Kontör yüklemek çok basit bir olaydır. Öncelikle bir bayiden hangi operatörü kullanıyorsanız onun kontörünü almanız gerekiyor. Kontörü aldıktan sonra arka kısımdaki şifre bölümünü kazıyorsunuz. Daha sonra hangi operatörü kullanıyorsanız kontörü yüklüyorsunuz.


Turkcell Kontör Nasıl Yüklenir

Turkcell Kontörünüzü aldıktan sonra arka şifre kısmını kazıyınız. Daha sonra cep telefonunuzdan 8090'ı arayın. Aradıktan sonra size kaç kontörünüz olduğunu söyleyecektir ve sizden telefonun arka kazıdığınız kısımdaki 14 haneli şifreyi istiyecek. 14 Haneli şifreyi telefonunuza girerek # tuşuna basıyorsunuz. Daha sonra 14 Haneli şifre size okunacaktır. Eğer yanlış girmiş iseniz 1 tuşuna basarak tekrar şifreyi yazabilirsiniz. Girdiğiniz şifre doğru ise 2 tuşuna basınız. Kontörünüz yüklemiş olur.


Vodafone Kontör Nasıl Yüklenir

Bayinizden aldığınız kontörün arka kısmındaki şifre alanını kazıyın. Kazıdıktan sonra 7500'ı arayın ve kazıdığınız alandaki 12 haneli kontrol numarasını girin ve # tuşuna basın. Kontrol numarasını girdikten sonra sizden 5 haneli şifre istiyecektir. Kazıdığınız alandaki 5 haneli şifreyi telefonunuza girerek # tuşuna basın. Kontörünüz yüklenecektir.

Avea Kontör Nasıl Yüklenir

Bayinizden aldığınız kontörün arka kısmındaki şifre alanını kazıyın ve 9333'ü arayın. Aradıktan sonra sizden kazıdığınız alandaki 16 haneli şifreyi istiyecektir. Bu 16 haneli şifreyi telefonunuza girin ve 8 tuşuna basın. Kontörünüz yüklemiş olur.