Evrenin Oluşumu Hakkında Bilgi - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Evrenin Oluşumu Hakkında Bilgi

 1. Evrenin oluşumu hakkında bilgi

  Günümüzde Evrenin oluşumu hala tam olarak bilinmemektedir. Bu konuda çeşitli teoriler vardır. Bunlardan en önemlileri Büyük patalama, Metaverse Teorisi, Evrensel Tasarım ve Yaratılış teoris idir.

  Evrenin Oluşumu Hakkında Bilgi

  Büyük Patlama teorisine göre: Gaz ve toz bulutu halinde olan evrenin büyük bir patlama sonucu oluştuğu savunulur ancak bu patlamaya neyin neden olduğu açıklanamıyor.

  Metaverse Teorisine göre milyonlarca evren var bunlardan en mükemmel olanı bizimki ve yaşam sadece bizim evrenimizde var.

  Evrensel Tasarım teorisne göre içinde yaşamakta olduğumuz evren Vanilla Sky, The Matrix gibi Holywood filmlerinde de işlendiği gibi bir başka varlık ya da topluluk tarafından oluşturulmuş bir simulasyondan ibaret.

  Yaratılış teorisine göre ise evren Tanrı tarafından yaratılmıştır. Tek tanrılı dinlere göre evren Tanrı'nın "ol" demesiyle meydana gelmiştir. Bu teoriye göre büyük patlama teorisindeki cevapsız sorunun cevabı yani patlamanın nedeni Tanrı'dır.

  Evren, sonsuz uzamda bulunan tüm madde ve enerji biçimlerini içeren bütünün adıdır. Yani "evren" astronominin, astrofiziğin konu edindiği şeylerin tümüdür. İçinde "her şey" olan bu dev çorba, sonsuzluk veya hiçlik olarak tanımlanabilecek uzayın içinde yer alır. Daha doğrusu, uN olan siyah hiçliğin içindeki her şeydir evren... Dolayısıyla aslında sonsuz uzayın-hiçliğin içinde de değildir.


  Güncelleme : 2013-11-19
 2. 2013-02-25 #2
  evren bir ptlamadan ibaret toz gaz duman gibi maddelerin arasında itrazyon türü bir gazın dünya yı oluşturması

 3. 2013-03-31 #3
  aslında bu konu güzel bir konu ancak evren bence doğal olarak oluşmuştur şu anki teknoloji ile bunun nedenini bulmak imkansız gibi birşey

 4. 2013-05-24 #4
  teşekkür ederim

 5. 2015-06-01 #5
  Guzel bir bilgi tesekkurler
  :-)

  Okunma: 11846 - Yorum: 4 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -