Kestaneli Yufka Tatlısı Nasıl Yapılır? - Delinetciler Portal

Kestaneli Yufka Tatlısı Nasıl Yapılır?

  1. Krema için, 125 gram çikolatayı iri parçalara kırıp benmaride eritin. 50 gram margarini küçük parçalara ayırıp erittiğiniz çikolatalara ekleyin. 4 adet yumurtanın sarı ve beyazını ayırın. 3 adet yumurta sarısını teker teker karışıma ekleyin.


    4 adet yumurta akını bir kaba alın ve 20 gram esmer sekerle köpük olana kadar çırpın. Yumurta aklarını hazırladığınız çikolatalı karışıma ekleyip soğumaya bırakın. 500 gram haşlanmış kestaneyi soyup blenderde 150 gram kremşantiyle beraber krema haline getirin. 2 adet yufkayı 10x10 cm. genişliğinde 18 adet kareye bölün. 100 gram margarini bir kapta eritip fırça yardımıyla yufkaların her iki yüzüne de sürün. 50 gram pudra şekerini böldüğünüz yufkaların tek tarafına serpip yan yana iki kareyi alüminyum folyo üzerine yerleştirin ve 210 C'de ısıtılmış fırıda 3-4 dakika pişirin.


    Yufkaları fırından çıkarıp soğumaya bırakın ve bu işlemi Yufkalar bitene kadar tekrarlayın. Her tabağın tabanına üst üste 2 adet yufka yerleştirin ve üzerini sıkma torbasıyla kestane kreması döşeyin. Kremanın üzerine 2 adet daha yufka yerleştirip hazırladığınız çikolatalı krema ile kaplayın. Bu işlemi en üste 2 yufka gelecek şekilde malzemeler bitene kadar tekrarlayın. Yufkaların üzerine pudra şekeri serpin, kestane şekeri ile süsleyip servis yapın.


  2. 2007-03-26 #2
    Bilmiş Ve Zannediyorum Becerekli Bir Arkadaş. Yemek Konusunda çk Bilgili Ve Ilgili. çok Güzel. Hemde Inançli Galiba.

  Okunma: 1182 - Yorum: 1 - Amp