Bu yazımda The Meg filmini değerlendirme istiyorum. Aslına bakarsanız köpek balıkları ile ilgili filmler pek ilgimi çekmez ve seyretmem. Katil balıkları üzerine çekilecek her filmin konusu kısırdır ve hepsi aynı olayları işlerler. Fakat bu filmi diğer köpek balığı filmlerinden ayıran üç etken vardı. Birincisi filmin başrol oyuncusu olan Jason Statham, ikincisi diğer başrol oyuncusu Bingbing Li, üçüncüsü ise filmin konusu köpek balığı değil, tarih öncesinde yaşamış olan megalodon balığıdır. 

Jason Statham’ın bu filmde oynadığını görünce şaşırdım aslında. Mevzu megalodonda olsa deniz ve balık konulu bir filmde oynaması garip geldi. İşin açıkçası da filme olan ilgimi de arttırdı. Jason oynadığına göre klasik bir katil balık filmi değildir dedim ama ne yazık ki klasik bir katil balık filmi çıktı. Zaten filmler severler tarafından da aldığı puanlardan durumun bu olduğu anlaşılıyor.

Filmi ilginç yapan yani milletin ilgisini çeken bir başka tarafı da megalodon balığının konu edilmesi. Bilmeyenler için söyleyeyim bu balık tarih öncesinde yaşamış dev boyutlarda ve çok saldırgan bir balık türüdür. O kadar büyük ki, bugün en büyük hayvanlar olan balinalar bu balığın yanında hamsi gibi kalıyor. Bu balığın nesli milyonlarca yıl önce tükendi. Fakat bazı bilim adamları aynı fikirde değiller ve bu balığın okyanusun ulaşamadığımız yerlerinde yaşıyor olabileceklerini iddia ediyorlar. Bir de bunun üzerine dünyanın dört bir yanından megalodon görüldü iddiaları bu konuyu son zamanlarda çok gün yüzüne çıkarmıştı. Yani aslında filmin konusu popüler diyebiliriz. Sonuç olarak bu şartlar altında çekilmiş olan bu film benim beklentilerimi karşılayamadı.

Boş vaktinizde seyredebileceğiniz, en azından oyuncuları için seyredebileceğiniz bir film diyerek noktayı koyuyorum.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/10/The-Meg-1.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/10/The-Meg-1-150x150.jpgFatih ELTUNSinemaBu yazımda The Meg filmini değerlendirme istiyorum. Aslına bakarsanız köpek balıkları ile ilgili filmler pek ilgimi çekmez ve seyretmem. Katil balıkları üzerine çekilecek her filmin konusu kısırdır ve hepsi aynı olayları işlerler. Fakat bu filmi diğer köpek balığı filmlerinden ayıran üç etken vardı. Birincisi filmin başrol oyuncusu olan Jason...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...