Topuz saç kadınların genellikle davet vs. gibi yerlere giderken tercih ettiği saç modelidir. Peki kolay yoldan nasıl topuz yapabilirsiniz. İşte Size Bazı Tüyolar ;

Dağınık Topuz Yapma ; Özel günlerde topuz saç vazgeçilmezdir. Bu model gireceğiniz biryerde tüm bakışları üzerinize çekebilir. Orta uzunluktan uzun saçlara kadar çok uygun bir saç modelidir.

Saçınızı br gün önceden yıkayın ve temiz ise güzel bir şekilde köpüklenmiş olmasına dikkat edir. Daha sonra saçınızı kulağınızda aşağıya doğru fırçalayın.

Saçın hepsini öne atarak güzel bir şekilde fırçaladıktan sonra başınızın üzerine gelecek şekilde, hafif yana gelecek bir biçimde bir at kuyruğu yapın. Topuzun yan kısmında bir miktar saç bırakın. Bıraktığınız saç kenara doğru serbest olmalıdır. Saçınızı bırakacağınız taraf topunuzun yatırıldığı tarafta olması gerekmektedir.

Toplanan topuzu lastikle tutturun. Ama saçınıza uygun bir lastik seçin.
Bu aşamada saçın bir kısımı omuzunuzdan aşağıya, diğer kısmı ise öne doğru gelecek bir şekilde sarkması gerekiyor. Son aşamada ise sarkan saçlarınızı şekillendirebilmek için bir sprey kullanın ve Saçınızın parlaklığı ile düzlüğünün vurgulanmasını sağlayın.

Sıkı Topuz Nasıl Yapılır?
Sık topuzun yapılışı basittir. Dekolte veya küpe, kolye gibi aksesuarlarla çok şık duracaktır. Orta uzunluktan uzun saça kadar ve her yaştaki kadına uyabilecek bir modeldir. En sorunsuz uygulanacağı saç şekil düz saç şekilleridir. Dalgalı ve kıvırcık saçınız varsa modeli yapmadan önce saçlarınızı düzleştirmenizi tavsite ederiz.

Saçınız temiz ise iyice köpüklenmiş olmasına dikkat edin ve saçınızı kulağınızdan aşağıya doğru fırçalayın.

Saçınıza bol bir at kuyruğu şekilinde ensinizin yukarısından, başınızın ortasına doğru toplayın. At kuyruğunun iki tarafınıda kabartıp serbest bırakın. Bu topuzun daha yumuşak ve dolu görünmesini sağlar. Elinizle topuza şekil verin. Yapılacak olan topuz isteğe göre daha sıkı veye gevşek yapılabilir. Saçınızla aynı renk toka kullanarak topuzun şeklini bozmadan güzelce toka ile tutturun. Sprey ile saçınıza şekil verin.