Özledim Seni - Duygusal Yazı - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Özledim Seni - Duygusal Yazı

 1. Özledim seni...

  Ayrılık yüreğimi karıncalandırıyor nicedir...

  Beynimi uyuşturuyor özlemin...

  Çok sık birlikte olamasak bile benimle olduğunu bilmenin bunca ay içimi nasıl ısıttığını yeni yeni anlıyorum.

  7 - Özledim Seni - Duygusal Yazı


  Yokluğun, hatırlandıkça yüreğime saplanan bir sızı olmaktan çıkıp sürekli bir boşluğa dönüşüyor.

  Sabahlara seni okşayarak başlamaları, akşamları her işi bir kenara koyup seninle başbaşa karş ılamaları özlüyorum; oynaşmalarymızı, hırlaş malarımızı, yürüyüşlerimizi, kaçamak tatillerimizi, sevimli haşarılğıını, çocuksu küskünlüğünü...

  Nasıl da serttin başkalarına karşı beni savunurken; ve ne yumuşak, bir çift kısık gözle kendini ellerimin okşayışına bırakırken...

  Bilsen, ne zor gitmen gerektişini bile bile "Kal" demek sana...

  Ne zor, senin için ebedi mutluluğun beni unutmandan geçtişini bilmek...

  Gitmeni asla istemediğim halde, buna mecbur oldu?umuzu görmek ve sana bunları söyleyemeden "Git artık" demek...

  "Beni ne kadar çabuk unutursan, o kadar çabuk kavuşacaksın mutluluğa" demek sana ne zor...

  ..Sesimi, kokumu çekip alıvermek beyninden; sesin, kokun hala beynimdeyken...

  ..Seni görmemek ve belki yıllar sonra karşıylaştığımızda bana bir yabancı gibi bakmanı istemek senden...

  ..Yeni bir sevdayı kesinlikle yasakladığım kalbime söz geçirmek...

  ..Ve sonra kendi ellerimle bindirip seni yabancı bir arabanın arka koltuğuna, birlikte güneşlendiğimiz onca yazı, yanyana titreştiğimiz onca kışı, paylaştığımız bunca acıyı, onca kahkahayı ve bütün o uzak yeşillikleri katıp yorgun bedeninin yanına, arkandan pişmanlık gözyaşları dökmek ne zor...

  ..Yokluğunu beklemek, ne zor...

  Bunlary düşündükçe, şu anda uzakta bir yerlerde üşüdüğünü sezinleyerek panikliyorum. Bütün engelleri aşıp, terk edilmiş caddeleri, kimsesiz sokakları, yalnız bulvarları arşınlayarak sana ulaşmak, sessizce başını okşamak, kulağına sevgi sözcükleri fısıldamak ve yavaşça üzerini örtmek geçiyor içimden...

  Paylaştığımız bir mazinin, yitirdiğimiz bir geleceğe dönüşmesinden hicran duyuyorum.

  Gizli gizli hüzünlendiğim akşamlardan birinde, terketmişlere özgü bir terk edilme korkusunu da yüreğimin derinliklerinde duyarak sana koşmak, yaptıklarım ve daha çok da yapamadıklarım için özür dilemek ve "Dön birtanem" demek istiyorum:

  "Geri dön... canın seni bekliyor..."

  CAN YUCEL 2. 2006-11-18 #2
  Genç kız yine acılar içinde odasında yatıyordu. Henuz hayatının baharında ölümle yüz yüzeydi. Babası onu kurtarmak için gazetelere ilan vermiş, para teklif etmişti. Ama onun kalbinin teklemesi değil, kalbinin içindeki sızı ilgilendiriyordu. Sevdiği aklına geldi bir damla yaş daha döküldü gözlerinden. Ayrıldıklarından beri tam beş çile dolu yıl geçmişti. Aslında sevgilerinin arasına o kahrolası para girmişti. Hatırlıyorduda sevdiği ona birkeresinde:
  - Ben zengin değilim belki ama seni seven bir kalbim var. Sana sadece onu verebilirim, demişti.

  Zaten sevgiye muhtaç birisi başka ne isteyebilirdiki. Kendisini sevmesi yeterdi.O en çok Saçlarının dökülmesine üzülüyordu. Çünkü sevdiği öpmüş koklamıştı saçlarını. Her dökülen saç yüreğine bir hançer olup saplanıyordu. Şimdi tek isteği sevdiğinin son anlarında yanında olmasıydı. Ne olurdu onu birkez daha görebilse, onu birkez daha koklayabilse.Bu düşünceler arasında uykuya daldı.

  Babası heyecanlı bir şekilde kızının odasına girdi. " Müjde kızım,kalp bulundu " dediğinde kızının bir peri güzellliğinde, sevdiğinin özleminden ıslanmış yüzüne baktı ve çıktı odadan...

  Genç kız, bir hafta sonra kendine geldiğinde sanki başka bir dünyadaydı. İçinde acaip bir his vardı. Sanki bu dünya ona çok farklı gelmişti. Aklına yine sevdiği geldi. Kalbi eskisinden daha hızlı atmaya başladı. Kalbi değişmişti ama sevdiğini eskisinden daha çok sever olmuştu.

  Bir gece ansızın uyandı uykusundan kalbi çok hızlı atıyordu. Bu durum sürekli böyle devam etti.Doktora gitti, durumunu anlattı. doktor:
  - Bir aya kalmaz geçer, demişti.
  Ama aradan aylar geçmesine rağmen durum aynıydı.

  Birgün bahçeye çıktı Çiçekleri seviyordu. Kırmızı güllerin yanına gitti. Kalbi hızlı hızlı atmaya başladı. En çok kırmızı gülleri severdi. Çünkü sevdiği ona benzediğini söylerdi hep. Birden kapı çaldı. Kapıyı açtı kimse yoktu. Yere baktı bir mektup vardı ve onaydı. Mektubu açtı ve kalbi hızlı hızlı atmaya başladı. Bu onun kokusuydu. Koltuğuna zarzor oturabildi. Zarfın içinden mektubu titreyen ellerle çıkardı ve okumaya başladı:

  " Sevdiğim, bugün sevdamızın altıncı yılı. Seni hep sevdim. Seninle ayrılmak zorunda kaldığımızdan beri, bir kalbe iki sevginin sığmayacağını bildiğimden ne birini sevdim ne de evlendim. Her günüm çile ve azapla geçti. Hergün sana şiirler yazdım, hergün şiirlerimi okudum ve hergün ağladım. Tam beş yıl boyunca hergün yazdım, okudum, ağladım. Birgün önüme bir fırsat çıktı. Bu fırsatı reddedip kendime daha fazla haksızlık edemezdim. Belki seni unuturum diye senden çok uzaklara gittim. Ama şimdi seni daha çok özlüyorum. Her gece yanına geliyorum o masum yüzünü okşuyor yanaklarına öpücükler konduruyorum, sen uyanıyorsun benim geldiğimi anladığını sanıyorum ama sen o tatlı uykuna geri dönüyorsun. Sevdiğim hep ben geldim senin yanına artık sen gel olurmu. Kırmızı güllerimize iyi bak. Ve artık unutma içinde seni senden daha çok seven bir kalbin var artık. Ona iyi bak olurmu. Kırmızı güllere ve kalbimize iyi bak. Seni yanıma gelene kadar bekleyeceğim sevdiğim Hoşçakal..."demişti
 3. 2006-11-18 #3
  Yüreğindeydim yüreğimin yangınıyla. Hayatımın son demindeyim belki son haykırışlarımla.. İçimdeki tarifsiz acıyı anlatma mümkün değil. Sensizliği sana anlatmak, imkansız…

  Derin bir nefes alıyorum,kalbim yaşlandığını anlıyorum. Aslında sensiz hayatımda bile her şeyin sen olduğunu anlıyorum. Yemek yesem aklımda sen,uyusam,yürüsem… Yağmurda bile sen varsın. Hayatımın her deminde, bedenimin her hücresinde sen varsın. Atamıyorum seni içimden.. Söküp fırlatamıyorum bir kenara.

  Gece yatağıma uzanıyorum… Korkuyorum yalnız yatmaktan. Gece lambasını yakıyorum ve sol yanıma bakamıyorum. Baktığım zaman yokluğun bir kez daha yakıyor içimi.. Sensizlik yine acıtıyor yüreğimi. Yorgana sarılıyorum ama senin tenin gibi kokmuyor. Uyuduğum uykuda sen hariç her şey var anlayacağın. Kabuslar,huzursuzluk… Bir sen yoksun,bir tek sen…

  Artık yemek yemiyorum. Yediğim hiçbir yemek senin yaptıkların kadar lezzetli değil. Yaptığım hiçbir yemekten de zevk almıyorum. Eğlenceli gelmiyor artık bana. Yine yokluğunu hissediyorum. Bir kez daha yanıyorum yokluğunda…

  " Biz aşkı meleklerden çaldık.." diye bağırıyor dışarıdan biri. Senin olmayacağını bildiğim halde penceremden bakıyorum. Yoksun. Halbuki lisede biri öyle bağırsa bilirdim ki o sendin. En çok dinlediğimiz şarkıydı diyorum ve dinlemeye başlıyorum. Sadece hoş bir melodi doluyor kulaklarıma. Yine bulamıyorum seni.
  İşten geldikten sonra evi toplu halde buluyorum. Her şey bıraktığım yerde. Bu ev aslında benim değil farkına varıyorum. İçinde yaşayan insanlar sana hiç benzemiyor. Odama kaçıyorum. Duvarlara bakıyorum çeşitli posterler asılı ama hani bizim geçen yaz çektirdiğimiz resim? Kitaplığıma yöneliyorum bunlar senin kitapların değil.

  Derin bir nefes daha alıyorum, yaşlı kalbim ağrıyor. Gözlerimde yağmur bulutu ve bir efkar sigarası. Hani seninle de içerdik ya hani Sezen abla söylerdi biz dinlerdik. Sonra bizde eşlik ederdik ona.
  Yokluğuna alışmak zor be Bebişim. Sensiz bir evde yaşamak çok zor. Sensiz bir ömür çürütmek bi o kadar acı. Yağmurun yağması bile anlamsız geliyor artık. Islanmak gelmiyor içimden sen olmadan. Gittiğinden beri iki kalp iki ruh taşıyorum bedenimde. Ağırlığında eziliyorum aşkın.


 4. 2006-11-18 #4
  SENİN ARDINDAN...

  10. sınıf:benim en iyi arkadasımdı.Dersten sonra kalktıve geçen günsınıfta olmadığı için o günün notlarını istedi,ona notlarını verirken bana teşekkür etti ve yanağımdan öptü.Onu çok seviyordum ama söyleyemiyordum.

  Nedenini bilmiyodum ama çok utanıyodum.

  11.sınıf:Ağlıyordu.Bana aşkın nasıl kalbini kırdığını anlattı.Beni evine çağırdı.Yanlız kalmak istemediğini söyledi.Gittim yanına oturdum.Bir film izledik.Uyumaya karar verdi.Herşey için teşekkür etti ve yanağımdan öptü.Onu sadece arkadaş olarak istemediğimi bilmesini istiyordum.Onu çok seviyordum ama söyleyemiyordum.

  Nedenini bilmiyorum ama çok utanıyorum.

  son sınıf:En iyi arkadaş olarak mezuniyete beraber gittik.O akşam çok güzeldi.Partiden sonra onu evine kapısının önüne kadar bıraktım,kapının önünde ona baktım.Onun benim olmasını istiyordum.Ama o bana benim ona baktığım gözle bakmıyordu bunu biliyordum.Bana hayatının en güzel zamanını geçirdiğini söyledi ve beni yanağımdan öptü.Onu sadece arkadaş olarak istemediğimi bilmesini istiyordum.ONU çok seviyordum ama söyleyemiyordum

  Nedenini bilmiyorum ama çok utanıyordum.

  mezuniyet günüiplomasını almak için sahneye çıkarken sanki havada süzülen bir melek gibiydi. Onun benim olmasını istiyordum.Ama o bana benim ona baktığım gözle bakmıyordu,bunu biliyordum.Yanıma geldi ve ağlayarak sarıldı.Sonra başını omzuma koydu ve "sen benim en iyi arkadaşımsın teşekkürler"deyip yanağımdan öptü.Onu sadece arkadaş olarak istemediğimi bilmesini istiyordum.Onu çok seviyordum ama söyleyemiyordum.Nedenini bilmiyordum ama çok utanıyordum.

  Aradan yıllar geçti........Onun nikahını izliyordum.Artık evleniyordu."evet kabul ediyorum"demesini yeni hayata girmesini izledim.Onun benim olmasını istiyordum.Ama o benim ona baktığım gözle bakmıyordu,bunu biliyordum.Yeni hayatını girmeden önce yanıma geldi ve "nikahıma geldiğin için teşekkürler"deyip yanağımdan öptü. Onu sadece arkadaş olarak istemediğimi bilmesini istiyordum.Onu çok seviyordum ama söyleyemiyordum.

  Nedenini bilmiyorum ama çok utanıyordum.

  Şuan benim bir zamanlar en iyi arkadaşım olan kızın tabutuna bakıyorum. Eşyaları toplanırken lise yıllarında yazdığı günlüğü ortaya çıktı.

  Günlüğünde şu satırlar vardı;

  Onun gözlerine bakarak onun benim olmasını diledim.Ama o bana benim ona baktığım gözle bakmıyordu bunu biliyordum. Onu sadece arkadaş olarak istemediğimi bilmesini istiyordum.Onu çok seviyordum ama söyleyemiyordum.Nedenini bilmiyorum ama çok utanıyordum. Keşke bana beni sevdiğini söyleseydi.
  __________________
  BEN SENİ HEP SEVDİM SEV-DİM DESEMDE HEP SEVECEĞİM


 5. 2006-11-20 #5
  YALNIZLIK ÇEMBERİNDE

  Günlerim herzaman ki gibi karanlık yine
  acı ile geçiyor saatler özlem ile
  ne zaman dalmıyorki gözlerim senli sensizliklere
  durmuyor gözyaşlarım yalnızlık çemberinde.

  Yorulmuyor hayat dert çile vermeye
  şarkılar yoldasım sigaramla birlikte
  tükenmek bilmeyen bir boşluğun içinde
  savruluyorum rüzgarla birlikte
  farkında olmadan yalnızlıık çemberinde.

  Nedeni yok belki bu sensizliğin
  yada bana verdiğin bu ayrılık yelinin
  sana yazdığım ilk şiiri hatırlarmısın
  Ayrılıktı adı
  ayrılmam dediğin ayrılık
  yıkılmıştı o gün dünyam
  gözümde yalandı herşey sevda bile
  yıkmam demiştin
  ama bıraktın beni yalnızlık çemberinde.

  Şimdi soruyorum kendime
  neden sen, neden sevdim diyorum
  oysa ne mutluydum senden önce
  aradığım aramasını beklediğim
  düşündüğüm kimse yoktu
  mutluydum yinede yalnızlık çeberinde.

  Şimdi ise perişanım
  hasret rüzgarlarını saldın üstüme
  çaresizliği tanıttın
  derman bulamıyorum şimdi dertlerime
  öyle acımasızki şu hayat
  gelmiyor ECEL\'im YALNIZLIK ÇEMBERİNDE...

  _________________


  Güncelleme : 2006-12-02
 6. 2006-11-20 #6
  Hüzünlü Geceler


  İsmini andım hüzünlü gecelerde
  Senden uzak gözlerim ıslak hüzünlü
  Dudaklarımda binlerce seranat
  Sinemde yaalvarış dillerimde yakarış
  Ayaklarımda pranga ellerimde kelepçe
  Kalemlerimde sana yazılmış dilekçe

  İsmini andım hüzünlü gecelerde
  Nağmeye bürünmüş hasretinden
  Bir mehtap gecesinin şevkinde dururken
  Küllenen acılar savruldu yeniden
  İsmini andım hüzünlü gecelerde

  Tatlı bir yorgunluk sarar yeniden
  Tatlı bir hüzün sarar yeniden
  Acı gülümsemeler dudaklarda yeniden
  Bir meltem bir esinti bir fısıltı derinden
  İsmini andım hüzünlü gecelerde

  İsmini andım hüzünlü gecelerde
  hüzzam bir ayrılık şarkısı mırıldanırken
  Yalnızlık acı elem keder geriye kalan
  Sadece sadece bir elveda kısacık
  İsmini andım hüzünlü gecelerde

  Çaresiz umutsuz gözyaşları
  Söyler misin gözbebeğim
  Söyler misin birtanem
  Ayrılık acısı ve hüzün
  Neden arkanda bırakılmış
  İsmini andım hüzünlü gecelerde

  Senden ayrı saatler gün günler yıl
  Yıllar mevsim mevsimler asır
  Hasretinden şiirler mısra mısra
  Dokusu gözyaşı ilmeği hüzün
  Kafiyesi ızdırap hecesi hüzün-efza
  İsmini andım hüzünlü gecelerde

  İsmini andım hüzünlü gecelerde
  Senden uzak gözlerim ıslak hüzünlü
  Dudaklarımda binlerce seranat
  Sinemde yalvarış dillerimde yakarış
  Ayaklarımda pranga ellerimde kelepçe
  Kalemlerimde sana yazılmış dilekçe

  İsmini andım hüzünlü gecelerde
  Nağmeye bürünmüş hasretinden
  Bir mehtap gecesinin şevkinde dururken
  Küllenen acılar savruldu yeniden
  İsmini andım hüzünlü gecelerde

  Tatlı bir yorgunluk sarar yeniden
  Tatlı bir hüzün sarar yeniden
  Acı gülümsemeler dudaklarda yeniden
  Bir meltem bir esinti bir fısıltı derinden
  İsmini andım hüzünlü gecelerde

  İsmini andım hüzünlü gecelerde
  hüzzam bir ayrılık şarkısı mırıldanırken
  Yalnızlık acı elem keder geriye kalan
  Sadece sadece bir elveda kısacık
  İsmini andım hüzünlü gecelerde

  Çaresiz umutsuz gözyaşları
  Söyler misin gözbebeğim
  Söyler misin birtanem
  Ayrılık acısı ve hüzün
  Neden arkanda bırakılmış
  İsmini andım hüzünlü gecelerde

  Senden ayrı saatler gün günler yıl
  Yıllar mevsim mevsimler asır
  Hasretinden şiirler mısra mısra
  Dokusu gözyaşı ilmeği hüzün
  Kafiyesi ızdırap hecesi hüzün-efza
  İsmini andım hüzünlü gecelerde


 7. 2006-11-20 #7
  Aşkı Aşkınla Tanıdım

  Özlemek nedir bilmezdim camların arkasından seni ararken öğrendim
  Aşk acısı çekmezdim seni gördüğümden beri kurtulamadım
  Şiiri sevmezdim sana yazarken sevdim
  İçimdeki ateşi söndürmüştüm sen alevlendirdin


  Gözlerden kalbe giden yoldan hiç geçmemiştim senle geçtim
  Ben yanmamıştım hiç böyle ama sen beni ateşlere attın
  Seni görebilmek için körlüğü hiç saydım
  Aynalara düşmanken sana bakıp kendimi sevdim


  Ben sana kalbimi verdim sen hançeri soktun
  Ne kadar o kalbi delik deşik etsende aşkım
  Ne yazık ki o yine senin için çarpmaya devam edecek
  İster üzerine sensizlik yağsın ister karşılık bulamasın


 8. 2006-11-20 #8
  Dayanmam Lazım Hasretine
  Sensizliğin ışıkları vuruyor bu sabah yine,
  Ne yapsam dinmiyor hasretin.
  Varlığın hayatımı aydınlatırken,
  Yokluğun karartıyor.
  Hasretin dinmek bilmiyor,
  Her geçen gün hasretimi,sevgimi ve seni büyütüyor içimde.
  Biran önce kavuşmak istiyorum sana.
  Aramızdaki mesafeler kısa bir süreliğine engel oluyor buna.
  Dayanmam lazım bu hasretine,
  Çünkü sonunda SEN VARSIN... 9. 2006-11-20 #9
  Seni görüyorum düşlerimde
  Yanımdasın;
  Ellerini tutuyorum sımsıkı
  Gözlerine bakıyorum sıcacık
  İçim ısınıyor senin yanında
  Sanki kuşlar bizim için şarkı söylüyor
  Dansediyorlar etrafımızda
  Başımı omuzuna dayıyorum;
  Sarhoş olmuş gibiyim
  Başım dönüyor
  Bulutların üzerinden izliyorum dünyayı
  Seninle dünya o kadar güzel görünüyor ki gözüme
  İnanamıyorum...
  Hiç uyanmak istemiyorum
  Bu büyünün bozulmasından korkuyorum belki
  Masmavi bir deniz uzanıyor önümüzde
  Yanımda sen varsın düşlerimde
  Soğuk, boş ve karanlık bir odada uyanıyorum sonra
  Bakıyorum ama yoksun
  Kalbim kanıyor
  Canım çok yanıyor
  Hasretin altın saplı hançer olmuş
  Saplanmış yüreğime
  ölüyorum....
  Başım dönüyor aşkım
  Gözlerim kararıyor
  Zaten sensiz karanlık değil miydi?
  Nefes alamıyorum aşkım
  Sensiz hiç nefes almadım ki
  Hasretin öldürüyor beni
  Çok canım yanıyor bir tanem
  Kalbimi söküp atmak istiyorum
  Bu acı dinsin diye
  Onda da sen varsın yapamıyorum
  Ruhumda, bedenimde,yürüdüğüm yolda,
  Gördüğüm her şeyde
  Duyduğum her sözde sen varsın
  Düşüyorum birtanem
  Artık sensizliğe dayanamıyorum
  Avutmuyor hayalin
  Sıcaklığın olmayınca
  Üşüyorum,ölüyorum...

  Yeşim Erdoğdu


 10. 2006-11-20 #10
  Bana Sor Özlemden Yanıp Tutuşmayı...

  Sen özlemeyi bir de bana sor;
  Gece olunca yalnızlık sarınca bedenimi,
  Bir el tutsun ellerimi diye beklemeyi
  Bana sor severken özlemeyi…
  Bir ses ararken kulaklarım,
  Sessizliğin acı çığlıklarını duymayı,
  Gözlerim seni ararken,
  Karanlıkta hayalini görmeyi,
  Sen bana sor kilometrelerce uzaktan sevmeyi…
  Elimi göğsüme sokup,
  Okşamayı seni özleyen kalbimi,
  Yüreğimin titremesini, içimin aniden ürpermesini…
  Şefkatinin eksikliği aklıma gelirken,
  Hasretimden süzülen birkaç damlayı,
  Bana sor sensiz ağlamayı…
  Sensiz saatler çabuk geçsin diye,
  Geceye sığınmayı,
  Yanımdaymışsın gibi yatakta yorgana sarınmayı,
  Bedenimi sarmanı beklemeyi,
  Sıcacık teninin kokusunu içime çekmeyi
  Sensizken seninle sevişmeyi,
  Bana sor…
  Bana sor sen özlemeyi
  Özlemenin en acı, en yalnız çığlıklarını,
  Ben iyi bilirim özlemle yanıp tutuşmayı…


 11. 2006-11-20 #11
  Ne özlemekten yoruldum...


  Ne özlemekten yoruldum...
  Ne de sensizlikte duruldum...
  Kollarım yoruldu boşluğunu sarmaktan
  Borçlanmış gibi sensizliği yaşıyorum
  Yoruldum koşuşturmaktan...
  Aşkım nefesim hayatım...
  Sensiz bir hiçmiş gibi
  Boylu boyumca uzanıyorum yokluğuna
  Nefes alamadığım dar sokaklar buluyorum
  Adını arıyorum dağılmış çöp torbalarında
  Ateşler yakıyorum...
  Savuruyorum savruluyorum
  Dudağının üstündeki küçük yara izinde boğuluyorum
  Sensizim
  Seninleyim
  İçinde ve dışındayım
  Gidip geliyorum
  Uzaklaşıp sana koşuyorum
  Gelip kurtarmayacak mısın beni
  Uçurumlardayım...
  Sana düşüyorum
  Yorgun akşamlardayım sana doğuyorum
  İğneleri batıyor sabahların
  Söküp atıp sana uçuyorum
  Tutmayacak mısın beni...
  Ne özlemekten yoruldum
  Ne de sensizlikten
  Bitirmeyecek misin beni?
  Soyup atmayacak mısın hayata?
  Bir meleğin öpücüğüydü seninki
  Kirli, masum, yetmez, bitirmez...
  Bir öpücükle öksüz bırakmayacak mısın beni?


 12. 2006-11-20 #12
  291 - Özledim Seni - Duygusal Yazı

  Özlem Doluyum


  Özlem doluyum bugün
  Taşıyamıyorum duygularımı
  Yağmur yüklü bulutların
  Suya aç topraklara
  Kavuşma arzusu gibi
  Seni arzuluyorum
  Duygu yüklüyüm bu gün
  Sakladım göz yaşlarımda
  Süzülen her damlada
  Binlercesi var sana ifade edemediğim
  Ağırlığında ezilip
  Dışa vuramadığım
  Aşkıma ait duygu yüklüyüm
  Duygu yüklüyüm bu gün
  Yabancı ellerde
  Yalnızlığıma inat
  Sana muhtaç yerlerde


 13. 2006-11-20 #13
  Sevmek var aslinda, Özlemek var,beklemek var. Simdi neredesin? Ne yapiyorsun? Günes çoktan dogdu.


  Uyanmis olmalisin. Saçlarini tararken beni hatirladin degil mi..? Öyleyse ayrilmadik. Sadece özlemliyiz ve bekliyoruz. Zamani hatirlatan herseyden nefret ediyorum. Önce beklemekten. Ömür boyunca ya bekliyor ya bekletiyor insan. Ikiside kötü, ikiside hazin tarafi yasantimizin. Bir çocugun önce dogmasini bekliyorlar, sonra yürümesini, konusmasini,büyümesini. Zaman ilerliyor, bu defa para kazanmasini, kanunlara saygi göstermesini,insanlari sevmesini, aldanmasini, aldatmasini bekliyorlar. Ve sonra ölümü bekleniyor insanoglunun.. Ya o? Ya o? Insanlardan dostluk bekliyor. Sevgilisinden sadakat, çocuklarindan saygi ve bir parça huzur bekliyor, saadet bekliyor yasamaktan. Zaman ilerliyor ve bir gün o da ölümü bekliyor artik. Aradiklarinin Çogunu bulamamis, beklediklerinin çogu gelmemis bir insan olarak göçüp gidiyor bu dünyadan. Iste yasamak maceramiz bu..

  Yasarken beklemeyi beklerken yasamak ve yasayip beklerken ölmek. Özleme bir diyecegim yok. O kömür kirintilari arasinda parlayan bir Cam parçasi. O nefes alisi sevgimizin, kavusmalarimizin anlami. O tek Güzel yönü bekleyislerimizin.. Insanligimiz özleyislerimizle alimli, yasantimiz özlemlerle güzel.

  Özlemin buruk bir tadi var, hele seni özlemenin bir kokusu var bütün çiçeklere degismem. Bir isigi var, bir rengi var seni özlemenin, anlatilmaz.

  Verdigin bütün acilara dayaniyorsam; seni özledigim içindir. Beklemenin korkunç zehiri öldürmüyorsa beni; seni özledigim içindir.

  Yasiyorsam; içimde umut varsa, yine seni özledigim içindir. Seni bunca özlemesem, bunca sevmezdim ki !


 14. 2006-11-20 #14
  BEN SENİ ÖZLEMİŞİM

  Şiir tadındaydın sevgiliSu gibi yudum yudumHava gibi nefes nefesEkmek gibi dilim dilimBen seni özlemişim…Gözbebeklerinde yüzümüDudaklarında adımıHayalinde düşümüCanım deyip gülüşünüBen seni özlemişim…
  Niçin dolar gözlerimNiçin bulurdum benHer şarkıda seniNiçin her hüzünlü şiirDerinden dağlarmış yüreğimiBen seni özlemişim…Yokluğunda üç gece Titrediğini elleriminDelice çarptığını Yaralı yüreğiminSaklasam bilmeyeceksinBilmelisin ki bir'sinHer an benimlesin Ben seni özlemişim…Nereden baksan ayrılıkNereden baksan yoksullukNereden baksan sensizlikÖlüm gibiymiş banaYaşayıp bilmeliymişimBen seni özlemişim…Uykusuz gecelerde kalmayıSenle sevdalara uyanmayıYangınlarda suya kanmayıYeniden sana sevdalanmayıBen seni özlemişim…Ayrılık nasıl olurduÖlüm gibi yokluğunSensiz gecelerde benimBir şey var farkında olduğumBen seni…Yanı başımda iken özlemişim...


 15. 2006-11-20 #15
  Özlemimizi Beklerken


  Hani bekleyişlerimiz,özlemlerimiz vardır.Hani sabahlamalarımız vardır.uykusuz kalmalarımız,kan çanağı olmuş gözlerimiz,sigara üstüne sigara,fincan fincan kahveler…
  Bazen de gelmeyeceğini bile bile gözlerimizi onun yollarını bekleme kölesi yapmalarımız vardır.hani bir umut ışığı yaksa gönlümüzde,her şeyimizi vermeye uğruna feda etmeye hazırdırız.hani hiç olmadık,hiç duymadık heyecanlarla beklemelerimiz vardır baharı.geceyi gündüze,kışı yaza,rüzgarı dala kavuşturan rabbimiz özlemimizi ve sevdalımızı bize kavuşturacak bize geri verecek diye bekleriz her baharın gelişini.baharda gonca gonca açan gülleri bir başka bekleriz.zannederiz ki o goncadan onun yüzü çıkacak onun kokusu yayılacaktır.
  Özlemimizi beklerken geceye sevdalı deliler gibiyizdir.ayla yıldızlarla konuşmalarımız karanlığa haykırışımız vardır.sanki o karanlığın ardında beliren aydınlıkta bekler bizi özlemini çektiğimiz.onun içindir ki boş boş sözler savurup dalıp gideriz o yokluğa,o karanlığa,o aydınlığa….
  Günler ayları aylar yılları koparır takvim yapraklarından.ama sevdalımız,özlemimiz bir kez olsun çalmamıştır kapımız ve bir kez olsun ortak olmamıştır sabahlamalarımıza.
  Halbuki kapının bir tık sesine neler vermeyizdir ki.ne yapsak ne etsek boştur artık gidenler geri gelmez derler.
  Ama inadına bekleriz,inadına ayaktayızdır güneşle birlikte ve inadına umutlarımızın suyunu verip umudumuzu yeşertiriz her baharın sabahında.


  Bu gün olmazsa yarın,yarın olmazsa mahşerde deyip bekleriz günlerce,aylarca…özlemle beklediğimiz özlemimizi


 16. 2006-11-20 #16
  Bekleyenler İçin


  Bir ayak sesi duymayayım
  Kapıya koşuyorum
  Gelen sen misin diye
  Bir siyah saç görmeyeyim
  Yüreğim burkuluyor
  Ağlamaklı oluyorum
  Her şey bana seni hatırlatıyor
  Gökyüzüne baksam
  Gözlerinin binlercesine görürüm
  Bir rüzgar değse yüzüme
  Ellerini düşünmeden edemem
  Yaktığım bütün sigaraların dumanları sana benzer
  Tadı senden gelir
  Yediğim yemişlerin
  İçtiğim içkilerin
  Ve içimdeki bu dayanılmaz sıkıntı
  Bu emsalsiz hüzün
  Seni beklediğim içindir

  Resmine bakamaz oldum
  Uykulardan korkuyorum artık
  Utanıyorum odamdaki bütün eşyalardan
  Şu sedir hala gelip oturmanı bekliyor
  Şu ayna karsısında güzelliğini seyretmeni
  Şu kadeh dudaklarına değebilmek için duruyor masada

  Ve şu saat geldiğin anda
  Durabilir sevincinden
  Zaman çıldırabilir
  Çünkü benim dünyamda
  Ölümsüzlük, seni sevmek demektir.
  Bir çocuk dogmayı bekler
  Bir ağır hasta ölmeyi
  Bitkiler yağmur ve güneşi bekler
  Yalnız bir kadın sevilmeyi
  Ve düşün ki bir adam
  İçinde bütün bekleyenlerin korkusu ve ümidi
  Seni bekler
  Asılmayı bekleyen bir idam mahkumu gibi

  Sen gelinceye kadar
  Pencerem kapalı duracak
  Rüzgar gelmesin diye
  Artık perdeleri açmayacağım
  Gün ışığı girmesin diye
  Sonra kahrolacağım
  Bu karanlıkta, bu derin yalnızlıkta
  Ve günlerce gecelerce haykıracağım
  Nerdesin diye, Nerdesin?
  Bir gün bu kapıdan sen gireceksin
  Biliyorum
  Ergeç bu bekleyişin bir sonu gelecek
  Yıllarca sonra
  Öldüğüm gün bile gelsen
  Butun bu bekleyişimi ve olduğumu unutup
  Çocuklar gibi sevineceğim
  Kalkıp sarılacağım ellerine
  Uzun uzun ağlıyacağım.


 17. 2006-11-20 #17
  Ben seni kavuşmak için değil, kavuşmayı özlemek için sevdim...
  Öyle bir imza attın ki sol yanıma,
  gizli gizli dolaşıyorsun bedenimin her yanında...
  Öyle bir yazıldım ki alnına,
  taşıyorsun gitsen de dünyanın öbür ucuna...
  Buydu istediğim hayatıma anlam katan adamım,
  ben sensiz, sen bensiz
  hep yarım kalacak bir yanımız...


 18. 2006-11-20 #18
  Bazen özlem diye bir duygu yüklenir insanın yüreğine
  İnsana geçmiş zamanları ve sevgiyi hatırlatır
  Dostluk sevgisini, biirbirine bağlılıklarını hatırlatır özlersin
  Durup dururken sancı girer yüreğine boğazın düğümlenir ağlamak istersin ağlayamazsın
  Haykırmak istersin, avazanın çıktığı kadar bağırmak istersin olmaz
  Çünkü boğazın düğümlenir
  Hiç bişeyden tad alamazsın
  Herşeyden sıkılırsın
  kendinden, yaşamaktan,etrafındakilerden
  Özlem başlar eski günlere
  Hayatın nasıl akıp gittiğini anlayamazsın
  Geceyle gündüzü farkında olmadan yaşarsın birbirine karışır
  Herşeyden sıkılır daralır boğulursun
  Çıkıp gitmek istersin kendinden herşeyi kırıp döküp
  Bildiğin kendini bulmaya..


