Düğmesiz Uzaktan Kumanda! - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Düğmesiz Uzaktan Kumanda!

 1. Philips kumandalardaki düğmeleri attı! Philips'in yeni uzaktan kumandası düğmelere ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Nasıl mı?

  Eski uzak kumandasız televizyonları hatırlayanlar bile her kanal değiştirmek istediğinizde yerinizden kalkmanız gerektiği zamanları unutmuş olabilirler. Günümüzde uzaktan kumandalar günlük hayatımızın fazlasıyla içine girdiler. Artık pek çok evin salonundaki sehpanın üzerinde birkaç uzaktan kumanda birden bulunuyor. Ve elimizden düşürmediğimiz kumandaların teknolojisi de gelişmeye devam ediyor.


  Bu konuda son atılım Philips'ten geldi. Philips, uWand adını verdiği bu yeni kumandası ile kumandaları cihaza doğrultma ve düğmeye basma dönemini sona erdirmeye hazırlanıyor. uWand günümüzde en sık kullanılan kızıl ötesi sinyal taşıma sistemini değiştiriyor ve cihazları kumandadan gelen sinyalleri alabilmeleri için artık iki aletin birbirini görme zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Daha da ilginç olan Philips'in uWand'ının farklı düğmelere ihtiyaç duymuyor olması. Wii oyun konsolunun kumandalarında olduğu gibi uWand da hareket ile çalışıyor ve komutlar düğme yerine kumandanın hareketleri ile belirleniyor.


  Bu ilginç cihaz Philips tarafından resmi olarak önümüzdeki hafta Amsterdam'da başlayacak olan IBC Show'da tanıtılacak.

  Bilgi için: Philips
  Telefon: (216) 522 18 20

  Güncelleme : 2018-11-07
  Okunma: 1475 - Yorum: 0 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -