Oblivion

Oblivion, başrollerini Tom Cruise, Morgan Freeman, Zoe Beli ve Olga Kurylenko’nun paylaştığı, scavs denen uzaylıların Dünya’yı istilasını anlatan bir film olarak beyaz perdede yerini aldı.

Son yılların en klişe senaryosu haline gelen uzaylıların işgalini, benzer senaryoya sahip diğer Hollywood filmlerine göre çok daha basit bir dille anlatan ve aksiyon sahnelerinin azlığıyla dikkat çeken bu film, beklentilerin çok uzağında kalmış gibi görünüyor.

Filmin senaryosuna kısaca baktığımızda;

“Uzaylıların işgali sonucunda insanlığın büyük bir kısmı yok olmuştur. Geriye kalanlar ise, Starün’ün uydusuna göç etmişlerdir. İnsanların yeni yuvalarında yaşamlarını devam ettirebilmeleri ise, Dünya’da bulunan suya bağlıdır.

İnsanlar kurdukları büyük makine sistemleri ile suları taşınmaya çalışmaktadırlar. Uzaylı saldırılarına maruz kalan bu sistemler, İHA adı verilen insansız hava araçları ile korumaktadır.

Jack karakteri ile karşımıza çıkan Tom Cruise, Dünya’da kalan son insanlardan biridir. Görevi ise, iş arkadaşı ile birlikte insansız hava araçlarının bakımını ve tamirini yapmaktır. Görevlerinin bitmesine çok kısa bir süre kala Dünya’ya düşen bir uzay mekiği, hafızası silinen Jack’in içinde bulunduğu oyunu anlamasına neden olacaktır.”

Büyük bir bölümü sadece birkaç kişiyle geçen filmde neredeyse hiç aksiyon sahnesi bulunmamaktadır. Emsallerine göre çok basit kalan bu film bende büyük bir hayal kırıklığı yaratmayı başarabildi.

Alelacele çekilmiş bir film izlenimi yaratan bu filme puanım 10 üzerinden 5’i geçmemektedir.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/34255d1366612486-cruise.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/34255d1366612486-cruise-150x150.jpgFatih ELTUNSinemaOblivion, başrollerini Tom Cruise, Morgan Freeman, Zoe Beli ve Olga Kurylenko’nun paylaştığı, scavs denen uzaylıların Dünya’yı istilasını anlatan bir film olarak beyaz perdede yerini aldı. Son yılların en klişe senaryosu haline gelen uzaylıların işgalini, benzer senaryoya sahip diğer Hollywood filmlerine göre çok daha basit bir dille anlatan ve aksiyon sahnelerinin azlığıyla dikkat...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...