Malzemeler:

6 adet yumurta
100 gram iç bezelye
1.5 çorba kaşığı ançuez püresi
100 gram pancar (1 büyükçe)
2 çorba kaşığı mayonez
50 gram küçük turşu hıyar
25 gram kalamata zeytini
100 gram havuç (1 orta)
25 gram kapari (1 çorba kaşığı)
100 gram kereviz (1 büyükçe)
3 bardak su
100 gram sarı patates (1 orta)
1/2 bardak mayonez
1 miktar tuz

Yapılışı:

1) Malzemesiyle Rus salatası yaparak bunu büyük ve yayvanca bir tabağa muntazam bir şekilde yaymalıdır. (Yalnız bu Rus salatasının içine, ayrıca hazırlop yumurta katılmaz).

2) Bunu müteakip, bir tencere içinde kaynamakta olan suya 6 adet yumurta ilâve ederek bunları on iki dakika haşlamak sonra da yumurtaların içinde haşlandıkları suyu dökerek üstlerine soğuk şu ilâve etmeli ve soğumaya bırakmalıdır.

3) Yumurtalar soğuyunca: kabuklarını soymalı ve bunları enliliklerine doğru tam ortalarından kesmek suretile ikiye kestikten sonra, yumurta beyazlarını yırtmadan, itinalı bir surette, bir kahve kaşığı ile içlerini yani sarılarını oymak suretile bir tabağa çıkarmalıdır.

4) Sonra tabağa çıkarmış olduğumuz bu yumurta sarılarına, 1.5 çorba kaşığı ançuez püresi ile 2 çorba kaşığı da mayonez koyduktan sonra, ezercesine iyice karıştırmak suretile hepsini birbirleriyle halletmeli, sonra da bu içi, içlerini oymuş olduğumuz yarım yumurta beyazlarının içlerine, üstlerinden hafifçe taşarcasına, bombemsi olarak doldurmak, sonra da, içleri doldurulmuş bu yumurtaları bir tabağa yaymış olduğumuz Rus salatasının içine, yarılarına kadar gömülmüş olarak muntazam bir şekilde yerleştirmeli ve servis yapmalıdır.