Google’un son yıllardaki en büyük projelerinden biri olan Android İşletim Sistemi, Google’un daha önce bir çok projede yaşadığı hüsranı tekrar yaşamasına neden olabilir. Android işletim sisteminde gün geçtikçe artan sorunlar Google gibi bir devi bile çaresiz bırakıyor. Öyle ki, Bir kaç sene evveline göre Google Android Markete eklenen kötü niyetli uygulamaların sayısının %400 arttığı söyleniyor. Her ne kadar kullanıcıların bir çoğu durumun farkında olmasalar da, Google’un çaresizliğini en net gösteren tablo bu diyebilirim.

Ciddi gibi görünmeyen bu durum Google’un ve Android kullanıcılarının başlarını her an belaya sokabilir, kullanıcıların bilgileri her an kötü niyetli insanların ellerine geçebilir. Aslına bakarsanız tek sorun da bu değil. Bu güvenlik sorununu geri planda bırakan ve bir çok telefon firmasının büyük beklentilerle çıkardığı telefonları gözden gözden düşüren büyük bir hız sorunu da var.

androidBilmiyorum biliyor musun ama şuan piyasaya çıkmış ve stabil bir hızda çalışabilen bir Android telefon yok. Android işletim sistemini kullanan telefon firmaları sürekli olarak donanım gücünü arttırıyorlar. Yakın zamanda 8 çekirdekli işlemcilere sahip telefonlar piyasaya sürülecek. Durum öyle bir hale geldi ki, akıllı telefonlar yakın zamanda masaüstü ve laptop bilgisayarların donanım güçlerini geride bırakacaklar. Bunun “Google’un Android İşletim Sistemi ile ne ilgisi var” diyen soranlar varsa hemen cevaplayayım; Android İşletim Sisteminin sağlıklı ve stabil bir hızda çalışmaması, telefonların donanımlarının yetersiz kalmasına sebep oluyor. Hangi android telefona baksak bir hız problemi olduğu görüyoruz. Android telefonlar kesinlikle uzun süreli işlemleri kaldıramıyorlar. Telefonlar kısa sürede ağırlaşmaya ve işlemleri geç yapmaya başlıyorlar. Android işletim sistemi ve uygulamaları donanımları o denli zorluyor ki, Samsung’un çok güvendiği amiral gemilerinden biri olan Samsung Galaxy S3’lerin birçoğunda donanım arızalarının çıktığı söyleniyor. LG Optimus serisi telefon sahiplerinin bu ağırlığı telefon arızası zannetmeleri de sorunun ne denli büyük olduğunu gösteriyor.

Google bu sorunları aşmaya çalışırken Nokia’nın attığı bir adım Google’u daha da fazla köşeye sıkıştırdı. Bildiğiniz üzere Nokia Lumia serisi telefonlarda Microsoft Windows Phone işletim sistemini kullanmaya başladı. Yapı olarak iOS ve Android’ten farklı olan Windows Phone işletim sistemi, sağlamlık ve hız konusunda bu iki büyük rakibini de zorlayacağını açık açık gösterdi. iOS kadar akıcı ve seri olan Windows Phone işletim sisteminin en büyük kozunun bilgisayar tabanına sahip olması görülüyor. Böyle görülmesi de gayet normal bence. Yani, bilgisayarı kullanabiliyorsan bu telefonu da rahatlıkla kullanabilirsin…

İşte, son zamanlarda yaşanan bu gelişmeler Google’ın canını iyiden iyi sıktı. Ben, Google’un Android konusunda sağlam adımlar atmasını bekliyorum yoksa ilerleyen zamanlarda Android kullanımının iyiden iyiye düşeceğini düşünüyorum. 

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/03/android.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/03/android-150x150.jpgFatih ELTUNTeknolojiGoogle'un son yıllardaki en büyük projelerinden biri olan Android İşletim Sistemi, Google'un daha önce bir çok projede yaşadığı hüsranı tekrar yaşamasına neden olabilir. Android işletim sisteminde gün geçtikçe artan sorunlar Google gibi bir devi bile çaresiz bırakıyor. Öyle ki, Bir kaç sene evveline göre Google Android Markete eklenen kötü...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...