Malzemeler:

1 kg pançeta dilimi (süt danasından olmasını tercih edin), 400 gr tavuk göğüs eti, 3 dilim jambon, 4 iri sosis, 2 çorba kaşığı margarin, 2 çorba kaşığı zeytinyağı, yeteri kadar tuz ve karabiber.

Yapılışı:

Et, büyük bir dilim haline gelinceye kadar dövülerek inceltilir. Sonra et tahtasının üzerine alınır. Haşlanmış, kemiksiz göğüs eti dövülerek etin üzerine düzenli bir biçimde konur. Bunun üzerine de jambon ve yanlamasına kesilmiş sosis yerleştirilir. Sonra et dilimi, içini dağıtmadan rulo haline getirilir. Pişerken açılmaması için rulo üç yerinden temiz ve beyaz bir sicimle bağlanır, sonra bir fırçayla et rulosunun her yanına zeytinyağı sürülür ve ateşe dayanıklı bir kayık tabağın içine yerleştirilir.


Yeteri kadar karabiber ve tuz serpildikten sonra fındık büyüklüğünde margarin parçaları rulonun üstüne ve yanına serpiştirilir. Tabağın kapağı kapatılarak çok hafif bir ateşin üzerinde bir saat kadar pişirilir. Yemek ateşten indirmeden önce kabın ağzı açılır, ateşin ısısı yükseltilir ve rulonun dört bir yanı çevrilerek kızartılır. Kızardıktan sonra servis tabağına alınarak biraz soğuması beklenir. Sonra dilim dilim kesilir. Tabağın çevresi yuvarlak dilimler halinde kesilerek kızartılmış patatesle süslenerek servis yapılır.