Firefoxsunuz Hızdan Deliye Dönsün (Resimli Anlatım) - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Firefoxsunuz Hızdan Deliye Dönsün (Resimli Anlatım)

1. Aşağıdaki işlemler sayesinde firefoxsunuz %500 daha fazla hızlanacaktır kesinlikle garanti veriyorum...

Firefox tarayıcınızı açınız...

1-Adres satırına "about:config" yazın ve enter sekmesine tıkalyınız..

2-Listeden aşağıdaki iki girişi bulunuz ve girişlerin üzerine sağ tıklayarak değeri değiştir diyerek true yapın...(her ikisin de de yapınız)

"network.http.pipelining"

"network.http.proxy.pipelining"

1013 - Firefoxsunuz Hızdan Deliye Dönsün (Resimli Anlatım)

1014 - Firefoxsunuz Hızdan Deliye Dönsün (Resimli Anlatım)

3-Şimdi "network.http.pipelining.maxrequests" girişini bulun ve yine değeri değiştir diyerek 30 yazınız...(yani sayfa açılırken daha çok istek yapacak sayfaya)

4-Son olarak sayfada sağ tıklayın ve yeni>integer diyerek "nglayout.initialpaint.delay" adında bir giriş oluşturun...Değerini de 0 olarak ayarlayınız...

1015 - Firefoxsunuz Hızdan Deliye Dönsün (Resimli Anlatım)

1016 - Firefoxsunuz Hızdan Deliye Dönsün (Resimli Anlatım)

İşte hepsi bu kadar...

Şimdi firefox'unuz daha hızlı...

2. 2009-09-21 #2
    yaptım bakalım işallah olur emegine saglık :D

3. 2009-09-21 #3
    Alıntı:
    yaptım bakalım işallah olur emegine saglık :D

Bende IE 8 var...Ama dün bir ardaşa denedim gerçektende hızlandı..

4. 2009-09-21 #4
    benimde İE 8 var mozillada var explorer da yavas ona da bi çare bulsak :D

5. 2009-09-21 #5
    Alıntı:
    benimde İE 8 var mozillada var explorer da yavas ona da bi çare bulsak :D
    Tabikide yavaş olur..IE'de ram harcıyor Firefoxda eğer sende ikiside varsa hiç boşuna uğraşma hızlandırmazsın..IE 8 çok fazla ram kullanıyor Firefoz ondan daha fazla ram kullanıyor bu durumda yavaş olması gayet normal...Eğer gerçekten hzılı olmasını istersen ikisinden birini seçmelisin..Her program belli bir rem kullanır ve o program ne kadar çok ram kullanırsa pc'de o kadar yavaşalar..

6. 2009-09-21 #6
    o zaman birini silmem lazım mozilladan memnunum exp silerim..ama bazı videolar mozillada acmıyor karar vremedim :S

Güncelleme : 2009-09-21
  7. 2009-09-21 #7
    Alıntı:
    o zaman birini silmem lazım mozilladan memnunum exp silerim..

Eğer internetinin ve bilgisayarının hızlanmasını istiyorsan bir seçim yapmak zorundasın...

Eğer bilgisayarda dosya nidirim yapacaksan firefox'u..

Eğer pc'yi sadece sörf amaçlı kullanıyorsan IE'8 i tercih etmelisin...

8. 2011-01-20 #8
    ya kardeş ben bunu sevmedim geri değiştirmek istiyorum nasıl olacak!

9. 2011-01-20 #9
    yaptığınız işlemlerin tersini yapın

10. 2011-10-16 #10
    sagolasın kardeş hepsini yaptım insallah olur emeğine sağlık.

11. 2011-11-01 #11
    Alıntı:
    aso2 Nickli Üyeden Alıntı
    Tabikide yavaş olur..IE'de ram harcıyor Firefoxda eğer sende ikiside varsa hiç boşuna uğraşma hızlandırmazsın..IE 8 çok fazla ram kullanıyor Firefoz ondan daha fazla ram kullanıyor bu durumda yavaş olması gayet normal...Eğer gerçekten hzılı olmasını istersen ikisinden birini seçmelisin..Her program belli bir rem kullanır ve o program ne kadar çok ram kullanırsa pc'de o kadar yavaşalar..
    belki oyle ama benım pc de tam 4 tarayıcı birden yüklü mozilla safari google ve ie hepsninde şuan son sürümünü kullanıyorum gayet hızlı birşekilde de sonuç alıyorum siteye gireceğim zaman hiç bekleme yapmıyorum hızlı bir şekilde siteye giriş yapıyorum.

Okunma: 8842 - Yorum: 10 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -