Başlat düğmesi Başlat düğmesinin resmi, Denetim Masası, Ağ ve Internet, Ağ ve Paylaşım Merkezi ve ardından Ağ bağlantılarını yönet'i tıklatarak Ağ Bağlantıları'nı açın.

2. Değiştirmek istediğiniz bağlantıyı sağ tıklatın ve sonra Özellikler'i tıklatın. Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.

3. Ağ İletişimi sekmesini tıklatın. Bu bağlantı aşağıdaki öğeleri kullanır'ın altında, Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) veya Internet Protokolü sürüm 6 (TCP/IPv6) öğesini tıklatın ve sonra Özellikler'i tıklatın.

4. IPv4 IP adresi ayarlarını belirtmek için aşağıdakilerden birini yapın:

* IP ayarlarını otomatik olarak almak için Otomatik olarak bir IP adresi al'ı ve sonra Tamam'ı tıklatın.
* IP adresi belirtmek için Aşağıdaki IP adresini kullan'ı tıklatın ve sonra IP adresi, Alt ağ maskesi ve Varsayılan ağ geçidi kutularında IP adresi ayarlarını yazın.

Name:	start_vista6a..gif 
Views:	2510 
Size:	17,4 KB (Kilobyte) 
ID:	6623

5. IPv6 IP adresi ayarlarını belirtmek için aşağıdakilerden birini yapın:
* IP ayarlarını otomatik olarak almak için Otomatik olarak bir IPv6 adresi al'ı ve sonra Tamam'ı tıklatın.
* IP adresi belirtmek için Aşağıdaki IP adresini kullan'ı tıklatın ve sonra IPv6 adresi, Alt ağ önek uzunluğu ve Varsayılan ağ geçidi kutularında IP adresi ayarlarını yazın.

6. DNS sunucusu adresi ayarlarını belirtmek için aşağıdakilerden birini yapın:
* DNS sunucusu adresini otomatik olarak almak için DNS sunucu adresini otomatik olarak al'ı ve sonra Tamam'ı tıklatın.
* DNS sunucusu adresini belirtmek için Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan'ı tıklatın ve sonra Tercih edilen DNS sunucusu ve Diğer DNS Sunucusu kutularında, birincil ve ikincil DNS sunucularının adreslerini yazın.

7. DNS, WINS ve IP ayarlarını değiştirmek için Gelişmiş'i tıklatın.