1 Mart 1983 doğumlu sinema sanatçısı Lupita Nyong’o.  Çifte vatandaşlığa sahip Lupita Nyong’o Mexico City’de doğdu aynı zamanda Kenya vatandaşı. Dorothy ve Peter Anyang Nyong’o nun 6 çocuğundan birisidir. 

Babasının Kenya da Nairobi Üniversitesine profesör olarak atanmasıyla Kenya’ya geri döndüler. Lupita Nyong’o orta sınıf bir ailede Kenya da yetişti.  Daha sonraki eğitim hayatını Amerikada devam ettirdi. Hampshire Koleji’nden film ve tiyatro bölümünden mezun oldu.  Daha sonra Yale Drama Okuluna devam etti ve mezun oldu.  

 

Lupita Nyong'o (4)

İlk profesyonel oyunculuk deneyimi 14 yaşında yaşadı. Bir çok filimde yer aldı ve pek çok ödül kazandı ama en büyük çıkışını 12 Yıllık Esaret filmiyle yakaladı. Oscar ödüllerinde en iyi yardımcı kadın ödülünü aldı. Ayrıca  Altın Küre ve BAFTA’ya aday gösterildi.

Lupita Nyong'o (5)

O bir dünya güzeli dedik evet 12 Yıllık Esaret filmi sonrasında dünyanın en güzel kadını seçildi. Siyah kuğu diye anılan Lupita Nyong’o  People dergisinin dünyanın en güzel insanları listesinde yer aldı.  Vogue Amerika kapağında yer alan 8 siyahi kadından birisi olmayı başardı. 

Lupita Nyong'o (3)

Lupita Nyong'o (1)

Lupita Nyong'o (2)

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/07/Lupita-Nyongo-5.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2014/07/Lupita-Nyongo-5-150x150.jpgEbru ELTUNSinemaLupita Nyong'o,Lupita Nyong'o Hayatı,Lupita Nyong'o Kimdir?1 Mart 1983 doğumlu sinema sanatçısı Lupita Nyong'o.  Çifte vatandaşlığa sahip Lupita Nyong'o Mexico City'de doğdu aynı zamanda Kenya vatandaşı. Dorothy ve Peter Anyang Nyong'o nun 6 çocuğundan birisidir.  Babasının Kenya da Nairobi Üniversitesine profesör olarak atanmasıyla Kenya'ya geri döndüler. Lupita Nyong'o orta sınıf bir ailede Kenya da yetişti.  Daha sonraki eğitim hayatını Amerikada...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...