Dünyalar Savaşı ZBaşrollerini Brad Pitt , Mireille Enos , James Badge Dale ve Ludi Boeken oynadığı, yönetmenliğini Marc Forster‘ın yaptığı Dünyalar Savaşı Zfilmi cuma günü vizyona girdi.

Uzun süredir tanıtımları yapılan film, fragmanlarındaki hareketli sahnelerle sinema izleyicilerinde gerçek anlamda merak uyandırmayı başarmış. Geçen iki günlük süre içinde filme gösterilen ilgide bunu durumu doğruladı.

Aslına bakarsanız filmle gidip gitmemek konusunda uzun süre tereddüt yaşadım. Çok uzun süredir doğru dürüst bir film izlediğimi hatırlamıyorum. Büyük bir hevesle ve heyecanla sinema salonuna gidip, filmin sonuna getiremeden salondan ayrılmak iyi canımı sıkmaya başlamıştı. Bundan dolayı bütün gün gidip, gitmemek arasından kaldım. Bu zamana kadar izlediğim güzel filmlerin hatırına Hollywood‘a bir şans daha vererek gitme kararı aldım. İyi ki de bu kararı almışım…

Kaliteli fragman, kalitesiz film misyonu ile yola devam etmeye çalışan Hollywood, bu durumu daha fazla devam ettiremeyeceğini en sonunda anlamış. Filmi başından sonuna kadar hiç sıkılmadan seyrettim. 3. dakikada başlayan heyecan, filmin sonuna kadar sürdü. Bu film için ne zamandan, ne paradan ne de emekten taviz verilmemiş. Benzer senaryolara sahip onlarca film çekilmişken ve insanlarda bu kadar bıkkınlık yaratmışken, bu senaryo ile yola çıkmak gerçekten büyük cesaret.

Dünyalar Savaşı Z filmi, klasik bir zombi filmi gibi görünse de öyle değil. Oldukça mantıklı ve gerçekçi çekilmiş. İzlerken “acaba böyle bir şey olur mu” dedirtiyor size. Hindistan’dan yayılan bir hastalık, bulaştığı insanları 12 saniye içinde saldırgan bir yaratıklara dönüştürüyor. İnsanların peşinden koşup yakaladıklarını ısıran bu yaratıkların sayıları inanılmaz bir hızla artıyor. Şehirler kısa sürede yaşanmaz hale dönüyor.

Gerry Lane adından 4 kişilik mutlu bir ailenin babası rolüyle karşımıza çıkan Brad Pitt, Birleşmiş Milletlerden emekli bir müfettiştir. Bu olaylar aniden patlak verince Birleşmiş Milletler tarafından tekrar göreve çağrılır. Görevi kabul etmek istemeyen Gerry, götürüldükleri gemiden atılacakları tehdidi ile karşı karşıya kalınca görevi kabul eder. Ve o saatten sonra bu hastalığın nereden, nasıl yayıldığını ve nasıl durduralabileceğini araştırmaya başlar.

Bu zamana kadar göreceğiniz en mantıklı zombi senaryosu olacağının garantisini veriyorum size. Bu tür filmleri seviyorsanız mutlaka izleyin.

Filimde canımı sıkan bir yer oldu, söylemeden geçemeyeceğim. Sanki, bir şeylerin propagandası yapılıyormuş gibi geldi bana. Umarım benim hissettiğim doğru değildir. Eğer hissettiklerim doğru ise, bu filimde canımızı sıkacak bir mesaj verilmek isteniyor. Siz de görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. İyi seyirler.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/34664d1371939159-dunyalar-savasi-z.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/02/34664d1371939159-dunyalar-savasi-z-150x150.jpgFatih ELTUNSinemaDünyalar Savaşı ZBaşrollerini Brad Pitt , Mireille Enos , James Badge Dale ve Ludi Boeken oynadığı, yönetmenliğini Marc Forster'ın yaptığı Dünyalar Savaşı Zfilmi cuma günü vizyona girdi. Uzun süredir tanıtımları yapılan film, fragmanlarındaki hareketli sahnelerle sinema izleyicilerinde gerçek anlamda merak uyandırmayı başarmış. Geçen iki günlük süre içinde filme gösterilen ilgide bunu durumu doğruladı. Aslına bakarsanız filmle gidip gitmemek...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...