Microsoft'tan Eric Haddock, Games for Windows internet sitesini güncelledi ve bir PC oyuncusunun Windows 7'ye geçmesi için 7 sebebini sıraladı:

1) Performans: Crysis'in Windows 7'de, XP'ye göre daha iyi çalıştığını ve şu anda her ne oynuyorsanız da Windows 7'de daha da iyi olacağı.

2) Uyumluluk: Servislere, diğer oyunculara, oyunların uluslarlarası versiyonlarına bağlanmaların hepsi Windows 7'de test edildi. Oyununuzun Windows 7'de de çalışacağı.

3) Bulunabilirlik: Sadece "Başlat" tuşundan indirdiğiniz ya da yüklediğiniz oyunu bulabilirsiniz. Ayrıca oyun hakkında bilgi için oyunu kurmanıza gerek olmayacak. Oyun hakkında ek bilgiler sunması ve işinizi kolaylaştırması.

315 - Neden Windows 7?

4) Kolay güncellemeler: Yeni Oyun Bulucu, güncellemeler olduğunda sizi uyaracak. Güncellemeler için araştırma yapmanız ya da oyunu kurmanızın gerekmemesi.

5) Direct X 11 desteği: Direct X 11 daha iyi, saf ve basit özellikler ile gelişmiş oyunlar demek. Direct X 11'i desteklemesi.

6) Dokunmatik desteği: Çoğu kullanıcı artık dokunmatik özellikli cihazlara sahip. Windows 7'nin bunların tamamını desteklemesi.

7) Klasikler: Eski oyunlar geri geliyor. Windows 7'nin eski klasiklerden Internet Backgammon, Internet Spades ve Internet Checkers'ı geri getirmesi.