İnternet Siteleri Için Yasa Tasarısı Hazırlanıyor - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

İnternet Siteleri Için Yasa Tasarısı Hazırlanıyor

 1. İnternet siteleri için yasa tasarısı hazırlanıyor,Siteler için yasa tasarısı,Web siteler için yasa tasarısı,yasa,internet


  1098 - İnternet Siteleri Için Yasa Tasarısı Hazırlanıyor
  Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye'de internet kullanımının yaygınlaşmasıyla basın suçlarının ortaya çıktığını, bu nedenle Adalet Bakanlığı'nın bilişim suçlarıyla ilgili olarak bir yasa tasarısı hazırladığını açıkladı.

  Yıldırım, "Burada aynı gazete ve televizyonlarda olduğu gibi, sitelerin sahipleri, sorumlu yazı işleri müdürleri ve diğer çalışanlarının sorumlulukları ve bir suç olması durumunda yapılacak işlemler belirlenecek. Bu gerçekleştiğinde, internet ortamında işlenen çok çeşitli suçların daha titiz takip edilmesi, mağduriyetlerin önlenmesi mümkün hale gelecek" dedi.


  Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım bayram tatilini geçirmek için gittiği Erzincan'da yaptığı açıklamada, internet kullanımının hızlı biçimde yaygınlaştığını anımsattı.

  İnternet yolu ile basın suçlarının oluşmaya başladığına işaret eden Yıldırım, bu nedenle genel bir düzenleme ihtiyacının ortaya çıktığını belirtti.

  Yıldırım, "Gazete ve televizyonlarda olduğu gibi, bu sitelerin sahipleri, sorumlu yazı işleri müdürleri, muhabirler falan hepsinin sorumluluklarını belirleyen, herhangi bir suç olması durumunda bunlara yapılacak işlemleri de tarif eden kapsamlı bir bilişim suçları kanun tasarısı Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanıyor. Biz de buna işin teknik yönü itibari ile destek veriyoruz. Bu gerçekleştiğinde, internet ortamında işlenen çok çeşitli suçların daha titiz takip edilmesi, mağduriyetlerin önlenmesi mümkün hale gelecektir" diye konuştu


 2. 2009-09-20 #2
  geç bile kalındı .. emegine saglık 55 - İnternet Siteleri Için Yasa Tasarısı Hazırlanıyor


  Okunma: 1029 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -