orumcek-adam-22012 yılında gösterime giren İnanılmaz Örümcek Adam filminin devamı olarak çekilen, baş rollerini Andrew Garfield, Emma Stone ve Jamie Foxx’un oynadığı İnanılmaz Örümcek Adam 2 filmi birkaç gün önce vizyona girdi.

Tobey Maguire’nin baş rolünü oynadığı Örümcek Adam 1-2-3 serisinin yakaladığı başarıyı yakalama hedefi ile yola çıkan ünlü yönetmen Marc Webb, daha ikinci filimde bu hedeften epeyce uzaklaşmış gibi görünüyor. Dün izleme fırsatı bulduğum İnanılmaz Örümcek Adam 2 filmi, bende büyük bir hayal kırıklığı yarattı. İlk filmi çok çok beğenmesem de, sıkılmadan sonuna kadar izleyebilmiştim. Fakat ikinci film için aynı şeyleri söylemem mümkün değil. Filmin sonunu zorla getirdim desem abartmış olmam herhalde.

İlk filme sadık kalınarak çekilmiş olan film, 3D teknolojisi ile tamamen görsel bir şova dönüşmüş. Örümcek adamın yüksek binaların üzerinde oradan oraya atlayıp zıplamalarını 3 boyutlu ve direk örümcek adamın gözünden görmek gerçekten çok hoştu. Filmin çekim tekniklerini ve özellikle de ses efektlerini çok ama çok beğendim. Bunların dışında filmde beğenilecek başka bir unsurdan söz etmekte mümkün değil. 

Film sanki doğaçlama çekilmiş, sanki seyrederken çekiliyormuş gibi hissettim. Öyle alelacele, biz çektik oldu mantığı vardı filmde. 30 ve üzeri yaş gurubundan olanlar bilirler; çocukluğumuzda “Power Rangers” denen bir dizi film vardı. Böyle acayip acayip yaratıklar olurdu. Filmi seyrederken sanki Power Rangers dizisinin bir bölümünü seyreder gibi oldum. Ya gerçekten abartmıyorum!. Filmi konu ve kurgudan bahsetmek mümkün değil. 22 TL bilet parası verip böyle bir filmi seyretmek gerçekten çok can sıkıcı oldu. Filmin sonlarına doğru verilen mesaja göre en iyi ihtimal 1, en kötü ihtimal 4 tane daha devam filmi çekilecek. İnşallah bu formatta 4 tane daha örümcek adam filmi ile karşı karşıya kalmayız. 

İşin aslı, bu 3D teknolojisi çıktıktan sonra filmlerin konu ve kurgu kalitesi çok düştü. Yani bu kötü durum sadece bu film için geçerli değil. Son zamanlarda seyrettiğim 3D filmlerin hemen hemen hepsinde konu ve kurgu çok zayıftı. Nedenini bilmiyorum ama benim gözlemim böyle. Artık 3D filmlere giderken iki kere düşünerek gideceğim. 

Filmin elle tutulur bir konusu olmadığı için filmin konusu hakkında yazmak istemiyorum. Merak edenler gidip seyredebilirler. İyi seyirler…

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/04/orumcek-adam-2.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/04/orumcek-adam-2-150x150.jpgFatih ELTUNSinema2012 yılında gösterime giren İnanılmaz Örümcek Adam filminin devamı olarak çekilen, baş rollerini Andrew Garfield, Emma Stone ve Jamie Foxx'un oynadığı İnanılmaz Örümcek Adam 2 filmi birkaç gün önce vizyona girdi. Tobey Maguire'nin baş rolünü oynadığı Örümcek Adam 1-2-3 serisinin yakaladığı başarıyı yakalama hedefi ile yola çıkan ünlü yönetmen Marc Webb, daha ikinci filimde bu...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...