2018 yılında vizyona giren, yönetmenliğini Ryan Eslinger’in yaptığı UFO  filmi, dünya dışı yaşama dair son yıllarda çıkan söylentilere farklı bir bakış getirmiş. Filmin ismi her ne kadar faklı bir format ve beklenti içine soksa da, oldukça mütevazi ve daha çok düşünmeye sevk eden bir film olmuş.

Özellikle Amerika Birleşik Devletlerinde ve sayıları ciddi rakamlara ulaşan gruplar dünya dışı yaşam konusunda hiçbir şüphe duymuyorlar. Ciddi ciddi bu konuyu araştırıyorlar ve dünya dışı yaşam formları ile iletişime geçmeye çalışıyorlar. Yani bizler en azından çoğumuz bu konuya sadece film senaryosu olarak baksak da, bazıları için bu konu sadece bir film senaryosu değil. Dünya dışı yaşamın olduğunu kanıtladıklarını düşünen ve artık kanıt kısmını geçip iletişim yolları arayan kişiler tarafından kaleme alınan bu film, ufa olaylarına bilimsel bir perspektiften bakıyor. Bu film, özellikle İnce Yapı Sabiti olarak adlandırılan bir sayı üzerinden yola çıkılarak, ufolarla iletişim sağlanabileceği ana fikri üzerine oturtulmuş. 

Senaryo bildiğimiz ufo filmi senaryolarından farklı, daha doğal ve hayatın içinden olmuş. Bu çok hoşuma gitmiş olsa da, koca filmin tek bir kişi üzerine yoğunlaşarak baştan sona böyle devam etmesi, hemen hemen hiçbir aksiyon sahnesinin olmaması filmi biraz basitleştirmiş. Filmin sadece bir film olmadığı, insanlara bir mesaj vermek gibi bir misyonunun da olduğu filmi seyrederken apaçık ortaya çıkıyor. Yani yönetmen sadece bir film çekmemiş. Ben yönetmenin film çekmekten başka amaçlarının olduğu izlenimine kapıldım. 

Sonuç olarak ufo olaylarına ilgili arkadaşların seyredebileceği bir film diyerek filmin sizlerin yoruma bırakıyorum.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/10/ufo-filmi.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/10/ufo-filmi-150x150.jpgFatih ELTUNSinema2018 yılında vizyona giren, yönetmenliğini Ryan Eslinger'in yaptığı UFO  filmi, dünya dışı yaşama dair son yıllarda çıkan söylentilere farklı bir bakış getirmiş. Filmin ismi her ne kadar faklı bir format ve beklenti içine soksa da, oldukça mütevazi ve daha çok düşünmeye sevk eden bir film olmuş. Özellikle Amerika Birleşik Devletlerinde...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...