Bölgesel Zayıflama ve Selülit Jeli Gerçekten İşe Yarıyor mu? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Bölgesel Zayıflama ve Selülit Jeli Gerçekten İşe Yarıyor mu?

 1. Selülit kremleri ve zayıflatıcı jel olarak bilinen bölgesel zayıflama kremleri, bir çok bayan tarafından oldukça artan oranda talep edilmeye başlandı. Kimi forumlarda bölgesel zayıflama jelleri veya kremleri kullanan kişilerin ve okuyucuların yorumları, bu ürünün oldukça işe yarar olduğu yönünde olmaktadır. Kimi bazı okuyucular ise bölgesel zayıflama kremleri ve anti selülit kremlerinin işe yaramadığını söylemektedir. Tabi burada kullanıcı yorumları, tek bir marka ürüne yapılmamakta; birden fazla marka ve isimle piyasada bulunan değişik bölgesel zayıflama kremlerine yorumlar gelmektedir.


  İnternette özellikle yabancı tıp sitelerinde yaptığım araştırmalarda, bilhassa bitkisel katkılı zayıflama kremleri ve selülit geçirici jellerin oldukça olumlu yönlerinin olduğuna ilişkin bir çok makale okudum. Zayıflama jelleri hakkında söylenebilecek en önemli şey ise içerisinde bulunan bitkisel özlü yağ yakıcı termojenik maddelerin bulunup bulunmadığıdır. Piyasada 10 liradan başlayıp 300 liraya kadar satılan yerli ve yabancı üretimi bitkisel içerikli bölgesel zayıflama kremleri bulunmaktadır. Bu fiyatın bu derece yüksek oluşunda en önemli neden, içerisinde kullanılan bitkisel enzimden tutun da, marka a algılanan kaliteli firma ürünleri olmasına kadar bir çok önemli etken yatar.


  Biz burada ürünün fiyatına çok ta takılmadan içerisindeki etken maddesini incelememiz gerekir. Eğer etken maddeler aynı ise bu durumda ucuza eüdeğerini almak varken neden daha pahalı olan zayıflama jeli kullanalım ki?
  Aslında gerek jel olsun gerekse krem olsun, vücuda deri yoluyla uygulanan tüm inceltici ve zayıflatıcı kremler, deri altına nüfuz etmek suretiyle selülitli yağ hücrelerini bir çeşit lipoliz reaksiyonuyla parçalamakta ve vücuttaki istenmeyen selülitli yağ hücrelerini yok etmektedir. Tabi bölgesel incelme kremleri sadece selülit sorununa bitkisel çözüm sunmakla kalmazlar. Aynı zamanda, kalça, bel, basen, omuz, kollar, bacaklar, baldırlar gibi fazla kilolu bölgelerdeki inatçı kiloları yok etmek için de kullanılır.


  Zayıflama kremleri ve jellerini uygularken kesinlikle masaj olayından az biraz anlayan bir kişi tarafından masaj yoluyla uygulanması faydalı olacaktır.

  Selülit kremlerini normal nivea veya arko krem gibi düşünmemeliyiz. Kaliteli bir bölgesel zayıflama jelinin veya kreminin bile deri altına nüfuz edebilmesi için bir güzel masajla uygulanmasına ihtiyaç vardır.

  Burada dikkat çekici bir unsur daha vardır. Piyasada satılan cilt sıklaştırıcı kremler ve jeller ile bölgesel zayıflama kremleri ve jelleri birbirinden oldukça farklı ürün gruplarıdır. Cilt sıklaştırıcı ve gençleştirici kremlerin içerisinde bulunan maddeler sadece cildin mezoderm ve egzoderm ( dış deri tabakası) tabakasını düzelterek gençleştirir. Oysa selülit kremleri, cildin altına düfuz ederek yağ hücrelerine ulaşmaktadır. O nedenle ürünü alırken cilt gençleştirici veya sıkılaştırıcı mı yoksa selülit yağlarını eritici mi özellikte olduğuna çok dikkat etmelisiniz.

  Şayet bölgesel zayıflama jeline verilecek param yok diyorsanız size ev yapımı, selülit inceltici bir bölgesel zayıflama kremi tarifi yapabilirim:

  1) 2 bardak sıcak suyu ufak bir tencerede veya cezvede kaynatın.

  2) çeyrek çay bardağı deniz suyunu kaynar suya karıştırın

  3) 2 yemek kaşığı sızma zeytin yağını kaynar suya atarak bir güzel karıştırın. İçerisine 3 diş havanda dövülmüş sarmısak ve yarım bardak greyfurt suyu ilave edin.

  4) İçerisine bir avuç yosun çamuru atarak ince partikül haline gelesiye kadar karıştırın

  5) Bulamaç kıvamına gelesiye kadar kaynatmaya devam edin. İyice kıvama gelince az soğumasını bekleyin ve ılık vaziyette vücudunuzn bölgesel incelme ve zayıflama hedeflediğiniz bölgelerine sürünüz. Bu vaziyette 1 saat boyunca cilt maskesi biçiminde bekletmelisiniz. Bu uygulamayı haftada 3 kez yaparsanız 1 ayda 1 kilo, sadece bölgesel incelme hedeflediğiniz bölgeden rahatlıkla verebilirsiniz.


 2. 2013-03-26 #2
  ben o tarifteki malzemeleri bile alamam daha basit tarifler öğrenmek istiyorum daha ucuz maliyetli tarifler

  Okunma: 2905 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -