hobbitDünyaca ünlü Yüzüklerin Efendisi filminin öncesini anlatan Hobbit üçlemesinin üçüncü ve son filmi olan Hobbit: Beş Ordunun Savaşı yaklaşık 10 gün önce vizyonu girdi. Büyük bir seyirci kitlesinin heyecan ve merakla beklediği bu filminde düğümler çözülecek ve Yüzüklerin Efendisi filmindeki olayların nasıl başladığı ortaya çıkacaktı.

Daha önceki bir yazımda da belirttiğim gibi Hobbit üçlemesi yapımcılar için çok riskli bir filmdi. Yüzüklerin Efendisi gibi bir eserin arkasından yapacağınız bir film hem kendini hem de Yüzüklerin Efendisi filmine zarar verebilirdi. Hobbit üçlemesinden beklenen, Yüzüklerin Efendisi filmini geçebilecek bir performans olmasa da en azından ona yakın bir performans ortaya koymasıydı.

Hobbit filminin ilk ikisi beklentileri yeteri kadar karşılayamasa da izleyicileri tatmin etmişti. Fakat bu üçüncü filmde aynı şeyi söyleyemem. Ne yazık ki özellikler konu olarak çok zayıf kalmış.

İkinci filmde cüceler kızgın ejderha Smaug’u uyandırmışlardı. Bu durumdan hoşnut olmayan Smaug göl kasabasına saldırmıştı. Bu filmde Smaug göl kasabası baştan aşağıya yakıp kül diyor ama kendide canından oluyor. Ejderhanın ölmesiyle Yalnız Dağ sahipsiz kalıyor. Ağzına kadar altın dolu dağ bir anda Cüceleri, Sauron’ın orgları, sağ kalan göl kasabası halkını karşı karşıya getiriyor ve bu filmin ana konusu başlıyor.

Genel olarak çok iyi olan bu senaryo küçük ve çok sayıdaki mantık hatası yüzünden tüm sihrini kaybetmiş. Sinema salonundan suratı asık olarak çok sayıda insanın çıktığını gördüm. Fakat diğer filmlerin hatırına izlenmesi gereken bir film olarak görüyorum.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2015/01/hobbit.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2015/01/hobbit-150x150.jpgFatih ELTUNSinemaDünyaca ünlü Yüzüklerin Efendisi filminin öncesini anlatan Hobbit üçlemesinin üçüncü ve son filmi olan Hobbit: Beş Ordunun Savaşı yaklaşık 10 gün önce vizyonu girdi. Büyük bir seyirci kitlesinin heyecan ve merakla beklediği bu filminde düğümler çözülecek ve Yüzüklerin Efendisi filmindeki olayların nasıl başladığı ortaya çıkacaktı. Daha önceki bir yazımda da belirttiğim...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...