Dünyanın önde gelen donanım üreticilerinden Elitegroup Computer Systems, Inc. (ECS), Intel® Viiv™ Teknolojili, RoHS uyumlu anakartı pazara sunuyor.

ECS 945G-M3, Micro-ATX M/B Intel® 945G Express yonga seti ve tüm Intel® ICH7DH South Bridge özelliklerini kullanabilen sayısal medya özellikleri ve performansını gösteren bir güçlü bir platform sunuyor. DH "Sayısal Ev" anlamına geliyor ve 945G-M3 anakartın kayıt, depolama, playback ve daha önce ilave grafik ve ses kartları olmaksızın anakartlarda mümkün olmayan pek çok ilgi çekici yeni özelliklerle donanmış kapsamlı bir sayısal medya destekleme becerisini ifade ediyor. Öte yandan çevre bilinciyle hareket eden bir firma olan ECS, dünyayı ve çevreyi korumaya da büyük önem veriyor. Bu anlamda 945G-M3 tümüyle RoHSis uyumlu yeni ECS anakartlarından biridir.


680 - Akıllı Ev Anakartı

Intel'in Viiv teknolojisini kullanan 945G-M3, fantastik sayısal eğlenceyi evde ve ofiste her yere taşımakla kalmayıp aynı zamanda kullanıcılar ve içerik geliştiricilerin birlikte büyüyebilecekleri uygun maliyetli bir platform. Intel 945G Express yonga seti, kayda değer çıktı, fotoğraflar ve diğer içerikler için parlak ve net çıktı sağlayan video playback özellikleri yanında entegre Graphics Medya Accelerator 950 özelliğini de kapsıyor. Ayrıca High Definition TV (HDTV) ve sayısal düz ekran paneller dahil olmak üzere bir çok görüntü özelliği de bulunuyor. Sekiz kanallı ses sistemi ile ev sineması sistemlerinde bulunan 7.1 çevre sesi elde etmek mümkün. Bütün bu nitelikler tüketici ve iş dünyasından kullanıcılara oyun, video ve ses kalitesinde çeşitli avantajlar sunuyor.


Dual Çekirdek Performansı, Güçlü I/O Desteği
Soket 775 ECS 945G-M3 anakart, video ve playback işlemleri gibi yoğun uygulamalar sırasında, CPU kaynaklarını serbest bırakan güçlü bir multitasking becerisi kazandıran Dual Core Pentium® D işlemciler için optimize edildi. Bununla birlikte 945G-M3 anakart; süper hızlı HDD depolama olanağı sunan seri bir ATA 3.0 GB/sn ara yüze, bir IDE ATA100, sekiz USB 2.0 port, IEEE1394a ve Gigabit Ethernet ile birlikte bir PCI-Express x16 slot ve bir PCI-Express x 1 slot, ayrıca 2 GB Dual Channel DDR2 667 belleğe kadar kapasitesi olan iki slot mevcuttur.