 19. 2006-11-20 #19
  Şu an ne yapıyorsun?
  Belki gecenin karanlığında yıldızları seyrediyorsun
  Belki elinde bir fincan çay, yalnızları oynuyorsun
  Kim bilir belki de beni düşünüyorsun...
  Ben seni düşünüyorum.
  Seni düşünüyorum tüm kalbimle;
  Seni düşünüyorum evlerine giden yalnız güvercinleri seyrederken...
  Yanımda olmanı istiyorum her zamanki gibi
  Sabaha kadar dayanamıyorum
  Uykuya dalıp her akşam
  Seni görmek istiyorum rüyamda
  Her akşam sana seni ne kadar çok sevdiğimi bir kez daha söylemek,
  Seni doyasıya öpüp koklamak istiyorum
  Her sabah lanetler okuyarak uyanıyorum
  Senin sıcak kolların yerine yatağımda uyandığım için
  Her seferinde sensiz yaşayamadığımı haykırmak istiyorum sabaha...
  Seni her gördüğümde kalbim bir başka çarpıyor
  İşte o an, tam o an
  Seni adınla değil, kalbimle çağırmak istiyorum birtanem...


 20. 2006-11-20 #20
  Bazen özlem diye bir duygu yüklenir insanın yüreğine
  İnsana geçmiş zamanları ve sevgiyi hatırlatır
  Dostluk sevgisini, biirbirine bağlılıklarını hatırlatır özlersin
  Durup dururken sancı girer yüreğine boğazın düğümlenir ağlamak istersin ağlayamazsın
  Haykırmak istersin, avazanın çıktığı kadar bağırmak istersin olmaz
  Çünkü boğazın düğümlenir
  Hiç bişeyden tad alamazsın
  Herşeyden sıkılırsın
  kendinden, yaşamaktan,etrafındakilerden
  Özlem başlar eski günlere
  Hayatın nasıl akıp gittiğini anlayamazsın
  Geceyle gündüzü farkında olmadan yaşarsın birbirine karışır
  Herşeyden sıkılır daralır boğulursun
  Çıkıp gitmek istersin kendinden herşeyi kırıp döküp
  Bildiğin kendini bulmaya..


 21. 2006-11-20 #21
  Ben Seni Unutmak İçin Sevmedim

  Sevmek... Dile kolay, kalbe ağır duygu. Hatırlıyor musun ansızın çıkıp gelerek nasıl da yüreğime taht kurduğunu.

  Ayrılıklar... Hüzünler... Gözyaşları... Hepsi zalimce birer birer gelip yüreğimin başköşesine oturmuşlardı. Hayat, simsiyah bir tüle sarılmış açılmayı bekleyen bir hediye paketi gibi önümde durmaktaydı.

  Hüzün yüklü karabulutların hızla yüreğimi kaplamaya çalıştığı bir zamanda, inatla girdin kararmaya yüz tutmuş dünyama...
  Kilometrelerce uzaktan, bambaşka bir şehrin, değişik havasıyla, taşıyla, toprağıyla... Umutlarıyla… Şiirleriyle… Farklı yaşamı ve sevdalarıyla her şeyden önemlisi sevgi yüklü, sıcacık yüreğiyle geldin.

  Karanlık bir girdabın içinde sürüklenmekteyken, tüm sevginle ve gücünle çekip çıkardın. Yaşamı yeniden sevmeme, hayata yeniden bağlanmama sebep oldun. Bu yüzden sevdim seni.

  Öyle farklıydın ki, yüzyıllardır kapağının aralanmasını, içindeki gizemin keşfedilmesini bekleyen kara kaplı bir defter gibi görmekteydim seni.

  Ben bu defterin kapağını ilk açtığımda, dokunmakta olduğum simsiyah ve sert yüzünün aksine, bembeyaz sayfalara yumuşacık bir yazıyla yazılmaya çalışılmış kocaman bir ömür gördüm.

  Neler yoktu ki içinde, ayrılıklar, ümitsiz bekleyişler, kederler… Mutluluk getiren sevinçler, gözyaşları… Yarınlara gülümseyerek bakan sevmeler... Daha neler... Neler...

  Kara kaplı deftere yazılmış, her bir cümle, yüreğime gemici düğümleri misali açılmamacasına, düğümlüyordu seni.

  Günüm seninle başlıyor, gecem seninle bitiyordu... Sesini duyduğum zaman yüzümdeki goncalar gül misali açılıyor, dünyam seninle dönmeye başlıyordu...

  Yolda yürürken, otobüse binerken, yemek yerken, insanlarla konuşurken, kısacası nefes aldığım her an, konuştuğumuz her cümle, anlattığın her hikâye, okuduğun her şiir beyimde yankılanıyordu.

  Ben sensizliği bile seninle yaşıyordum… Bu yüzden seviyordum seni.

  Hatırlar mısın? Gökyüzünden aynı beyazlığın yeryüzünde iki farklı şehre yağdığı bir kış günü, gece yarısına doğru aramıştın beni... Eve gidiyorum, bu soğuk havada sesin içimi ısıtsın istedim demiştin. Biz birbirinden kilometrelerce uzakta, iki candık... Konuşmaya başladık, konuşma uzadıkça, dışarıda olanca hızıyla yağmakta olan kara aldırmadan, sen park ettiğin arabanın içinde, ayaklarını hissetmekte zorlanana dek, bense soba yanmayan buz gibi bir odada soğuktan parmaklarım buz tutana kadar konuşmuştuk. Yaşamın her hali gelip geçmişti telefon tellerinden...


  Hiç kimse, yağan kar altında kulağıma senin gibi şiirler okumadı.
  Hiç kimse bana senin baktığın gibi bakmadı…
  Hiç kimse beni, senin sevdiğin gibi sevmedi…
  Ve hiç kimse ama hiç kimse yüreğinin sıcaklığı bana senin kadar hissettiremedi.

  İşte, O gecede, ne dışarıda yağan kar, ne de aradaki mesafeler bana şiirler okumana, beni sevdiğini söylemene engel olamamış, o ana kadar hiç kimse beni senin kadar mutlu edememişti.

  Sevdan bana yakıştığı için, sevdam sana yaraştığı için seviyordum seni...

  Sana kavuşmak, seni sevmek kadar yasak ve imkânsızdı… Ben sadece olabilme ihtimallerini sevdim.

  Ben kara kaplı bir defterin, bembeyaz sayfalarını sevdim… Beyaz sayfalarsa kendisine dokunan her eli…

  Ben sana âşıktım… Sense aşk'a… Ben seni seviyordum… Sense mevsimleri…
  Gelen her mevsimin kendine özgü bir güzelliği vardı, bu yüzden sen, sevemedin sadece beni...

  Sen, baharda açan her bir gül tanesini sever gibi sevdin, yeni gelen her sevgiliyi...
  Baharla her gelen sevgili için, unutup, sildin beni...
  Bil ki! bir ben silemedim yüreğimden seni...
  Çünkü ben seni UNUTMAK İÇİN SEVMEDİM Kİ...


 22. 2006-11-20 #22
  dilin söylediğini yüreğin desteklemiyorsa
  ne önemi var ki;seni seviyorumların
  ben sözümle değil,bütün özümle sevdim.
  aynı şehirde gurbet girsede aramıza,
  seni aşkların en güzeliyle
  en ölümsüzüyle sevdim.sevdikçe özledim
  özledikçe daha bir çok sevdim.......


 23. 2006-11-20 #23
  Bir bilsen sevgilim yokluğunda ne çok özledim seni…Sana anlatıcak nelerim birikti.. yokluğunda istediğin gibi güçlü olmayı öğrendim…Demiştin ya ne olursa olsun hep güçlü olucaksın ben yanında olmasamda.. Dediğini yaptım sevgili…Başım dimdik hayata yalan insanlara, sahte dostlarla , hastalıklarla baş etmeyi öğrendim…Bütün bunları bana sen öğrettin ama sensiz kalmayı öğretemedin sevgili… Bir bilsen beni en çok yaralayan bu oldu…Çaresizliğimin ağlamalarımın tek sebebi sensizliktendi…Günler geçti aylar geçti ama alışamadım bir türlü sensizliğe…geceler boyu ağlamalarım dinmedi bir türlü…Hep geliceksin ümidiyle yaşadım…umutlarım tükeniyo sevgili gerçekten dedikleri gibi sen hiç gelmemek üzere mi gitmiştin…hiç olmayacak mıydım yanımda hiç tutmayacak mıydın ellerimden…ağladığımda silmeyecek miydin göz yaşlarımı…Söylesene sevgili sahiden beni böyle yapayalnız mı bıraktın…? Hatırlıyor musun sevgili bir ayrılığımızda " Şunu unutmamanı istiyorum.Sana hep KADINIM derdim biliyorsun ve hep öyle kalacaksın hayatımda ve yüreğimde.Ta ki başkasının oluncaya dek.Çünkü başkasının olduğunda hayatında sana KADINIM diyen bir adam olmayacak.O adam işte o zaman seni öbür dünyada bekliyor olacak…" bana bunları söylemiştin ben hala seninim sevgili… senden sonra yapamadı bu yürek açamadı sensiz sevdalara yelkenlerini…nerde bana bunları söylen adam nerde benim yüreğini aşık olduğum adam…! Ne kadar unutmuş olsanda bitmiş olsakta.. ben sensizde sevdamı yaşatıyorum varsın olsun sen bilme sana olan sevgimi…yeter ki sen mutlu ol DİĞER YARIM…!


 24. 2006-11-20 #24
  Aşk, Ne lüks arabalar ne sporlar...
  Sadece bisiklete binmek istiyorum seninle, neşeli çığlıklarını duyarak ha düştük ha düşeceğiz diye...
  Ünlü bir şarkıcı olup, herkesin beni dinlemesini değil,taşlı bir kıyıda, ateşin önünde, fısıldamak istiyorum şarkımı sana makamlı makamsız..
  Lüks lokantalar, vitrinde yemek gibi geliyor bana.İnan arabesk değil, yarim ekmek kaşar üstü kola paylaşmak
  istiyorum seninle...
  Tüm kitapları okuyup, yazarlarıyla tartışmak değil, Gece yatağımızda sarmaş dolaş, okuyup tartışmak bir kitabı. Senin fikirlerinle benimkilerle yoğurmak, benimkilerle seninkileri...
  Bir sır vereyim sana, insanlar bilmiyorlar ama; ruh sevişir bedenden önce.
  Geceler bizim.Ne su yatağı, ne mobilya, yatak odasında aşk ...
  Yer yatağı sıcak gelir hep bana, ve çiçek, aldırma odayı oksijensiz bırakır çiçek diyenlere.
  Onlarca yastık istiyorum aşk, yatak odamıza rengarenk, aldırma zevksiz olur diyenlere, Zevkli, içten duygu anlatımıysa, herhangi bir konuda; zevksiz bir şey yapamayız...
  O kadar yoğunki duygularım sana....
  Ne lüks villalar istiyorum onlarca odalı, ne dev malikane, ne yalı Duvarı olsun yeter metrekaresi önemli değil...
  Bak bir sır daha sana, Eşlerin mutluluklarını, huzursuzluklarını, karakterlerini,geçmişlerini bir evin duvarı anlatır.
  Bomboşsa duvarlar, ruh yoktur ikisinde de... Sadece yetmiş seksen yıl yasayacaklardır zaten.
  Bizim, fotoğraflarımız olacak en sevgili anlarımızda çekilmiş,mutlaka gülerken.
  Senin bana, benim sana hediyelerimiz olacak asılan, çirkinde olsa kendi elimiz değmiş resimler, Belki alçı kalpler, belki bir senin bir benim boyalı ellerimizle kaplayacağız duvarımızı rengarenk..
  En güzel aşk şiirleri sana olacak
  Duvarlarımız yalan söylemeyecek, buram buram yaşam sevgisi kokacak...
  İnsanlar mutsuzlar sevgili, her şeye açlar ve doyumsuzlar...
  Bense, bir tek seni istiyorum, bir tek seni aşk ...
  Çünkü, sen benim her şeyimsin aşk, aşkım...


