10 Dakikada Web Sitesi Yapma - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

10 Dakikada Web Sitesi Yapma

1. UYARI: BU KONU İLE İLGİLİ GÜNCEL MAKALEYE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

10 Dakika İçerisinde Bedava Web Sitesi Sahibi Olmak İstermisiniz ?

Evet arkadaşlar 10 dk. içerisinde web sitesi sahibi olabilirsiniz. Hiçbir kurulum yapmadan, web sitesi konusunda hiçbir bilgiye sahip olmasanız dahi ve hiç para harcamadan ve istediğiniz web sitesi formatında...

Ben bir tane kurdum kendime Joomla formatında. Yapmam gereken tekşey siteme girip konular açmak ve arama motorlarının (google,yahoo) sitemi tanıması beklemek.

Eğer istiyorsanız yazdıklarımı dikkatlice uygulayın.

Kurabileceğiniz site formatlarının bir kısmını aşağıda verdim bu scriptleri google da aratıp size uygun olan web sitesi formatını belirlemekle işe koyulun.

Site formatları

Nucleus 3.33

WordPress 2.8.5

WebCalendar
    1.0.5

Joomla 1.5.15

PHP Nuke 8.0

Post-Nuke 0.764

XOOPS 2.3.2b

phpBB 3.0.5

SMF 1.1.10

4images 1.7.6

PhpWiki 1.2.11

Site formatınızı belirledikten sonra işleme başlayabiliriz.
    İşlemleri yapabilmemiz için size gerekli olan tekşey iki adet mail adresi. İki adet mail adresi temin edin. Birisi hotmail den diğeri gmail den olacak şekilde.

"Sistem bedava işlem yapmayı durdurmuş. Bu adresten yıllık 2.9 dolara bir host paketi seçip sitenizi kurabilirsiniz."

// Bu işlem geçersiz// Bu işlemi yaptıysanız şu adrese giriş yapınız ve sayfanın altında bulunan forumu doldurunuz.

Aşağıda resimde gösterdiğim şekilde forumu doldurunuz.

İsim:  bedavasite1..JPG
Görüntüleme: 8377
Büyüklük:  38,4 KB (Kilobyte)

Create Account tuşuna basınız.

Gelen ekranda hata yapmadıysanız şu yazacaktır.

YOUR ACCOUNT HAS BEEN SUCCESSFULLY CREATED

Bu yazıyı gördüyseniz mail adresinize hesap bilgilerinizin olduğu mail gelecektir. Mail adresimize gidip maili açalım.

Gelen mailde bize lazım olan bölümü aşağıda resimde gösterdim.

İsim:  bedsava2..JPG
Görüntüleme: 6655
Büyüklük:  38,1 KB (Kilobyte)

https://cpanel.0lx.net yazan linke tıklıyoruz hemen üstünde kullanıcı adı ve şifresi yazıyor. Gelen ekrana kullanıcı adımız ve şifremizi girip Cpanel ( Hostumuzun ayarlarının olduğunu) panele giriyoruz.

Panelinizin görüntüsü şu şekildedir.

Name:	besda3..jpg 
Views:	7502 
Size:	56,2 KB (Kilobyte) 
ID:	7120

Buraya kadar site ismini ve hostu aldık şimdi siteyi kuruyoruz.

Panelinizde Software & Services kısmında bulunan "iVista - Easy Script Installation" linkine tıklayın.

Kurulum ekranı gelecektir.
    1. Adımda site ismini seçip Proceed tuşuna basın
    2. Adımda listeden Web sitenizin formatını bulun( ilk başta bahsettiğim konu) sağ tarafında yeşil yazıyla yazılmış olan İnstall Now tuşuna basın.

Gelen ekranda sitemizi kuracağımız klasörü seçeceğiz.

Şu şekilde olacak.

Şimdi sitemizi ana klasöre kuracaksan ki ben yukarda örnek olarak Joomla kurdum
    Destination Folder kısmını olduğu gibi bıraktım (/).

Siz ana klasöre klasöre değilde bir alt klasöre kuracaksanız örnek "forum" klasörüne kurulum yapacaksınız o zaman
    Destination Folder kısmına "/forums" yazancaksınız. Formunuz "https://www.siteadresi.0lx.net/forums" şekilde olacaktır.

Listedeki site formatlarının bir kısmı portal dır bir kısmı forumdur bir kısmı resim albümüdür vs. vs. siz ona göre ya ana klasöre kuracaksınız yada bir alt klasöre. Ben joomla yı ana klasöre kurdum şimdide SMF kurulumu yapıyorum onuda /forums klasörüne kuracağım.

Siz direk ana klasöre kurabilirsiniz. Ana klasöre kuruyorsanız ;

Destination Folder kısmını olduğu gibi bırakın ve "Complete Install" tuşuna basın.

Destination Folder
    (For the root, leave it as / otherwise change it to your location)

Kurulum başladı kısa bir süre sonra kurulum bitecek ve size kurduğunuz sitenin admin girişlerini verecek.

Benim kurulum bitti buradan forumuma bakabilrisiniz. foruma giriş adresini admin şifresini verdi.

Script installation URL
    https://delinetciler.0lx.net//forums
    Script Admin CP
    https://delinetciler.0lx.net//forums///
    Script admin username
    admin
    Script admin password
    (Your VistaPanel password)
    Script Admin email address
    xxxx@gmail.com
    SQL Database name used
    0lx_5347721_44453

Kullanıcı adım : admin
    Şifrem :(Your VistaPanel password) size ilk başta kaydedin dediğim bilgilerini içindeki şifre

Benim forumuma aşağıdaki adresten bakabilirsiniz.

Benim forumumun Adresi

Herkese kolay gelsin.

Delinetciler Portal - Kaliteli Paylasimin Yeni Adresi

2. 2010-06-14 #2
    emeğine ellerine kollarına sağlık ben yaptım da ben bir chat sitesi kurmak istesem ne yapmam gerekiyor insanlar girip chatleşsin diye

3. 2010-06-15 #3
    Hazır scriptlerin içinde chat siteside olması gerekiyor. Yani o listenin içinde chat sitesi var diye hatırlıyorum. Yoksa bir tane chat scripti bulup hostuna atıp kuracaksın.

4. 2011-01-15 #4
    hani ya nereye tıklıyoruz tam olrak yazılmamış ki

5. 2011-01-15 #5
    giriş sayfas ı diorsun kardeşm hani tam adres nerde neden insanları kandırıyorsunuz yaa

Okunma: 17337 - Yorum: 4 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -