Horoz Korkudan Yumurtladı

İtalya'nın Tuscany bölgesinde gece yarısı tilki saldırısına uğrayan bir horoz anlaşılmaz bir şekilde cinsiyet değiştirip yumurtlamaya başladı.

İsim:  korkak-horoz..jpg
Görüntüleme: 1614
Büyüklük:  23,8 KB (Kilobyte)İlginç haberleriyle tanınan İngiliz Ananova sitesinin haberine göre, Tuscany'de bir çiftliğin kümesine dalan tilki veya tilkiler, kümesteki tavukları yedi.

Saldırıdan bir tek "Gianni" adlı genç horoz kurtuldu. Ancak sahiplerinin iddiasına göre o da olaydan birkaç gün sonra anlaşılmaz bir şekilde gıdaklayıp yumurtlamaya başladı.

Ananova, hayata horoz olarak başlayıp korkudan tavuğa dönüşen Gianni'nin nasıl olup da cinsiyet değiştirdiğinin araştırıldığını bildirdi.

Ananova'ya konuşan bazı İtalyan uzmanlar, kümesteki tavukların ölmesi nedeniyle horozda "bastırılmış halde bulunan bir soyunu sürdürme geninin ön plana çıkmış olabileceğiniö söyledi.

Ancak olayın kesin nedeni, Gianni'den alınan DNA örneğinin incelenmesinden sonra ortaya çıkacak.

İlk değil
Benzer bir olay daha önce de Bulgaristan'ın Filibe kentinde yaşanmıştı. Goşo adlı horoz kuluçkaya yatmaya başlamış daha sonra da yumurtlamıştı. Horozun üzerinde yapılan inceleme sonucu hayvanın çift cinsiyetli olduğu anlaşılmıştı.