Badoo, en meşhur arkadaşlık sitelerinden biridir. Facebook, Twitter gibi siteler ağırlıklı olarak sosyal paylaşım siteleridir. Bu siteler, var olan arkadaşlarınızla internet ortamında irtibatı devam ettirebilmek, resim, video vs. paylaşımlar yapabilmek üzerinedir. 

Badoo ise, yeni arkadaşlar bulma ve bu arkadaşlıkları geliştirme üzerine kurulmuş bir sitedir.

Kullanımı çok basit ve etkili bir sitedir. Kayıt olup bilgilerinizi girdiğiniz an, sizi birileri ile tanıştırmak için elinden geleni yapan bir sitedir Badoo.

Yaşınızı, cinsiyetinizi, yaşadığınız yeri girmeniz yeterli olacaktır. Size uygun kişileri otomatik olarak bulup size sunuyor. Profilinizi daha detaylı girmeniz arkadaş bulma şansınızı arttırıyor.

Kayıt olduğunuzda sizden facebook, e-mail hesaplarınızı girmenizi istiyor. Girmek zorunda değilsiniz. Ama girmeniz arkadaş listenizi doldurmak ve çevre edinmek için gerekli. Yeni kayıt olduğunuzda arkadaş listeniz boş olur. Facebook adresinizi girdiğiniz de, Badoo sizin adınıza facebook hesabınızdaki kişileri sisteme davet ediyor.

Badoo’yu kullanmayı bilmeyenler için, Badoo’ya kayıt olma işlemini ve Badoo’yu nasıl kullanacağınızı anlatmaya çalışacağım.

Badoo’ya üye olmak için bir adet e-mail adresine ihtiyacınız olacak. E-mail adresinizin olduğunu farz ediyorum ve kayıt olma işlemine başlıyorum. Eğer e-mail adresiniz yoksa Gmail, Hotmail gibi bedava e-mail hizmeti veren firmalardan e-mail adresi alabilirsiniz.

Badoo sosyal arkadaşlık sitesinin web adresi www.badoo.com’dur.

Adrese giriş yaptığınızda sağ tarafta kayıt olma ekranını göreceksiniz. Aşağıda gösterdiğim gibi kayıt formunu doldurunuz.

Badoo Nasıl Kullanılır? 1

Kayıt ol tuşuna bastığınızda girdiğiniz e-mail adresini onaylamanızı isteyecektir. Girdiğiniz e-mail adresi gerçek mi, sahtemi anlayabilmek için size aktivasyon maili gönderecektir. Kayıt sırasında verdiğiniz e-mail adresine şöyle bir mail gelecektir.

Badoo Nasıl Kullanılır? 2

Maili açın ve “Kaydımı tamamla” linkine tıklayın.

Badoo Nasıl Kullanılır? 3

Bu linke tıkladığınızda kayıt işlemi bitecek ve ayarlar başlayacak.

Açılan yeni sayfa aşağıdaki gibi olacaktır.

Badoo Nasıl Kullanılır? 4

Sol tarafta “Başka kimi tanıdığımı kontrol et” yazısına tıkladığınız sizden facebook ve diğer hesap bilgilerinizi isteyecek. Başta dediğim gibi bu işlemi yaptığınızda hem arkadaşlarınızı davet ediyorsunuz hem de daha önce kayıt olan arkadaşlarınızı görüp listenize ekleyebiliyorsunuz.

Badoo Nasıl Kullanılır? 5

“Kontakları göster” tuşuna bastığımda, o e-mail adresine kayıtlı ne kadar arkadaşınız varsa liste halinde önünüze getiriyor. İstediklerinizi davet edebilrisiniz.

Badoo Nasıl Kullanılır? 6

Yada hemen üste bulunan Facebook simgesine tıklayarak Facebook hesabınızdaki arkadaşlarınızı davet edin. Bu sayede daha önce kayıt olan arkadaşlarınızı da görür, listenize ekleyebilirsiniz.

Badoo’nun çok gelişmiş resim ve video paylaşma hizmeti vardır. Arkadaşlarınızla sohbet edebilir, oyun oynayabilir, video ve resimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Sağ tarafta bulunan “Yeni insanlarla tanış” linkine tıkladığınızda, profilinizi geliştirmeniz için sizde fotoğraf yüklemenizi isteyecektir. Badoo’yu verimli kullanmak ve arkadaşlar bulmak istiyorsanız profilinizi doldurmanız gerekmektedir. Yazının devamında profilinizi nasıl geliştireceğiniz anlatacağım.

