PhotoShop'ta Yansıtma Efekti - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

PhotoShop'ta Yansıtma Efekti

 1. Merhaba Arkadaşlar Resim'e yansıma efekti vermek için aşşağıdaki adımları uygulayın..
  1-Open-->File dan araba resmimizi açıyoruz.

  2-Open-->File dan insan resmimizi açıyoruz.

  3-İnsan resmimizin etrafını Lasso Tool lardan biri ile seçip delete tuşuna basıyoruz ya da direk Eraser Tool ile dikkatlice siliyoruz.

  4-Move Tool ile insan resmimizi tutup araba resmimizin olduğu layer ın üzerine çekiyoruz.Eğer iki resim arasında color-contrast-brightness gibi farklar varsa bu farkı Image-->Adjustment-->Auto Levels-Contrast-Color dengelerini kullanarak gideriyoruz.Eğer bu dengelerin değeri gözünüze fazla geldiyse Edit-->Fade ile son kullandığımız işlemin etkisini azaltıyoruz ve alt resimdeki duruma geliyoruz.


  5-İnsan layer ımızı Edit-->Transform dan uygun boyuta getirip yerine oturtuyoruz.Şimdi burada bir hinlik yapacağız.İnsan resmini arabaya nasıl tam sıfır oturtacağız?İnsan resminin olduğu layer ın Opacity sini Layer barındaki yerinden %50 yapıyoruz ve araba kaput bitimi arkadan belli oluyor ve Eraser Tool ile dikatlice siliyoruz.Sonra tekrar Opacity yi %100'e alıyoruz.


  6-İnsan resminin olduğu layera sağ tıklayıp duplicate ediyoruz ve bu layer ı Edit-->Transform-->Flip Vertical dan ters çeviriyoruz ve yine Edit-->Transform dan Skew-Perspective vs. gibi değerleri kullanıp uygun boyut ve açı veriyoruz.Yansımamızı tam yerine oturttuktan sonra da Opacity sini %40 yapıyoruz.Ayırca insan resmiminiz kenarlarına Blur Tool ile blur eklemeyi unutmuyoruz ki resime inandırıcılık katalım.Hatlar keskin durmasın yani.

 2. 2010-07-01 #2
  güzel şeyler yapılıor ama bide bende olsa bulamadım indircektim ama..hiç indirme koyan yok herkes ne yapılır onları yazmış

 3. 2011-01-24 #3
  iyi de, resimler nerde? :))

  Okunma: 9661 - Yorum: 2 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -