Bir iki ay önce vizyona giren Alfa Kurt Film genel anlamda beğenildi. Sinema severlerden 7 üzeri puan almayı başaran bu filmi merak ettim ve büyük beklentiler içinde izledim…

Son zamanlarda kaliteli bir film izlemek iyiden iyiye zorlaştı. Öyle ki çok önemli isimler bile sıradan filmlerde rol almaya başladı. Üzücü ama gerçek. Sinema sektörü kalite sorunu yaşamaya başladı. Neyse biz Alfa Kurt Filmine odaklanılması. 

Aslına bakarsanız konu olarak çok ilgi çekici bir film değil. Binlerce yıl öncesini, avcı toplayıcı toplumları konu alan çok fazla film bulamazsınız. En azından akılda kalan çok yoktur. Çünkü bu konu işlemesi zor bir konudur.

Alfa Kurt Filmi’de bu tarzda bir filmdir. 20000 yıl önce Avrupa’da yaşayan avcı bir kabilenin başından geçen birtakım olaylar genel çerçeveyi oluşturuyor. Ana konu ise kabile reisinin oğlu olan Keda’nın ilk toplu ava çıkıyor olması. Kabile reisi olan babasından kişilik olarak çok farklı olan Keda, istemese de bu zorlu görevle yüzleşmek zorunda kalıyor. Film ana konusu da bu zorlu görevde ortaya çıkıyor.

Başına olmadık işler gelen Keda Alfa Kurt ile zorlukları aşmaya çalışıyor. Ben film hakkında daha fazla yorum yapmak istemiyorum çünkü filme haksızlık etmekten korkuyorum. 7.1 puan çok ciddi bir başarı. O başarıyı ne kadar görebildim tartışılır ama film izlenmeye değer.

https://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/10/maxresdefault-1024x576.jpghttps://www.delinetciler.net/portal/wp-content/uploads/2018/10/maxresdefault-150x150.jpgFatih ELTUNSinemaBir iki ay önce vizyona giren Alfa Kurt Film genel anlamda beğenildi. Sinema severlerden 7 üzeri puan almayı başaran bu filmi merak ettim ve büyük beklentiler içinde izledim... Son zamanlarda kaliteli bir film izlemek iyiden iyiye zorlaştı. Öyle ki çok önemli isimler bile sıradan filmlerde rol almaya başladı. Üzücü ama...Bilgisayar, Moda, Teknoloji, Sinema, Bilim, Tarih, Haber üzerine sınırsız bilgiyi sizlere sunuyoruz.  Biz interneti takip ediyoruz.Bizimle Kalın...