Kafaya Takanlar ve Takıntılı Kafalar - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Kafaya Takanlar ve Takıntılı Kafalar

 1. KAFAYA TAKANLAR VE TAKINTILI KAFALAR
  Hepinizin çevresinde titiz, düzenli ve mükemmeliyetçi insanlar vardır
  Belki siz de böyle birisiniz. Titiz ve düzenli olmak önemli bir erdemdir. Mükemmeliyetçilik, yaptığımız işi en iyi haliyle oluşturma çabası ile başarılı ve düzgün işler yapmamızı sağlayabilir. Bu tip karakter yapısına sahip insanlar hayatta birçok alanda çok başarılı da olabilirler. Fakat kimi zaman bu kişiler farkına varmadan kendilerine zarar verecek bir yaşam içinde tutsak kalabilirler.


  Bazen düzenlilik ve mükemmeliyetçilik öyle bir hale gelebilir ki, bu kişiler esnekliklerini kaybetmeye başlarlar. Bu yapı içindeki insanların her şeyi kontrol etme çabası içinde olduğunu görürsünüz. Kontrol edemedikleri durumlar karşısında ciddi sıkıntı hissederler. Hayatımız ve ikili ilişkilerimizde o kadar çok kontrol edemeyeceğimiz olay vardır ki, kontrol ve olaylara hakim olma isteği inanılmaz yorucu hale gelebilir. Her şeyi kontrol etmek, olayların daima bizim insiyatifimiz ve bilgimiz içinde gelişmesini beklemek, ne yazık ki bazı hayal kırıklıklarına da yol açar. Kimi zamanlar, bu kişilerin gereksiz yere çaresizlik hissetmelerine dahi sebep olur.


  Kendi doğru bildiği ve inandıklarına o kadar sıkı sarılabilirler ki dünyaya ve olaylara açıklığını kaybetmiş sıkıcı bir insan haline gelmeye başlayabilirler. Bu yüzden doğallıklarından uzaklaşmaya başlarlar.
  Bu kişilerin ayrıntılarla fazlaca uğraştığına tanık olursunuz. Fakat onlara sorarsanız sadece yapması gereken şeyleri belli bir düzen içinde yerine getirmeye uğraşıyordur. Yaptıkları işleri gayet iyi yaparlar ama sonuca varmaları pek de kolay değildir. Ellerindeki iş ve projeleri tamamlamakta güçlük çekerler, çünkü yaptıkları hiçbir zaman tam olmamıştır mutlaka eksikleri vardır ve daha iyi hale getirilebileceğini düşünürler.[/SIZE]


   Konuyu Beğendin mi?
  Güncelleme : 2014-02-02
  Okunma: 2963 - Yorum: 0 - Amp
Kullanıcı Oylaması: 0/5 - 0