Küçük ressamlar için...

Çocuklara özel dünya çapında yarışma

Bayer ve Birleşmiş Milletler Çevre Programı'nın (UNEP) düzenlediği çevre konulu Uluslararası Çocuk Resim Yarışması‘nın 2010 yılındaki konusu "Biyoçeşitlilik: Doğaya Bağlanma" olarak belirlendi. 6 ile 14 yaş arasındaki çocukların katılabildiği yarışmada eserler, 15 Nisan 2010 tarihine kadar UNEP Kenya Bölge Ofisi'ne gönderilebilecek.Birleşmiş Milletler'in 2010'u Biyoçeşitlilik Yılı ilan etmesi nedeniyle konusu biyoçeşitlilik ekseninde belirlenen yarışmada tüm dünyadaki çocukların tehdit altında olan hayvan ve bitki çeşitliliğiyle ilgili hislerini kağıda dökmeleri bekleniyor.

5 Haziran 2010 tarihi itibarıyla 6 -14 yaş arasında olacak çocukların katılabileceği yarışmanın diğer bir kriterini de, resimlerin sadece bu yarışmaya özel hazırlanması ve sunulması oluşturuyor. Kullanılacak materyal konusunda bir kısıtlama getirilmeyen yarışmaya gönderilecek eserlerin boyutunun A3 veya A4 olması gerekiyor.

Yarışma sonucunda dünya birincisinin yanı sıra Avrupa, Afrika, Güney Amerika, Kuzey Amerika, Karayip, Batı Asya ve Asya/ Pasifik bölgesi birincilerine yine para ödülü ve cazip ödüller verilecek. Ayrıca kazananlar, bir yakınlarıyla beraber resmi ödül törenine katılmak üzere seyahat hakkı kazanacak.
2010 yılında gerçekleştirilecek olan ödül töreni sonrasında önceki yıllarda olduğu gibi, seçilen en iyi resimler, dünyanın farklı yerlerinde sergilenecek. Bu resimler aynı zamanda Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da düzenlenecek olan Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi toplantısında gösterilecek.

Yarışmaya katılmak isteyen çocukların yaptıkları resimleri; arkasına, ad, soyadı, adres, telefon numarası ve varsa e-posta adreslerini yazarak aşağıdaki adrese göndermeleri gerekiyor.Bayer Türk
Ümraniye Genel Müdürlük
Çakmak Mah.
Balkan Cad. No:53
34770 Ümraniye / İSTANBUL
Telefon: +90 (216) 528 36 00