 25. 2006-11-20 #25
  Hava kararmış, yağmur yağıyordu.. Düşlerime yağmur yağıyordu.. Hiç olmadığın
  kadar içimdeydin.. Sensiz geçen zamanlara inat daha bir hissettim seni bugün..
  Yalan değil başka sevdalar, başka aşklar peşinde koştum yokluğunda.. Sana
  benzeyen her şeyi sevdim ben.. Sevdiğim her şeyde senden izler vardı. Aradığımı
  buldum sandım ama yanıldım, bulduğum sen değildin. Olmadık zamanlarda aklıma
  düştün, zamansız yaralandım. Her sabah seni bulmak için yolara düşmek geldi
  içimden ama yapamadım..

  Yalnızlığın acısıyla kahroldum her gece. "Gelir" dedim kendi kendime, "Söz verdi
  gelmesi gerek." Bekledim. Kendimi param parça hissetim ama yine de sana
  kızamadım. Unuttum kötü sözlerini.. Unuttum kapında bekletildiğimi.. Unuttum
  telefonlarıma cevap vermediğini, kavgalarımızı unuttum..

  Bir tek seni unutmadım sevgili, bir tek seni unutamadım. Hep dönmeni bekledim..
  Zamanla alıştım acılara.. Alıştım sevdiklerimin yokluğuna. Ama yalnızlığa
  alışamadım, hasrete alışamadım, sensizliğe alışamadım. Hep dönmeni bekledim..

  Şimdi artan yalnızlığım, büyüyen yokluğun var.. Tenimde kokun, gülüşün içimde
  saklı. Sen neredesin sevgili, varlığın nerede? Bir mevsim döndü , sen dönmedin..

  "Düşlerim böyle dağınık değildi eskiden. Özlemlerim hiç bu kadar olmamıştı gün
  ışığına. Hasret hiç bu kadar büyümemişti.."


 26. 2006-11-21 #26
  ÖZLÜYORUM SENİ

  Kızıyorum hep kendime
  Bu susuşlara, zamansız ayrılıklara...
  Yarım kalmış masallarım erteleniyor,
  Bir başka gecenin gök mavisi sevdasına,
  Dalıp gidiyorum,
  Dudaklarının en tatlı anında uzaklara...

  Ben;
  Serçe tadında öpüşmelere ömür verirken,
  Sen sahte aşk pazarlarında,
  Hükmünü yitirmiş buselere hayat sunar oldun,
  Yokluğunu tattığım gecelerde,
  Sana olan özlemim takılır hasret kokan gülecime…
  Ben özledikçe sen yüreğimde kaybolursun...

  Susarım zamansız,
  Yutkunuşlarım dokunur yamacıma…
  Gözlerim dalar vuslatsız,
  Her yer de senin duruşun düşer aklıma…

  Serçe tadındaki dudaklarına hüzün düşmüş,
  Bir ömre bedel öpüşün benden habersiz ölmüş…

  Şimdi;
  Ben sensiz nasıl yaşarım?
  Nasıl mutlu olurum?
  Söyle sevgili! ! ! !
  Nasıl....?

  'Özlüyorum seni işte özlüyorum'

  ...Hemde özlemim bir diz boyu...
  Ölçüsü yok...
  Özledim bunun başka açıklaması da yok


 27. 2006-11-21 #27
  SUSARAK ÖZLÜYORUM

  susarak özlüyorum...
  sözcüklerim varmiyor uzaklarina
  birer birer düsüyor bütün öpmelerim
  agir yenilgiler alarak …

  adresinde yoklugunu kiyamet bilerek
  sadece susarak özlüyorum seni
  hiç tanimadan, ne garip …

  sadece susarak özlüyorum seni
  hiç tanimadan, ne garip
  sense uzak, çok uzakta
  bir deniz gibisin resimlerde

  dokunsan dersim olur, göçerim mecburen
  duydum çok sonradan, adin önemli degil
  acin ayni tadi veriyor …

  adresinde yoklugunu kiyamet bilerek
  sadece susarak özlüyorum seni
  hiç tanimadan, ne garip …

  iste buna biçak çekiyorum
  simdi adi yok, hiç bir sevgilinin
  zaman zaman degil simdi
  yalniz benmiyim bu ahir zamanda
  dervis mekanina ask ile cagiran
  bu ahir zamanda …


 28. 2006-11-21 #28
  ÖZLEDİM SENİ

  Çocuk gibiyim bugünlerde;
  Herşeyden alınıyorum
  Biri azıcık içime dokunan,
  Bir söz söylese;
  Ağlayacak gibi oluyorum,
  Kırıyorum karşımdakini..
  Sanki sonu olmayan,
  Kapkaranlık bir yoldayım da
  Çıkış arıyorum..Gülüşlerim bir türlü
  Yansımıyor dudaklarıma.
  Hep yarım,hep eksik günler yaşıyorum.
  Yüreğim ağır geliyor bana...
  Hayata karşı bir yenilmişlik,
  Bir boşvermişlik içindeyim
  Oysa herkes uzun zaman önce,
  Güneşe açtı kucağını
  Bense nereye gitsem,
  Gri bulutları sürüklüyorum peşimden
  Güneş bir benim içime doğmuyor Nedense.....
  Nicedir huzurla uyumanın,
  Ne demek olduğunu unuttum.
  Tatsız,tuzsuz bir hayat işte...
  Bu salak,bu saçma,bu delice Mutsuzluktan kurtulmak istiyorum
  Ama mümkün olmuyor.
  Nereye baksam seni görürken
  Nasıl yapacağım bunu?
  Daha önce çok denedim...
  Çok denedim seni unutmayı,
  Ama olmadı...
  Ben yüreğimden ve beynimden
  Çıkardığımı sanarken seni,
  Sen saklanmışsın biryerlere...
  Meğer hiç çıkmamışsın benden,
  Meğer çoğalmışsın,kök salmışsın.
  Şimdi yeniden çiçek açıyorsun
  Ve yayılıyorsun bütün bedenime...
  Seni yok sayarken yaşamak daha kolayd
  Kalbimin önüne bir duvar örmüştüm
  Aslında ben değil de sen örmüştün,
  O duvarı bilmeden...
  Acı,özlem,hüzün gibi duygular
  Giremiyordu yüreğime.Kendimce rahattı
  Bir yol tutturmuş gidiyordum
  "Olmazdı"diyordum,
  "İmkansız bir aşktı"diyordum.
  Avutuyordum kendimi.Şimdi seninle
  Yaşadığım ne varsa, bir film şeridi
  Gibi geçiyor önümden!
  Her aynaya baktığımda beni değil,
  Seni görüyorum!!!
  Söyler misin,bütün bunları yaşarken
  Nasıl silebilirim seni?
  Nasıl olmadığını varsayabilirim?
  Özledim seni birtanem...
  Özleminle başedemiyorum artık,
  Olmuyor...
  "Gel"desem,"sev"desem gelir misin?
  kollarını açarak koşar mısın bana?
  Bu sevdayı ötelere taşır mısın,
  Benimle?Beni sensizlikten ve
  Bu bitip tükenmez acıdan
  Kurtarır mısın?


 29. 2006-11-21 #29
  Öyle Bir Özlemdin İçimde

  Öyle bir özlemdin içimde,
  Nice saatler uykusuz,
  Küf tutan yokluğun efkarlı,
  Oturup en uzun gecelerde,
  Suskun bekledi sarhoşluğum seni,
  Gelirsin diye sabaha belki de,

  Ellerinde elma şekerleri,
  Çocuklar yürüdü şafaktan,
  Uçurtmalarında gökyüzü nefes,
  Sonu gelmez bir alışkanlıktı,
  Dağıldı buluşmadan aşkta,
  Aşkı yaşamayan herkes,
  Öncesi yok,
  Sonrasına gündüz bile karanlıktı,

  Yağmur getirdi akşamlarım,
  Büyüdümü ne çabuk,
  Hayatta kalan yanlarım,
  Düşündürdün beni,
  Oysa,
  Ben seni düşlerimde saklardım,
  Öyle bir özlemdin içimde işte,
  Bitti mi ne yazık,
  Öpemediğim zaman gözlerini,
  Ben aynada yansırdım,
  Aynalarda ağlardım,

  Yani,
  Umurunda mı meselesi,
  Yollara düştü hüznün cazibesi,
  Kıyılarında emanet avcısı,
  Yitik bakışlar donuklaştı,
  Sonsuzluk mu dersin buna,
  Aşk bir yalanmış ey sevdalı,
  Denizlerim tükendi,
  İçimdeki çöplüğe kaldı martılar,
  Yüreğim boğuk,yüreğim senden saklı,

  Öyle bir özlemdin içimde,
  Günahsız,
  İçimden bana yasaklı...


 30. 2006-11-21 #30
  Özlediğimi Söylesem

  Seslensem sana
  Sesim kulaklarında çınlasa
  Bir vapurla gelsen bana
  Özlediğimi söylesem doya doya
  Bir daha gitme desem
  Dinler mi beni acaba?
  Sarılsam boynuna, ağlasam hıçkıra hıçkıra
  Ağlamaktan ceketin ıslansa,
  Ceketini dolabına assan; sevdiğimin gözyaşları var desen
  Belki engel olurum bir dahaki gitmene...


 31. 2006-11-21 #31
  Burası sensiz çok soğuk sevgili...Elimden tutup,yüreğinin ateşini bana hissettirmeni,gözlerine baktıkça bedenimin senin sevginin ateşiyle erimesini istiyorum...Üzüntülerimin yerine,sıcacık sevinçlerini,yüzüme gülen ifadeni,kalbime ise SEVGİNİ mıh gibi çakmanı istiyorum...

  Sen burada olduğun gün,bayramlarım,düğünlerim,en güzel günlerim,hepsi geride kalacak ve "işte bu günü unutmayacağım" diyeceğim her zaman...Ellerim üşüyor,yüreğim sensiz çarpmak için tereddütte,yüzüm sensiz gülmüyor SEVGİLİ...Gel artık,gel SEVGİLİ... Özlüyorum Seni
  BURASI SENSİZ ÇOK SOĞUK SEVGİLİ,ÜŞÜYORUM....


 32. 2006-11-21 #32
  ÖZLEM

  Bir gece,
  Gecede bir uyku..
  Uykunun içinde ben...
  Uyuyorum,
  Uykudayım,
  Yanımda sen.

  Uykunun içinde bir rüya,
  Rüyamda bir gece,
  Gecede ben...
  Bir yere gidiyorum,
  Delice...
  aklımda sen.

  Ben seni seviyorum,
  Gizlice...
  El-pençe duruyorum,
  Yüzüne bakıyorum,
  Söylemeden,
  Tek hece.

  Seni yitiriyorum
  Çok karanlık bir anda...
  Birden uyanıyorum,
  Bakıyorum aydınlık;
  Uyuyorsun yanımda


 33. 2006-11-23 #33
  İsminin her harfini gönlüme kazımışım, başka bir ismi kabul etmiyor!..
  "Dur" diyorum, durmuyor, "sus" diyorum, susmuyor!..
  Her atışında seni haykırıyor..
  Kırık bir dal gibi, dökülmüş yaprak gibi, hazan gibi, kor gibi..
  Biraz buruk, biraz donuk, biraz da yanık bu kalbim..
  Sadece sende can buluyor!..
  Ölmeden öldürüyor, gülmeden ağlatıyor..
  Bilmem, ne hallerdeyim..
  Perişanım, derbederim..
  Halimi arzetmeye ne kelimeler yetiyor, ne şarkılar, ne şiirler..
  Ruhum, ruhunu arıyor, bedenimden uzak gibi..
  Ama ne tamamen gidiyor, ne de benim oluyor..
  Usandım halimden yar!..
  Özlem yapışmış yakama!..
  Her gece çöktüğünde boğazımda bitiyor, düğüm düğüm, lokma lokma..
  Gitmiyor!..
  Kor gibi, lav gibi, ateş gibi gözyaşlarım, ta sinemden geliyor!..
  Bu yastığım her gece şahit! Gözyaşlarımla yıkanıyor..
  Dayanamıyorum!..
  Artık gel!..
  Sevdamı ve ruhumu al götür bu bedenden kendi ruhuna kat..
  Ben artık yaşamayayım, sonsuza kadar sende hapis kalayım..
  Seni sende yaşamak istiyorum!..
  "Ben"de mecal kalmadı..


 34. 2006-11-23 #34
  Bekleyenler İçin


  Bir ayak sesi duymayayım
  Kapıya koşuyorum
  Gelen sen misin diye
  Bir siyah saç görmeyeyim
  Yüreğim burkuluyor
  Ağlamaklı oluyorum
  Her şey bana seni hatırlatıyor
  Gökyüzüne baksam
  Gözlerinin binlercesine görürüm
  Bir rüzgar değse yüzüme
  Ellerini düşünmeden edemem
  Yaktığım bütün sigaraların dumanları sana benzer
  Tadı senden gelir
  Yediğim yemişlerin
  İçtiğim içkilerin
  Ve içimdeki bu dayanılmaz sıkıntı
  Bu emsalsiz hüzün
  Seni beklediğim içindir

  Resmine bakamaz oldum
  Uykulardan korkuyorum artık
  Utanıyorum odamdaki bütün eşyalardan
  Şu sedir hala gelip oturmanı bekliyor
  Şu ayna karsısında güzelliğini seyretmeni
  Şu kadeh dudaklarına değebilmek için duruyor masada

  Ve şu saat geldiğin anda
  Durabilir sevincinden
  Zaman çıldırabilir
  Çünkü benim dünyamda
  Ölümsüzlük, seni sevmek demektir.
  Bir çocuk dogmayı bekler
  Bir ağır hasta ölmeyi
  Bitkiler yağmur ve güneşi bekler
  Yalnız bir kadın sevilmeyi
  Ve düşün ki bir adam
  İçinde bütün bekleyenlerin korkusu ve ümidi
  Seni bekler
  Asılmayı bekleyen bir idam mahkumu gibi

  Sen gelinceye kadar
  Pencerem kapalı duracak
  Rüzgar gelmesin diye
  Artık perdeleri açmayacağım
  Gün ışığı girmesin diye
  Sonra kahrolacağım
  Bu karanlıkta, bu derin yalnızlıkta
  Ve günlerce gecelerce haykıracağım
  Nerdesin diye, Nerdesin?
  Bir gün bu kapıdan sen gireceksin
  Biliyorum
  Ergeç bu bekleyişin bir sonu gelecek
  Yıllarca sonra
  Öldüğüm gün bile gelsen
  Butun bu bekleyişimi ve olduğumu unutup
  Çocuklar gibi sevineceğim
  Kalkıp sarılacağım ellerine
  Uzun uzun ağlıyacağım.


 35. 2006-11-23 #35
  Seni Yasamak

  Seni her özledigimde sevgilim,
  Gökyüzüne bakiyorum;
  Gögün mavisinde gözlerini görüyorum çünkü.
  Seni her özledigimde bir tanem,
  Denizlere bakiyorum.
  Ufuga bakinca mucizeni görüyorum çünkü.
  Seni her özledigimde bir tanem,
  Kuslara bakiyorum.
  O kanatlardaki özgürlügünü görüyorum çünkü.
  Ve askim, seni her özledigimde,
  Adinda isyan ediyorum.
  Seni özlemek istemiyorum ben,
  Ben seni yasamak istiyorum,
  Seni her özledigimde sana bakmak istiyorum
  Ve seni sende görmek sadece..

  Behçet Necatigil


 36. 2006-11-23 #36

  SENİ ÖZLEMEK

  Sen özlemeyi bir de bana sor;
  Gece olunca yalnızlık sarınca bedenimi,
  Bir el tutsun ellerimi diye beklemeyi
  Bana sor severken özlemeyi?
  Bir ses ararken kulaklarım,
  Sessizliğin acı çığlıklarını duymayı,
  Gözlerim seni ararken,
  Karanlıkta hayalini görmeyi,
  Sen bana sor kilometrelerce uzaktan sevmeyi?
  Elimi göğsüme sokup,
  Okşamayı seni özleyen kalbimi,
  Yüreğimin titremesini, içimin aniden ürpermesini?
  Şefkatinin eksikliği aklıma gelirken,
  Hasretimden süzülen birkaç damlayı,
  Bana sor sensiz ağlamayı?
  Sensiz saatler çabuk geçsin diye,
  Geceye sığınmayı,
  Yanımdaymışsın gibi yatakta yorgana sarınmayı,
  Bedenimi sarmanı beklemeyi,
  Sıcacık teninin kokusunu içime çekmeyi
  Sensizken seninle sevişmeyi,
  Bana sor?
  Bana sor sen özlemeyi
  Ben iyi bilirim özlemle yanıp tutuşmayı...


 37. 2006-11-25 #37
  Özlem
  Adini özlem koydun bu sonsuz sevginin,
  Özlemin tek siginagi oldu bu aci dolu yüregin,
  Bu bitmeyen özlem kaçinilmazligiydi sensizligin,
  Bitmez bu özlem sevgili, bitmeyecek bensizligin...
  Ayrildik ve her geçen gün büyüdü bu özlem,
  Her iç çekiste bir göz yasi, her göz yasinda bir sitem,
  Bitmedi bu hasret, ne yapsam nereye gitsem,
  Özlemin gösterdi, kime baksam hep sen...
  Yillarim seni beklemekle geçti umutla,
  Gelisin seni vazgeçilmez kildi bir anda,
  Sensizligin içimi, yüregimi yaktigi anlarda,
  Özlemin hep vardi, birakip gittigin zamanlarda...
  Adi hep özlem kalacak bu karsiliksiz sevginin,
  Özlemek tek çaresi olacak sensizligin,
  Bitmez bu tutku, bitmeyecek bensizligin,
  Yasadikça vazgeçilmez olacak ismin,
  Kaçinilmaz olacak özlemin,
  Özlemim...


  Özlüyorum seni,
  Yalansız bir özlem bu
  Dolansız, saf bir özlem.
  Yeni doğan bir çoçuğun
  Minicik elleri gibi
  Yumuşak ve mazlum
  bir özlem bu...

  Gökyüzü kadar büyük
  Senin kadar yüce
  bir özlem bu...

  Hasretten ağlayanan sevdalıların
  Yıllarca kavuşamayanların
  İki gün bile dayanılamayan
  bir özlem bu...

  Ne yapacağini bilmeyen
  Telefonlar bekleyen
  Ağlayan, isyan eden
  Kendisini harap eden
  bir özlem bu...

  Yolda yürürken
  Otobüslere dört gözle bakan
  Belki, onu görürüm diye
  Kıpır kıpır yerinde duramayan
  Salak salak, bos bos gezinen
  Seni arayan bir özlem bu.

  Bulutlara baktığında bile
  Sanki seni göreceğini sanan
  Orda olmadiğını bilen
  Ama yinede şansını deneyen
  bir deli özlem bu...

  Yani güzelim,
  Bir kalpsizi bile,
  Ağlatabilecek,
  bir deli özlem bu...


  Güncelleme : 2006-12-06
 38. 2006-11-29 #38
  Özledim Sesini ne oLur Konuş

  Özledim sesini ne olur konuş
  Bir gül açtır zamanların ötesinden
  Karanlıklar içindeyim, kapkarayım bugün gel
  Gök mavisinden, deniz mavisinden
  Bana bir şarkı söyle
  İçimde bir şey kımıldıyor
  Gözlerim kan çanağı, yorgunum, uykusuzum
  Bir baksana ne haldeyim deli divane
  Yaralıyım, çaresizim umutsuzum
  Bana bir şarkı söyle
  Yağmur ol yağ üstüme, güneş ol ısıt
  Dökül karanlığıma ışıklar gibi
  Al beni, en uzaklara götür
  Sesin aksın içimde bir pınar gibi
  Bana bir şarkı söyle
  Bütün renkleri kat birbirine
  Buram buram bir turuncu getir geçen yazdan
  Bir tüy gibi, bir bahar dalı gibi
  Hafiften, inceden, güzelden, en beyazdan
  Bana bir şarkı söyle
  Bazen kar nasıl hazin yağar bilirsin
  Kurşuni bir gökyüzünden ağlamaklı
  İşte öyleyim, kapkarayım bu gün gel
  En hüzünlü sesinle, en dokunaklı
  Bana bir şarkı söyle...


 39. 2006-11-29 #39
  rüya gördüm dün gece
  avuçlarımda aynalar,seviyordum
  karşımda sen gibi biri
  uzatırken ellerimi

  ruhumu kaybettim...

  düşlerden doğan günlere uyandım
  yürüdüm uzayan kaldırımlarda

  seni özleyeceğim tuttu,ağladım...

  dilimde senden kalan nağmeler
  dolandım durdum nedenler içinde
  gitmem gerek bu şehirden dedim sonra

  gidemedim,
  seni özledim,ağladım...


 40. 2006-11-29 #40
  Bugün kaç gün oldu bilmiyorum tenine dokunmayalı nefesini hissetmeyeli, kaç zaman geçti zaten bilmek istemiyorum ama bildiğim tek bir şey var o da senin yokluğununun fırtına öncesi sessizliği, yalnızlığı ve kafamı her sağa sola çevirdiğimde bıraktığın her anının bir acıya dönüştüğüdür. Yalanlar söyledim seni her sorana o var dedim iyi dedim güzel dedim ama her kelimemde kendimi yiyip bitirdim.

  Vazgeçilmezim oldun her şeyim oldun sen yalnız benim olmadın,özlemim oldun, sen oldun, dön gel dedim, gelmedin. Gözyaşlarım içime akardı daha da tutamıyorum bir açılırsa kapakları ne set nede hiç bir kum torbası engel olamayacak seni ağlamama.

  Kangren oldu kalbim hissetmiyor atışları,bakışları vede yalvarışları. İklimler değişiyor hergün hayatımda, derdim kahkamının ardında öylece bakıp duruyor. Kimse bilmiyor sen olduğunu, yaşamıyor içimde kahkaha, sadece ifadelerde, o da kimse sormasın ne oldu sana diye. Bahar artık bir şey ifade etmiyor kuşlar uçmuş çiçekler açmış cemre düşmüş benim baharımda kuşlar küskün, çiçekler solgun ve cemreler yorgun. Çok durgunum, yorgunum hayalini özlemekten gelgitler var akşamlarımda sabahları zaten istemiyorum. Her güneş doğduğunda kahreden yalnızlığım yeniden karşıma dikilip bir gün daha diyor bir gün daha. Akşamlar anlıyor, duvarlar dinliyor kahrımı ama onlarda hiçbir şey söylemiyor yalnızlık her gün dahada boy gösteriyor. Aynalar küskün bana alışkınlar ne de olsa her sabah gülen yüzle beni karşılamaya. Bugün tutamadım kendimi vurdum en ücra, yalnızlığın bol olduğu nasırlı sokaklara hepsi birer sille gibi indi günden güne yok olmaya yüz tutan suratıma. Ve karar verdim bugün seni sensiz yaşamaya ve karar verdim hayatımı bir ipin ucunda yaşamaya ve karar verdim kimsesiz bir kaldırım üstünde gözlerimi kapamaya ve karar verdim sensiz bir ömrün kapılarını kapatmaya.


 41. 2006-11-30 #41
  Gece olmuş yine günler geçiyor
  Ve her geçen gün sana özlemim büyüyor
  Sen uzaklarda mutluluk yaşarken
  Hapsolmuşum kendime cezam dolmuyor
  Sensiz olmuyor

  Bir şafak vakti bir yıldız gibi
  Kayıp giderken çok uzaklara
  Baka kaldım ardından kayboluşuna
  Sonra sarıldım ben yanlızlığa

  Yatağımın bir yanı serin
  Bir yanı derin boşluklarda
  Seni arıyorum
  Kapadım perdeleri
  Güneşin doğması için
  Kapıda bekliyorum

  Geleceğim diyorsun
  Biliyorum geleceğini
  Ama bilmiyorsun
  Sen gelene kadar
  Günlerin nasıl geçeceğini
  Ben sana alışmışım sensizliğe değil

  Saat şu an dört sabahın körü
  Şafağın vakti senin gittiğin saat
  <!-- / message --><!-- sig -->

 42. 2006-11-30 #42
  iliyorum, hiç beklemiyordun bu daveti.
  Birden geliverdi değil mi.
  "Daha dün konuşmuştuk ama.." diyorsun.
  "Ama nasıl olur!"lar çekip çekiştiriyor iki yakanı.
  "Hiç beklenmedik bir ölüm!" bu, değil mi?
  "Vakitsiz"
  "Erken!"
  "Sürpriz!"


  İşine ara vereceksin bugün...

  Neşeni kaçırdım biliyorum.

  Kocaman bir pürüz gibi duruverdim karşında.

  Hızını kestim hayatının.

  Dahası, üzerine alındın.

  Ölüm bize de yaklaşırmış dedin.

  Ölmesi kanıksanmış, öleceği gelmiş bir yaştayız artık.

  Ölmüş olmasına şaşırılmayan bir adamım.

  Bir baksana, ne değişti ki dünyada, ben eksildim diye.

  Köprüde trafik akıyor hâlâ.

  Ben öldüm diye şeritleri eksilmedi ya yolların.

  Ben öldüm bu defa...

  Hayret, şimdiye kadar hep başkalarıydı ölen.

  Gitsem de gitmesen de farketmez bir cenaze olurdu camilerden birinin avlusunda.

  Belki bir kalabalık çıkagelirdi önüme...

  "Ölen biri çıkar bu şehirde her gün!" diye kanıksadığım

  Adını bile sormaya zahmet etmediğin.

  Eksilenin kim olduğuna aldırış etmediğin.

  Gitti diye üzülmediğin birinin cenazesi işte.

  Aynı manzara, aynı tabut, aynı üzgün yüzler.

  Aynı güneş gözlükleri.

  Sıradan bir cenaze yani.

  Ama bu cenazeye mutlaka gitmeliyim.

  Seni bilmem ama beni bekliyorlar.

  Ayıp olur, çok ayıp...

  Davetlilerin yüzüne bakamam sonra.

  Dediği gibi şairin, bir musallalık saltanatım bu benim.

  Başroldeyim.

  Toprağa konulacak adam rolü benim.

  Ardından ağlanılacak adamı ben oynayacağım.

  Hiç itirazsız karanlığa uzanmak bana düştü bu defa.

  Üzerine toprak atılan adamı.

  Bir toprak yığının altında yüzü erimeye terkedilen adamı

  Hüzünlerin müsebbibi olacak adamı.

  Ayakkabısının kendisini bekleyeceği adamı.

  Elbiseleri evden çıkarılacak adamı.

  Yatağı boş kalacak adamı.

  Akşam eve dönmeyecek adamı.

  Eve dönmesi beklenmeyecek adamı.

  Sofrada yeri boş duracak adamı.

  Adı telefon rehberinden silinecek adamı.

  Şehrin dudaklarından yarım ağız çıkmış bir hece gibi önemsizleşecek adamı.

  Sevinçlerin ortasına en fazla bir hıçkırık gibi sokulsa bile hatıranın evinden hemen kapı dışarı edilecek adamı

  Resmine bakıp bakıp da ağlanacak adamı belki.

  "Adı neydi.... Hani.... şunu yapardı ya!" diye yokluğu normal bilinecek adamı.

  Soluk bir resimde mahzun bir tebessümün ardında aşklarını saklayan, susturan adamı.

  Ben oynuyorum bugün...

  Sahnedeyim.

  Sensizdim kendime bir iş aradım,
  Baştan savıp asabımı bozdular.
  Hatırşinas dostlarıma uğradım,
  Sağolsunlar müdür beye yazdılar.

  Müdür bey gerçekten yufka yürekmiş,
  İşim inşaatta kazma kürekmiş,
  Bir sağlık raporu almam gerekmiş,
  Tam teşekkül hastaneye yazdılar.

  Yağışlı gözümün hazan çağı da,
  Olur olmaz yerde başlar ağıda,
  Sinir servisine giden kağıda,
  Aklından zoru var diye yazdılar.

  Bir saat anlattım tek bir buseni,
  Doktorlar efsane sandılar seni,
  Belki de alaya aldılar beni,
  Belki palavracı diye kızdılar.

  Bir ara sensizlik krizim tuttu,
  Bilmem ki o anda ne olup bitti.
  Hekimler heyeti havale etti,
  Acil vak'a Bakırköy'e yazdılar.

  Bu çağda bu sevda abes dediler,
  Cezası çelikten kafes dediler,
  Ben kime ne yaptım,ne istediler,
  Bana bu çukuru niye kazdılar.

  Burda ne sen varsın, ne de bir iş var,
  Üç adım voltalık gidiş geliş var.
  En ayıp sözlerle kaplı dört duvar,
  Bunca küfrü kime ,niye yazdılar.

  Açmak için zahmet etme zarf açık,
  Hala bana sevgin varsa birazcık,
  Mektubumu alır almaz yola çık,
  Gözyaşlarım bir acayip azdılar,
  Gözyaşlarım bir acayip azdılar

  Göz gamın ne olduğunu bilseydi,
  gökyüzü bu ayrılığı çekseydi,
  padişah bu acıyı duysaydı;
  göz gece demez gündüz demez ağlardı,
  gökler yıldızlara, güneşle, ayla
  gece demez gündüz demez ağlardı.
  padişah bakardı ününe,
  tacına, tahtına, tolgasına, kemerine,
  gece demez gündüz demez ağlardı.

  Gül bahçesi güzün geleceğini duysaydı,
  uçan kuş avlanacağını bilseydi,
  gül bahçesi hem güle hem dala ağlardı,
  uçan kuş uçmaktan vazgeçer ağlardı,


  Zaloğlu bu zülmü görseydi,
  ecel bu çığlığı duysaydı,
  cellâdın yüreği olsaydı;
  Zaloğlu savaşa, yiğitliğe ağlardı,
  ecel bakardı kendine ağlardı,
  cellât, yüreği taş olsa, ağlardı.

  Kumru, başına geleceği duysaydı,
  tabut, içine gireni bilseydi,
  hayvanlarda bir parça akıl olsaydı;
  kumru selviden ayrılır ağlardı,
  tabut omuzda giderken ağlardı
  öküzler, beygirler, kediler ağlardı.

  Ölüm acılarını gördü tatlı can,
  koyuldu işte böyle ağlamaya.
  Olanlar oldu, gitti dostum benim.
  şu dünya bir altüst olsa, ağlasa yeri var.
  öylesine topraklar altında kalmışım.


  Güncelleme : 2006-11-30
 43. 2006-12-02 #43
  NERDESIN?

  Sevmekten korkuyordu yüreğim
  Kaçıyordu sevdalardan
  Sen çıkıverdin karşıma ansızın
  Bahar çiçekleri derleyip
  Sundun yüreğime çeşit çeşit
  Gelecekteki kıştan korkarak ben
  Solmasın diye çiçeklerin
  Ellerimi uzatamadım sana
  Kapatmaya çalıştım gönül kapılarımı
  Anlayışla suladın çiçeklerini
  Sabırla ektin kalbime umut tohumlarını
  Gelen yazla birlikte
  Güneşe döndü kalbim yüzünü
  ektiğin çiçekler
  Rengarenk açıverdi yüreğimde

  Oysa şimdi
  Yüreğim korktuğu kışa dayandı
  Çiçeklerim boyunlarını büktüler sensiz
  Bir yanı öksüz kaldı lalelerimin
  Nerdesin

  Göçmen kuşlarla birlikte
  Hangi diyarlara uçuverdin habersiz
  Çiçeklerim ve ben sensiziz
  Oysa bu dünyada kalbime diktiğin
  İman çiçeklerim
  Ahirette cennete döneceklerdi yüzlerini
  Ellerimle sana
  Yüreğimde büyüttüğüm
  Lalelerimi sunacaktım
  Lalelerim ölüyor nerdesin
  Kış zorlu geçer buralarda
  Dayanamaz çiçeklerimiz yağan karlara

  Söz vermiştin
  Ayrılık bizden çok uzaklarda olacaktı
  Esen rüzgarlarla
  Başka zamanlara savrulacaktı
  Ayrılık rüzgarları vurdu lalelerime
  Nerdesin


  Suskunum Sana

  Hangi şiire başlasam suskunum sana
  Dağ göğsünde bir kaya diliyle suskun
  Güneşte kavrulan bir kum tanesi
  Çatlayan dudaklarım oluyor her gece
  Yağmura suskun yaşamaya suskun
  Haykırabilsem
  Belki bir nehir köpürebilir sesimde
  Silinebilir kuraklığın bütün izleri
  Upuzun çöller vadileşebilir içimde

  Hangi güzelliği özlesem suskunum sana
  Yürek boşluğunda bir of kadar suskun
  Özlüyorum seni masmavi
  Koşuyorum sana bembeyaz
  Ve kahroluyorum bir anda kapkara
  Ah oluyorum
  Of oluyorum
  Ve susuyorum
  Oysa haykırabilsem
  Işık yumağı bir pınar olur soluğum

  Hangi türküye uzansam suskunum sana
  Ağıt ağıt, özlem özlem suskun
  Tut ki vurulmuşum
  Aşktan ve kandan bir damla olmuşum
  Bir saçlarının rüzgarına
  Bir de ağzının kıyılarına konmuşum
  Hangi dalga silebilir beni senden
  Hangi kasırga koparabilir
  Ben saç tellerinde bir ezgi olmuşum
  Coşkuların her şahlanışında
  Sana deprem deprem susmuşum
  Ve sana susmaktan inan ki yorulmuşum

  Yeter olsun gözlerinde ışık fırtınası
  Sözlerinde baskı yasası yeter
  Hangi kavgayı özlesem suskunum sana
  Zafer sabahlarında gece kadar
  Bayram sabahlarında yas kadar suskun
  Böyle güzelliklere de
  Böyle suskunluklara da lanet olsun
  Al bu suskunluğumu al artık
  Al ki
  Bütün gürültüler kahrolsun

 44. 2006-12-03 #44
  Özlüyorum
  İğde çiçeklerinin kokusu hep gönlümde
  her zaman seyrettiğim
  yolları özlüyorum

  Eskimiş sokaklarda eskimemiş duygular
  baharın sıcaklığı sihirli bakışlarda
  anılarla yaşayan
  kentleri özlüyorum

  Oya gibi işlenmiş günleri özlüyorum
  gözlerime yerleşmiş
  gözleri özlüyorum

  İçimde filizlenen bahar çiçeklerini
  göç yollarından dönen
  kuşları özlüyorum

  O köydeki pınarı su içtiğim tasları
  özgürlüğü kısıtsız koşan doruk atları
  çadırlarla donanmış Yörük yaylalarını
  tırmandıkça yücelen
  dağları özlüyorum

  Bana beni anlatan yaşamı özlüyorum
  gerçekleri yaşatan aşkları özlüyorum
  düşlerde sakladığım sırları özlüyorum
  satırlarda saklanan
  öz beni özlüyorum

 45. 2006-12-03 #45
  BEN SUSTUĞUM ZAMAN
  KONUŞUR GÖZYAŞLARIM,
  ANLATMAK İSTER BÜTÜN ANLATAMADIKLARIMI,
  KONUŞUR GÖZYAŞLARIM.
  YOL ARAR ÇIKMAZLAR ORTASINDA
  HER ŞEY SUSAR, SEBEPLER SUSAR
  ÖZLEM SUSAR,
  KONUŞUR GÖZYAŞLARIM.
  COŞMUŞ İÇİMDE YANARDAĞIM,
  HAREKETE GEÇMİŞ LAVLAR GİBİ
  KAFESİNDE DURAMAMANIN MÜJDESİ VAR
  UÇMAYA ÂMÂDE
  YILLARDIR UYUMANIN VERDİĞİ MAHMURLUĞU
  ATMAK İÇİN
  YÜZÜN YIKANMAYA OLAN İHTİYACIN BİLİR.
  YIKAR YÜZÜMÜ GÖZYAŞLARIM.
  KENDİMİ BİR ŞAİR KADAR YALNIZ MI HİSSETTİM?
  YİNE ARKADAŞ OLUR
  PAYLAŞIR YALNIZLIĞIMI
  KONUŞUR BENİMLE GÖZYAŞLARIM.
  ACIDAN KONUŞAMAZ HALE GELMİŞ
  DİLİME İNAT, YİNE KONUŞUR
  HAYALLERİMİN ASILI KALDIĞI BULUTLARIN
  YERE AĞLAMASI GİBİ
  AĞLAR GÖZYAŞLARIM.
  BUZULLAR ÜLKESİNDE OLDUĞUM BU DEM,
  BÜTÜN YOLLARIN ÇIKMAZ DİYE HAYKIRDIĞI
  DÜNYAMA DAİR
  HAYIR, BEN O BUZ KRİSTALLERİNİ
  ERİTECEK KADAR COŞKUN,
  BİR O KADAR DA SICACIK AKIP
  ERİTECEĞİM DER GİBİ
  HER ŞEY SUSAR
  KONUŞUR GÖZYAŞLARIM...
  Güncelleme : 2006-12-03
 46. 2006-12-04 #46
  Bir sonbahar özlemi


  Bulutların o sonsuz mavi üzerindeki hiç bitmeyen yolculuğudur benim sevdam.
  Bir rüzgar çıkar aniden sert
  dağılmamak için tutunurum tüm benliğime.
  Güneşin o kızgın sıcaklığı ısıtmaz artık bedenimi
  mevsimler birbirine karışır.
  Sanki hiç gün doğmayacakmış gibi gelir.
  Hep gece hep karanlık...
  Uzun ve korkutucu geceler bitmek bilmez.
  Sensizliğin verdiği acı kabus olur rüyalarımda.
  Uyku zaten bir lüks artık benim için,
  o lüksümüde bu kabuslar mahvediyor.
  Devinimsiz geçen günler...
  Anlamını yitirmiş sanki hayat.
  Boş bakıyorum güneşin battığı o turuncu gökyüzüne.
  Birazdan yine akşam olacak ardından gece,
  sanki hiç bitmeyecek gibi gelen.
  Sigaranın biri bin para...
  ama ne yapacaksın bitmez yoksa bu uzun ve karanlık geceler.
  Birini söndürüp öbürünü yakıyorum,
  paketin nasıl bittiğini bile anlamıyorum.
  Biraz dolaşıyorum yağmur kokulu şu ıslak gecede.
  Hava serin ruhumu okşayan bir rüzgar.
  İnsanın içine işliyor hava.
  Rahatlatıyor bedenimi.
  Ama yine o eve girince,
  duvarlar gelecek üstüme üstüme...
  Köpekler gecenin bekçileri,
  birbirince havlıyorlar yine...
  Bu sessiz sokakta yankılanıyor o hırçın notaları.
  Havada ıslanan yaprakların o gıcıklayıcı kokusu.
  Anlaşılan güz gelmiş.
  Ağaçlar kel,
  kahverengi bir gece...

 47. 2006-12-07 #47
  Hangi eylemin içindeydin

  Gökkuşağından bir dirhem düştü içime
  Can oldu damarlarımda bekleyen fidana
  Halbuki kaçıncı cemreydi içime düşen
  Kaçıncı mevsimdi yaşadığım
  Ve hep sevda sanıp aldandığım…

  Aslında ben barikatların ardında doğmuştum
  Panzerlere göğsümü gere gere
  kurşunlara hedef olmuştum
  Ben mitinglerde dev gibi bir nefes
  Davayı sevda diye içine çeken bir ses

  Ben parmaklıkların ardında doğmuştum
  Düşünmem yasak, sevmem yasak
  Geçtiğim yollar hep tuzak!

  Mememin sol yanına güneşin çocuğu
  Mertliğin soluğu demiştim
  Ben sevdayı sadece yürüdüğüm yol bilmiştim.

  İtiraf ediyorum;
  Suçluysam beni de asın
  İsterseniz ellerimden çakın
  Bakın, gözlerime iyi bakın
  Ben kırmızıyı kanda
  Sevdayı yürüdüğüm yolda bilirdim
  Davam namusum kadar kan olsa da bana
  Ben sevdayı sadece onda bilirdim


  Mavzerim, kurşunum, kalemim, kitabım
  Sen neredeydin benim mezar taşım
  Çilingir sofralarında içtiğim
  Hangi şarabın renginde
  Uğruna canımı serdiğim
  Hangi eylemin içindeydin ki
  Bugün karşıma geçtin!

  Aslında Bir mavzermiş yüreğim patlamaya hazır
  Bir volkanmış sevgim sana nazır

  Geç kalmış baharım benim
  Yediğim hangi kurşunu çıkaracaksın etimden
  Hangi ihaneti sileceksin zihnimden
  Gücün yeterse gel!
  Gel tutsaklığıma bir özgürlük gibi
  Gel karanlığıma bir güneş gibi
  Zapdedelim seninle bu güneşi!

  Kar, boran, fırtına gelse de bana
  Prangalar takılsa da ayaklarıma
  Gel, kıralım bu zincirleri
  Seninle yaşayalım mevsimlerin en güzelini


 48. 2006-12-09 #48
  ***Varlıgın Cennet Gibiydi Yoklugun Ölüm***
  Cennetin bahcelerinden calınmıştı Gözlerin
  Ellerindeki sıcaklık guneşin ısısıydı sankı
  Yuzundeki aydınlığı Gökteki Ay kıskanırdı
  Yüreğindeki yangının közleri daglardı yuregımı
  Kucuk dunyamda kısa zamanda ne buyuk yer etmıstın
  Zamanları tuketıp sana her gelıslerım
  Ve yanında zamanı dursun dıye bekleyıslerım
  Hep bu yuzdendı

  Ne cok sey olmustun sen bende
  Can olmustun, Canımın İçi olmustun
  Sorgusuzdu gelişin yureğime
  Ve hesapsızdı dünyama yerleşişin

  Sonra gittin
  Dünyamdaki Güneşim söndü
  Bahcemdeki çiçekler boynunu büktü
  Ay parlamıyor artık eskisi gibi

  Gelişinle Cennet'e dönen dünyam
  Gidişinle Ölüm sessizliğine büründü
  Soldu renkler, Soldu tüm dünya
  Sendin tek anlamı, Sen Farkında mıydın?

  Varlıgın Cennet gibiydi ya
  Gittin
  Yokluğun Ölüm gibi yerleşti y


 49. 2006-12-09 #49
  Çok özledim.. gel yanıma.
  Çok bekledim.. beni anla.

  Sensiz hersey haram bana,
  Sensiz yasamak olumden beter.
  Kelepçeler gibi baglanmıstım
  Boyle şekilde bıraktın.. Baxana
  Yakısır mı sana be guzelim
  Ben olumune kadar gidecektim
  Hani bizi sadece ölüm ayırırdı
  Güneş gibi günler yagmur gibi damladı
  Kara bulutlar sardı ustumuzu
  Yanında olsam seni korusam
  Eminim sende beni ozluyorsun
  Kalbin bunu bana soyluyor...
  -Senin kalbin bir hapishane
  Ver bana ceza ömür boyu yatarım
  Sucumu seninle paylasırım
  Yeterki senin yanında olayım
  Ellerim tutmaz gözlerim kör
  Senin yanında olmak bir cennet
  Son nefesime kadar seni sevecem
  Dunyada sadece seni goruyorum
  Geceleri seni dusunuyorum
  Gunduzleri seni arıyorum
  Ama bulamazsam yine içiyorum
  Alıstım acılara deyip geçiyorum
  Dayanamıyorum beni anla
  Seni cok cok seviyorum


 50. 2006-12-11 #50
  Özlediğinizde, hayal kurduğunuzda yanınızda o var mı?
  Sizi hiç yalnız bırakmayan biri...
  Cesur, sempatik, azimli, kararlı,.. Arayan, soran,
  "Seni özlüyorum" diyen biri.
  Böyle bir canlı ile her şeyi konuşabilir, paylaşabilirsiniz.
  Yanıltmaz! Anlayışla karşılar her şeyi...
  Hataları, günahları-sevapları her bir şeyi konuşabilirsiniz onunla...
  Bir arayış içinde olmanıza gerek yoktur. O kendiliğinden çıka gelir zaten.
  Bir gün bir bakarsınız, karşınızda... Bir de bakmışsınız sımsıcak sohbetler,
  Derin konular, sırlar, paylaşımlar...
  Kimseye söyleyemediğinizi, en yakınınıza anlatamadığınızı,
  Geçmişteki izleri, geleceğe dairlerinizi, sadece ona anlatır olursunuz.
  Kadın, erkek fark etmez. Bir dost bulun! Ama gerçek olsun.
  Aradığınızda işinizi değil, sizi soran..
  Kötü gününüzde ev sahibi, iyi gününüzde kiracınız olsun.
  Anlatsın, konuşsun, açık-seçik, korkmadan yaşasın.
  Güvensin! Cinsiyeti olmasın!
  Bir kartal kadar haşin, bir maymun kadar şaklaban, bir ceylan kadar narin olsun.
  Doğruları söylesin!!!!!.
  Gözleriyle ve kalpten konuşsun.
  Yaşasın! Doya doya yaşasın, doya doya yaşatsın.
  Beyninden değil,
  Yüreğinden versin. "Olsun varsın! Paylaşırım." desin.
  Sizi ve benliğinizdekileri paylaşsın...
  SENİ OZLUYORUM DIYEN BIRI OLMALI ...


  Okunma: 29271 - Yorum: 160 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -