Müzelerin Kuruluş Amaçları Nelerdir? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Müzelerin Kuruluş Amaçları Nelerdir?

 1. Müze; sanat ve bilim eserlerinin veya sanat ve bilime yarayan nesnelerin saklandığı, halka gösterilmek için sergilendiği yer veya yapılardır.

  Müzeler, toplumların bilim ve sanat ürünleri ile yer altı ve yer üstü zenginliklerini sergilemek, tarihin eski dönemlerinde yaşamış toplumları bilim ve sanat açısından inceleyerek, hem günümüzü hem de geleceği aydınlatmak, bireylerin geçmişi daha iyi tanımalarına olanak sağlamak amacıyla oluşturulmuş kurumlardır.

  Müzelerde bulunan nesnelere ait bilgiler müze içinde ve dışında yazılı ve sözlü olarak açıklanır. Müzeyi gezen ziyaretçilerin müzedeki eserler hakkında detaylı bilgi edinmeleri sağlanır.Onlara müzelerle ilgili bilgiler verilir.

  Müzelerin Kuruluş Amaçları Nelerdir?


  Müzeler ülkelerin kültürel değerlerinin oluşmasına önemli katkılarda bulunurlar. Bilim, sanat, folklor ve antika eşyalar gibi çeşitli konulardaki eserleri bir arada sunabileceği gibi doğa, etnografya ve havacılık gibi sadece tek bir konuyu içeren eserleri de sergileyebilirler.
 2. 2011-05-19 #2
  çok güsel anlatılmış

 3. 2012-04-02 #3
  na kadar kısa

 4. 2012-05-12 #4
  bence çok güzel anlatılmış kısa öz ve anlamlıı çok beğendim tşk küfür edenler küstahlıktan ediyolar kendileri bu kadarını da yapamazlar.
  EMEĞE SAYGI...

 5. 2013-05-14 #5
  saol admin 99 aldım

  Okunma: 19545 - Yorum: 4 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -