Türkiyede Balıkçılık - Türkiyede Balık Üretimi - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Türkiyede Balıkçılık - Türkiyede Balık Üretimi

 1. Türkiye'nin su ürünleri potansiyeli yüksek olmasına karşın, su ürünleri avcılığı ülke ekonomisinde önemli bir yere sahip değildir.

  UYARI : Avlanmanın zararlı yöntemlerle yapılması, denizlerin hızla kirlenmesi, taşıma ve depolama olanaklarının yetersizliği, balıkçılıkla uğraşan nüfusun az olması, açık deniz balıkçılığın gelişmemesi gibi nedenler üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye'de balıkçılığın gelişmesini engellemektedir.

  Deniz Balıkçılığı : Türkiye'de daha çok kıy balıkçılığı gelişmiştir. Açık denizlerde avlanacak gemi ve filolarımız olmadığından açık deniz balıkçılığı yapılmaz. Karadeniz ve Marmara Denizi Türkiye'de balıkçılığın önem kazandığı alanlarıdır. Özellikle balıkların göç döneminde boğazlar önemli balık avlama alanlarıdır.


  Türkiyede Balık Üretimi


  İç Sular Balıkçılığı : Göllerde ve akarsularda yapılmaktadır. İç sularımız balık bakımından zengin olmasına karşın bu potansiyel değerlendirilememektedir. Balıklar dışında iç sularımızdan elde edilen midye, istakoz ve karides gibi su ürünleri de bulunmaktadır.
  Türkiyede Balıkçılık


  Kültür Balıkçılığı : Kültür balıkçılığı hem kıyılarımızda, hem de iç bölgelerimizin akarsu boylarında ya da temiz kaynak suları sağlanabilen yerlerde yapılmaktadır. Bu nedenle balık yetiştirme çiftlikleri kurulur ya da yapay baraj göllerinden yararlanılır.

  Türkiyede Balıkçılık - Türkiyede Balık Üretimi 2. 2011-03-09 #2
  çok saolll

 3. 2011-11-28 #3
  Bende istediğimi bulamadım Bana Geliri Lazım :) . :'(

 4. 2011-11-30 #4
  bulamadım
  ya

  Okunma: 10884 - Yorum: 3 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -