bu kadar özelliği var da, bu fonksiyonlar doğru dürüst çalışıyor mu?

Bende bunu merak ettim ve ilk testimi yapmaya karar verdim. İçinde zararlı bir virüs olduğunu bildiğim belleğimi ilk olarak tanınmış ve ücretli bir antivirus programı ile korunan bir bilgisayara taktım. Bilgisayar hiç bir uyarı vermedi. Ki, bahsettiğim bu antivirus programı piyasanın en iyi diyebilirim.

Daha sonra aynı belleği Kingsoft Antivirus 2012 programı ile korunan bilgisayara taktım. 1 veya 2 saniye içinde virüsü saptadı ve yok etti. Bu virüsü saptayan yine büyük bir programın virüsü silmediğine daha önce şahit olmuştum.

Programın şaşırtıcı bir şekilde çok iyi olduğu düşünüyorum. Program ile ilgili kullanıcı yorumlarını okuduğumda sadece benim böyle düşünmediğimi de gördüm. Programı kullanan hemen hemen herkes, programdan çok memnun olduklarını belirtmişler. Programı şiddetle tavsiye ediyorum. Programı denemek isterseniz bu linkten indirip kurabilirsiniz.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/36711d1379247023-kingsoft-antivirus-1.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/36711d1379247023-kingsoft-antivirus-1-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiİncelemeler,Kingsoft AntivirusBugün sizlere harika bir programda bahsetmek istiyorum. Programın adı Kingsoft Antivirus 2012. Program Çin menşeli, Türkçe dil desteği olmayan ama tamamen ücretsiz gerçek zamanlı bir antivirus programdır. Bu programı yaklaşık bir ay önce deneme amaçlı olarak bilgisayarıma yükledim. Ben, virüs ve benzeri programların ne denli büyük zararlar verebildiklerini bilen biri olarak antivirus...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...