Lily Allen Kimdir? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Lily Allen Kimdir?

 1. Genel bilgiler
  • Doğum adı Lily Rose Beatrice Allen
  • Doğum 2 Mayıs 1985 (1985-05-02) (25 yaşında) Hammersmith, Londra, İngiltere
  • Tarz(lar) Pop, pop rock, ska, elektropop, grime
  • Meslek(ler) Şarkıcı, Söz yazarı, Talk show sunucusu
  • Çalgı(lar) Vokal, gitar
  • Etkin yıllar 2006-günümüz  Lily Rose Beatrice Allen (doğum 2 Mayıs 1985), BRIT Ödülleri adayı olan İngiliz bir şarkıcıdır. En çok "Littlest Things", "LDN" ve "The Fear" adlı şarkılar ile bilinir. Aktör, komedyen, müzisyen Keith Allen ve film yapımcısı Alison Owen'ın kızıdır. Smile adlı Single'ı, Temmuz 2006'da Britanya listelerinde 1 numara olmuştur.


  Yaşamı
  Lily Allen, Hammersmith, Londra, İngiltere'de doğdu. Bir çok ev değiştiren ailesi sonunda Kuzey Londra'daki bu kasabaya yerleşmeye karar verirler. Babası Keith Allen, annesi ise Alison Owen'dır. Babası Fulham F.C. takımını tutardı ve Fulham F.C.'nin lakabı olan "The Lilywhites"'dan esinlenerek kızının adını Lily koydu. Lily 3 yaşındayken, UB40 adlı grubun bir klibinde oynadı. Sarah adında bir ablası, Alfie adında bir erkek kardeşi (kendisi Lily Allen'ın Alfie adlı şarkısına konu olmuştu), Rebecca adında bir kız kardeşi var. Lily, Scoil Bhride adlı ilkokula giderken annesi ile birlikte Leixlip, County Kildare, İrlanda'da yaşadı. Lily küçükken çok terbiyeli sayılmazdı ve hep özel bakıma ihtiyaç duyuyordu. Bu yüzden Lily tam 13 tane okula gitti ve bazılarından kovuldu. Jo Whiley ile BBC Radyosunda yaptığı bir röportajda, "Eğitim bazı insanlar için güzeldir fakat benim için değildir." demiştir.


  İlk albümü Alright, Still 17 Temmuz 2006'da çıktı. Bu albümdeki Smile, LDN, Littlest Things, Shame for You ve Alfie(şarkı) adlı şarkılar listeye girmişti.

  It's Not Me, It's You adlı albümü 9 Şubat 2009 'da piyasaya çıktı.Bu albümün çıkış single'ı The Fear 26 Ocak'ta yayımlandı.

  Diskografi

  * 2006: Alright, Still
  * 2009: It's Not Me, It's You

 2. 2010-05-20 #2
  289 - Lily Allen Kimdir?
  Lily Allen - Lily Allen Biyografi


  Okunma: 1416 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -