Malzeme Listesi

Kakaolu hazır pandispanya veya 1 kutu kedi dili bisküvi (resimdeki tiramisu kedi dili bisküvi ile hazırlanmıştır)
Muhallebi
1 kutu labne peyniri
3 çorba kaşığı un
3 çorba kaşığı şeker
1/2 litre süt
2 yumurtanın sarısı
Üzeri için kakao ve pandispanya veya kedi dili bisküvileri ıslatmak için 1 su bardağı ılık süt, içine 1 tatlı kaşığı şeker , 1 tatlı kaşığı nescafe (kedi dili bisküviler bazen fazla süt içebiliyorlar o yüzden duruma göre sütlü karışımı arttırabilirsiniz)

Yapılışı:

Un , şeker , süt karıştırın, yumurta sarılarını karıştırın ve muhallebi kıvamına gelene kadar pişirin, kaynayınca ocağı kısın ve içine 1 kutu labne peyniri de koyarak hızlıca karıştırın ve ocağı söndürün.

Pandispanyanın iki katını da sütlü karışım ile ıslatın veya bisküvi kullanacaksanız bisküvileri sütlü karışıma iki tarafını da sırayla batırmak suretiyle (hızlı hareket edin bisküviler dağılmasın) ıslatın ve kalıbın içine yan yana yerleştirin.Bisküvilerin yarısı alt kata yarısı üst kata konulacak.

Alt kat pandispanyanın üzerine (veya bisküvilerin) muhallebinin yarısını dökün ikinci kat pandispanyayı üzerine kapatın (veya ikinci sıra bisküvileri ıslatarak dizin) tekrar kalan muhallebiyi dökün. En son üzerine kakaoyu çay süzgecinden geçirerek eleyin süsleyin.

Buz dolabında soğutun , dilimleyerek servis yapın..

Hatırlatma:

Eğer misafirleriniz kalabalıksa pandispanyaları tek kat olarak hazırlayabilirsiniz . Tek kat pandispanyanın üzerine muhallebi ve diğer pandispanyanın üzerine kalan muhallebiyi döküp kakao ile süsleyin ve iki ayrı tiramisunuz olsun.