Louis Pasteur Çocukluğu - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Louis Pasteur Çocukluğu

 1. Luis Pastör, 1822 yılında Fransa'nın Jura bölgesinde Dole kasabasında doğdu. Pastörün çocukluğu: Mütevazı bir ailenin oğluydu (babası sepiciydi) ve luis pastör hayatı boyunca çocukluğunda okumaktan çok resimle ilgilendi. Pastörün hayatı başarılar ile doluydu. Lise öğretmeni olmasını isteyen babasının verdiği nasihatlare uyarak, Besançon Kraliyet kolejine kayıt oldu. Ardından 1840 yılında edebiyat kolundan diploma aldı. Besançon'da okul belleticiliği yaparak (okul ücretini karşılamak) fen bölümünü de başarı ile tamamladı. 1842 senesinde de Yüksek Öğretmen Okulu'na girmeye hak kazandı.


  Girdiği ilk sınavdan aldığı puan kendisini tatmin etmeyen Luis Pasteur, Paris'e giderek okulun sınavlarına tekrar girmek istedi. 1843 senesinde aynı okula dördüncü kez girmek için hak kazandı. 1845 yılında lisans, 1846 yılında ise lisansüstü diplomasının sahibi oldu. Yakın bir zaman sonra ise, Ardeche bölgesinde fizik öğretmeni olarak çalıştı. Bir süre sonra da geri dönerek Antoine Jerome Balard laboratuvarına giriş yaptı.
 2. 2013-01-03 #2
  vay beeeeeeeeeeeeeee güüüzel olmuş .bir sayfa tutmuş.

 3. 2013-03-18 #3
  uy da devamı yok da bunun bi yazam dididik da yarıda galdı da napçem şimdi da uy uy şabon aşısını buluş öyküsü unuda yazmadın ya nise idare edivicez da uy uşakla bay da of mal salak adidas amk
  hahaha

  Okunma: 23002 - Yorum: 2 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -