Paranın Önemi - Paranın İnsan Hayatındaki Önemi - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Paranın Önemi - Paranın İnsan Hayatındaki Önemi

 1. Paranın ne olduğunu tek kelimeyle anlatmak istersek para araç demektir. İnsanlar para sayesinde isteklerini yerine getirir, kendi hayat düzenlerini kurarlar. İnsanların yaşam standartları, gidebilecekleri yerler,alabilecekleri eşyalar kısacası günümüzde hemen hemen her şey insanların cebindeki paraya bağlıdır.


  Paranın Önemi - Paranın İnsan Hayatındaki Önemi

  Tabi para her zaman insanlara güzel şeyleri getirmez bazen de çok para insanın başına kötülük ve bela getirebilir. " Büyük başın büyük derdi olur " sözü bu dediklerime çok güzel bir örnektir. Ama günümüz Türkiyesi'nde sokaktaki 100 kişiye sorsak "çok paranız olup ta başınızda belanın mı olmasını? Yoksa ne paranız nede belanız olmasın diye sorduğumuzda ? " eminim ki % 80 i param olsun ben belalarına razıyım diyecektir. Çünkü paranın yokluğu paranın olduğu zaman başına getireceği dertlerden çok daha acı ve kötüdür. Çünkü günümüzde bazı kesimler parasız insana gereksiz insan gözüyle bakmaktadır.Sonuç olarak paranı varlığı bir dert yokluğu ayrı bir derttir.

  İnsanlar her gün televizyonda zenginlerin yaşantılarını,gece kulüblerinde eğlenmelerini,gezmelerini görerek gıpta ile bakmaktadırlar.Ve zengin olmak yani çok paraya sahip olmak istemektedirler. Hele bir kriz içerisinde olduğumuz şu günlerde paranın değeri bir kat daha artmıştır.İnsanların parasızlık ve açlık yüzünden gözleri dönmüş her türlü hırsızlığı,kap-kaççılığı yan kesiciliği gasp olayını çok kolay yapabilecek hale gelmişlerdir.


  Günümüzde insanların çoğu parasıyla sevgi ve saygınlık görmekte,istediği insanın ilgisini çekmeyi başarmakta,hayatını dilediğince sürdürebilme özgürlüğüne sahip olmaktadır. Sonuç olarak paranın insan hayatındaki önemi ve etkileri saymakla bitmeyecek kadar çoktur.Keşke herkes gönlünce istediği kadar paraya sahip olsa yada paranın insan hayatındaki değeri ve önemi bu kadar fazla olmasa...
  Güncelleme : 2017-09-28
 2. 2013-04-25 #2
  Çok Aydınlatıcı Bilgiler Vardı Sayenizde Münazaramızı kazanıp ödülümüzü aldık TEŞEKKÜRLER !.

 3. 2013-05-13 #3
  Harika bir şey

Bölüm: Nedir?

Konu Etiketleri

para neden önemli, paranın önemi ile ilgili atasözleri, paranın önemi ile ilgili sorular, paranın önemi münazara, paranın önemi nedir kısaca

  Okunma: 5316 - Yorum: 2 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -