Mübarek Geceler Nelerdir ve Nasıl Değerlendirilmelidir ? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Mübarek Geceler Nelerdir ve Nasıl Değerlendirilmelidir ?

 1. 1.Mevlid kandili

  2.Regaib kandili

  3.Berat kandili

  4.Mirac kandili

  5.Kadir gecesi

  Mübarek Geceler Nelerdir ve Nasıl Değerlendirilmelidir ?


  Mübarek gün ve geceler toplumumuzda büyük şevk ve iştiyakla kutlanan gecelerdir. Bu geceler bayram havası içeriisnde geçmektedir. İşte bu gecelerden biri de Kadir gecesidir. Kadir; değer, kıymet ve itibar demektir. Bu geceye Kadir Gecesi denilmesi şeref ve kiymetinden dolayıdır. Zaman ve mekanlar; kendilerinde meydana gelen önemli olaylarla değer kazanırlar. Kadir Gecesini bu derece değerli kılan en önemli sebep de Kur’ân-ı Kerîm’in bu gece indirilmeye başlanmış olmasıdır. Kur’ân-ı Kerîm’in nüzulü ve Peygamberimizin insanlığa son peygamber olarak gönderilmesi, dünya tarihinin en önemli hadisesidir.

  Mübârek gün ve geceleri, insanların, hayatın tek düzeliğinden çıkmaları için bir fırsat olarak değerlendirmek gerekir. Bu durumda, mübârek gün ve geceleri, mutluluklarımız için şükrümüzü, sıkıntılarımız için de sabrımızı artırmak için karşımıza çıkan önemli bir fırsat olarak görmek mümkündür.Ayrıca günahların bağışlanmasında, iyiliklerin artmasında zaman ve mekânların katkısı büyüktür.Bundan dolayı bazı ayların, günlerin, gecelerin diğer ay, gün ve gecelere üstünlükleri vardır.

  Mübarek Gecelerde

  Namaz kılınır,

  Kuran okunur,

  Dua edilir,

  Sadaka verilir.
  Güncelleme : 2017-11-29
Bölüm: Merak Edilenler

Konu Etiketleri

mübarek geceler nasıl değerlendirilir, mübarek geceler nasıl değerlendirilmeli, mübarek gün ve gecelerde hangi ibadetler yapılır

  Okunma: 2049 - Yorum: 0 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -