fury1Hollywood’un en karizmatik jönlerinden biri olan Brad Pitt’in son film Fury ülkemizde de vizyona girdi. Dün akşam filmi izleme fırsatı buldum. Filme giderken hiç tereddüt yaşamadım. Brad Pitt’in filmleri hakkında olumsuz bir izlenimim olmadı bu zamana kadar. Bu filmde de bir hayal kırıklığı yaşamayacağımı biliyordum ve yaşamadım da. 

Filmin fragmanlarından filmin ikinci dünya savaşını konu alan bir film olduğunu anlamıştım. Zaten İkinci Dünya Savaşı benim için başlı başına bir merak konusudur. Bu zamana kadar İkinci Dünya Savaşı ile ilgili çekilmiş hemen hemen tüm belgesel ve yapımları izledim. Durum böyle olunca ve bir de işin içinde Brad Pitt olanca izlememek olmazdı. 

Filmin içeriğine gelecek olursak; 1945 yıllarını konu alan filmde Brad Pitt Wardaddy adında bir tank çavuşu olarak karşımıza çıkıyor. Filme ismini vere Fury’de takın ismi. Yani filmin asıl kahramanı Fury adında, Wardaddy ve ekibinin kullandığı bir tank. Uzun süredir bir arada bu askerler birbirlerini çok seviyorlar ve çok iyi savaşıyorlar. Müttefik güçlerinin Berlin’e olan ilerleyişlerinde öncü birlik olarak savaşan tank birliğinin başını çeken ekip, zor görevlerin üstesinden başarıyla geliyorlar. Son aldıklar kavşak tutma görevinde işler ters gidiyor ve çok zor duruma düşüyorlar. Filmin konusu işte bu kadar basit. Yani, filmin konusunu anlamamak gibi bir zorluk içine girmiyorsunuz. Konu oldukça basit. Bundan dolayı filmi izlerken ister istemez olaylara ve savaşa sahnelerine odaklanıyorsunuz. Savaş sahneleri o kadar gerçekçi çekilmiş ki, filmin eksikleri gözünü gelmiyor. Aslına bakarsanız oldukça basit bir film. Yani film yerine belgesel kelimesini bile kullanabilirsiniz. Savaşın nasıl birşey olduğunu anlatan bir eğitimi filmi gibi. Yarın öbürsü gün kendinizi bir tankın içinde bulursanız ne yapacağınızı bilin dercesine….

Sonuç olarak ben filmden memnun kaldım. Brad Pitt’in oyunculuğu hakkında konuşmak bile istemiyorum. Bu adam işini çok ama çok iyi yapıyor….

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/11/fury1.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/11/fury1-150x150.jpgFatih ELTUNSinemaHollywood'un en karizmatik jönlerinden biri olan Brad Pitt'in son film Fury ülkemizde de vizyona girdi. Dün akşam filmi izleme fırsatı buldum. Filme giderken hiç tereddüt yaşamadım. Brad Pitt'in filmleri hakkında olumsuz bir izlenimim olmadı bu zamana kadar. Bu filmde de bir hayal kırıklığı yaşamayacağımı biliyordum ve yaşamadım da.  Filmin fragmanlarından...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...