Badoo profiliniz deki bilgilere göre size arkadaşlar tavsiye edecektir. O yüzden bilgilerinizi doğru ve yeteri kadar girmeniz gerekmektedir.

Badoo’nun basit ve kullanışlı bir menüsü bulunmaktadır. Herkesi düşünerek yapılmış bu menü gerçekten çok kolaydır. Sitenin üst tarafında bulunur.

Badoo Nasıl Kullanılır? 7

Resimde gördüğünüz gibi menü de 4 seçenek vardır.

Profil: Profilinize ulaşabilmenizi sağlıyor.
Mesajlar: Size gelen mesajları görebilmenizi sağlıyor.
Karşılaşmalar: Profil bilgilerinize göre size uygun olabilecek kişileri buradan görebiliyorsunuz.
Cıvardakiler: Profilinize girdiğiniz adres bilgisine göre, çevrenizde yaşayan diğer üyeleri görebiliyorsunuz.

Bu menüdeki seçenekleri daha detaylı görelim.

Profil bölümü

Bu bölümden kendinize ait bütün kişisel bilgilerinizi girebilirsiniz. Bu bölüme girdiğinizde

Masaüstü Badoo” adlı bir programı yüklemenizi isteyecek. Badoo’nun bulunduğunuz bölgeyi tam olarak saptayabilmesi için bu programı yüklemeniz gerekiyor. Zorunlu değil.

Hemen altında kişisel bilgileri girebileceğiniz bölümler bulunuyor.

Badoo Nasıl Kullanılır? 8

Badoo Nasıl Kullanılır? 9

Mesajlar bölümü

Arkadaşlarınız gönderdiği mesajları buradan görebilirsiniz. Kaç adet mesaj geldiği bu bölümde yazıyor ve yanıp sönüyor.

Karşılaşmalar bölümü
En eğlenceli, heyecanlı ve zevkli bölümü burası. Size uygun olabilecek kişileri bıkmadan usanmadan size gösteriyor. Buraya tıkladığınızda;

Badoo Nasıl Kullanılır? 10
Sizi uygun kişileri bulup, tanışmak isteyip istemediğimizi soruyor. İstiyorsanız “Evet”, hoşlanmadıysanız “Hayır” tuşuna basıyorsunuz. “Hayır” tuşuna basmaktan korkmayın çünkü Badoo hiç durmadan yeni kişileri tavsiye etmeye devam ediyor.

Cıvardakiler bölümü

Bu bölüm arkadaş arama bölümüdür. Kullanımı basit ve hızlıdır. Buraya bastığınız şu ekran karşınıza çıkar.Badoo Nasıl Kullanılır? 11

Bu arama paneli sayesinde çok rahat arkadaş arayabiliyorsunuz.

Bu panelden kriterlerinizi belirleyip arama yapıyorsunuz. Mesafe, yaş aralığı, amaç, bay-bayan gibi özellikleri belirtip size uygun kişileri bulabilirsiniz.

Bunun yanında;

Yeni, Çevrimiçi veya herkes seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Badoo’da bazı özellikler ücretlidir. Fotoğrafınızı üst tarafta bulunan şeride koyabilmeniz için ücret ödemeniz gerekmektedir. Ücretli özellikleri kullanmak isterseniz internet ortamından ücretini ödeyebiliyorsunuz.

Sistem gayet güvenlidir. Tanıştığınız kişilere emin olmadan özel bilgileriniz vermeyiniz.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/26639d1325864602-badoo.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/26639d1325864602-badoo-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiBadooBadoo, en meşhur arkadaşlık sitelerinden biridir. Facebook, Twitter gibi siteler ağırlıklı olarak sosyal paylaşım siteleridir. Bu siteler, var olan arkadaşlarınızla internet ortamında irtibatı devam ettirebilmek, resim, video vs. paylaşımlar yapabilmek üzerinedir.  Badoo ise, yeni arkadaşlar bulma ve bu arkadaşlıkları geliştirme üzerine kurulmuş bir sitedir. Kullanımı çok basit ve etkili bir sitedir. Kayıt...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...