Kayseri Erciyesspor - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Kayseri Erciyesspor

 1. KAYSERİ ERCİYESSPOR  TARİHÇE


  Erciyes gençlik spor kulübü ilk defa 1937 yılında Kırmızı - Beyaz renkler ile kuruldu. Bilahire Sarı-Kırmızı rengi aldı. Kulübün ilk yeri Düvenönünde bulunmakta idi.
  1940 yılında Kayseri Gençlik Spor kulübüne devroldu.
  1948 yılında Askeri takımların ligden çekilmesi ve ligde 3 takımın kalması üzerine İbrahim Bamyacıoğlu ve Şaban Çenkcinin gayreti ile Erciyes Gençlik Kulübü Sarı - Lacivet renklerle faaliyete geçti.
  1949 yılında Kayseri Gençlikspor kulübü ile birleşti ve Sarı-Kırmızı renkler ile lige devam ettiler.
  1951 yılında kulüp fesh edildi.
  Kulübün eski oyuncularından Naci Ulucan 1952 yılında kulübü tekrar faaliyete geçirdi.
  1966 yılına kadar mütevazi bir şekilde ligde oynadı. Bu tarihlerde Kayserispor´un kurulması için Ortaanadoluspor ve Sanayispor ile birleştiririlip 01.07.1966 tarihinde Kaysrispor kuruldu. 1985 Yılında önce Mahrumlarspor olan Kayserigücü´nü devraldı ve o zamanın Kayseri Emniyet Müdür Yaşar Gökışık tarafından Kırmızı Lacivet Renkler ile Kayseri Emniyetspor olarak değiştirildi. 2-3 Yıl 3.Türkiye ligine çıkma maçlarında finallerde kaybeden Emniyetspor Teknik Direktör Yılmaz Yavman (Galatasaray´da futbol oynadı. Daha sonra Kayserispor´a transfer oldu. Uzun Yıllar Kayserispor´da futbolcu, Teknik Heyette ve Yönetici olarak bulundu.) yönetiminde 3.Türkiye ligine çıktı. 1966 yılından tam 22 yıl sonra 1988 yılında Kayseri Emniyetspor 3.lige çıktığında Emniyet takımlarının ligden çekilmesi gerektiği yönünde Enmiyet Genel Müdürlüğünce karar verilince Kayseri Emniyet Müdürü Yaşar Gökışık´ın gayretleri ile sivil bir yönetim oluşturularak Siyah Beyaz Renklerde Kayseri Erciyesspor yeniden canlandırılmış oldu. 3-4 sezon bu isim ve renklerde mücadele eden Kayseri Erciyesspor, Kayseri Büyükşehir Belediyespor ile birleşerek Mavi-Beyaz renkler ile Büyükşehir Belediye Erciyesspor ismi ile 3.ligde mücadelesine devam etti. Seçimlerden sonra kulüp Melikgazi Belediyespor´a devredince Sarı-Kırmızı renkler ile Melikgazi Belediye Erciyesspor olarak ismini ve renklerini değiştirdi. 1999 Yılında İstikbal grubu sahiplerinden Hacı Boydak kulübü devraldı. Forma Rengini Sarı-Lacivet ve Kulübün ismini Hacılar Erciyesspor olarak değiştirdi. Kayseri´li gençlerden ve Kayseri´li teknik heyetten oluşan bir ekip kurdu. İlk yılında 2.Türkiye ligine çıktı . 2000-2001 futbol sezonunda grubunu lider olarak bitirip Play-off´a kaldı. Play-off´da başarılı bir sezon geçirdi ve ligi 6. bitirdi. 2.Lig A Kategorisinde oynamayı hak kazandı. Sezon sonunda Hacı Boydak kulübü Büyük Şehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ile görüşerek iki kulüpten güçlü bir ekip oluşturma kararı verildi. Erciyesspor´daki elit futbolcular Kayserispor´a aktarıldı. Yönetimine 23.06.2001 tarihinde Menduh Büyükkılıç getirildi. Takmını ismi ERCİYESSPOR ve Forma rengi SARI-KIRMIZI-BEYAZ olarak değiştirildi.
  2001-2002 sezonunda şansız bir şekilde A Katagorisinden küme düştü.
  2002-2003 sezonunda 2.Lig B Kategorisine düştüğü sezon tekrar şampiyon olarak 2.lig A Kategorisini çıktı.
  2003-2004 sezonunda 2.lig A Kategorisinde şampiyon olarak Türkiye Süperligine çıkan 61.takım oldu.
  09 Temmuz 2004 tarihinde yapılan genel kurul ile Süperlig Hakkını Kayserispor'a devretti.
  Takımın Başkanlığını Enver Kemaloğlu T.Direktörlüğünü ise Mustafa Uğur Yapmakta iken
  2004-2005 Sezonunda 2.Lig A Kategorisinde mücadele edele eden Kayseri Erciyesspor tekrar şampiyon olarak Süper lige Merhaba dedi.
  2005-2006 Sezonunda Süperlige Önce Forma rengini Mavi-Siyah yaparak girdi.


  YÖNETİM

  BAŞKAN
  Av.ENVER KEMALOĞLU

  2.BAŞKAN
  Dr.EROL BEDİR

  GENEL SEKRETERLİK
  FEHMİ ÖCAL
  KAZIM ŞAHİN

  MALİ İŞLER VE SATINALMA KOORDİNATÖRLERİ
  MEHMET ÇAKMAK UYAR
  ŞABAN ZIKKAVUN
  KUDDUSİ GÜLDEREN
  NURETTİN ASLAN

  ALTYAPI KOORDİNATÖRLERİ
  İBRAHİM BAHADIR
  MUSTAFA ÇAPAN
  AHMET ÇETİNKAY

  TESİSLER SORUMLULARI
  AHMET Ç.KAYA
  NURETTİN ARSLAN
  MUSTAFA IŞIK

  MÜSABAKA KOORDİNATÖRLÜĞÜ
  ŞÜKRÜ CANITEZ
  SELİM AÇIK
  ERGÜN BİLEN

  BASIN KOORDİNATÖRLÜĞÜ
  AŞKIN GENÇ
  İBRAHİM DEMİR

  HALKLA İLİŞKİLER VE PAZARLAMA KOORDİNATÖRLÜĞÜ
  AHMET ÇETİNKAYA
  ERGÜN BİLEN
  MUSTAFA DANACI
  ŞÜKRÜ CANITEZ

  HUKUK KOORDİNATÖRLÜĞÜ
  Av.MÜKREMİN TÜRKMEN

  AR-GE KOORDİNATÖRLÜĞÜ
  AHMET ÇETİNKAYA
  UĞUR BIÇAKER
  KADİR ERKİLET
  ALİ REŞAT ÇAĞAN   Konuyu Beğendin mi?
 2. 2007-04-27 #2
  Kayseri Erciyesspor Kulübü Başkanı Ziya Eren, "Bugün burada çok önemli bir başarıya imza attık, tarih yazdık ve finale kaldık" dedi.  Ziya Eren, Trabzonspor maçının ardından göz yaşları içerisinde yaptığı açıklamada, "Kayseri şehri ilk defa bir final oynayacak. Ama önemli olan Erciyesspor'un ligde kalması. Bugün burada çok önemli bir başarıya imza attık, tarih yazdık ve finale kaldık" diye konuştu.


 3. 2007-04-28 #3
  kayseri erciyes spor suan uefa kupasına katılmayı haketmiş durumda finale kaldıgı için cünkü final oynadıgı besiktas zaten uefa veya sampiyonlar ligine gidecek.

  işin ilginç tarafı k.erciyesin düşme hattında bulunması eger küme düşerlerse ilk kez türkiye 2lig a katagorisinden bir takım seneye uefaya gidecek bekleyelim ve görelim neler olacak.

  Okunma: 2712 - Yorum: 2 - Amp
Kullanıcı Oylaması: 0/5 - 0