Akıllı Telefonlarla Kıble Yönü TayiniAkıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri hemen hemen her konuda işlerimizi kolaylaştırmaktadırlar.Bir zamanlar sadece telefon ve mesaj ihtiyacımızı karşılayan bu akıllı cihazlar şimdiler de hayatımızın vazgeçilmez birer ögeleri oldular.

Peki, her geçen gün yeni bir marifetle karşımıza çıkan bu cihazları kullanarak çok kolay bir şekilde kıble yönü tayini yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

Evet, gerçekten de ücretsiz olarak ve bir kaç saniye içinde yükleyeceğiniz bir program sayesinde kıble yönünüzü anında bulabiliyorsunuz. Dünya’nın neresinde olursanız olun, telefonunuzda yüklü olan bu programı çalıştırdığınız an bulunduğunuz konuma göre milimetre şaşmadan kıble yönünüzü görebiliyorsunuz.

Peki, bu programı nasıl yükleyebilir ve çalıştırabilirsiniz?

Kıble Pusulası isimli bu programı Iphone kullanıcıları Apple Store‘ye, Android kullanıcıları Google Android Market‘e giriş yaparak ücretsiz olarak yükleyebilirler.

Iphone cihazlarda hiç bir ayar gerektirmeden çalışan program, Android cihazlarda ufak bir ayar ihtiyacı duymaktadır. Android cihazlarda programı çalıştırmadan önce listeden hangi ilde olduğunuzu seçmeniz gerekmektedir.

Programdan örnek bir görüntü.

Akıllı Telefonlarla Kıble Yönü Tayini

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/35997d1376595517-kible.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/35997d1376595517-kible-150x147.jpgFatih ELTUNTeknolojiKıbleAkıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri hemen hemen her konuda işlerimizi kolaylaştırmaktadırlar.Bir zamanlar sadece telefon ve mesaj ihtiyacımızı karşılayan bu akıllı cihazlar şimdiler de hayatımızın vazgeçilmez birer ögeleri oldular. Peki, her geçen gün yeni bir marifetle karşımıza çıkan bu cihazları kullanarak çok kolay bir şekilde kıble yönü tayini yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet,...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...