Çanakkale Şehitliğini 3 Boyutlu Gezin - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Çanakkale Şehitliğini 3 Boyutlu Gezin

 1. Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nı ve Çanakkale Şehitliği'ni gelişen teknoloji sayesinde bilgisayarınız başında gezebilirsiniz.

  'www.360tr.com' adlı multimedya grubu, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkını, 'Virtual Reality Panoramik Fotoğraf Teknolojisi' ile internet ortamına taşıdı.

  Proje yönetmeni İmdat Demir, bir dedesini bu savaşta kaybetmiş birisi olarak proje üzerinde çalışmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

  Demir, proje ile savaşın geçtiği Gelibolu Yarımadası'nı göstermeyi ve şehitliklerin bir nebze olsun hatırlatılmasına çalıştıklarını belirterek, şunları kaydetti:

  "Çanakkale'yi görme şansı bulunmayan, yurdumuzun dört bir yanından milyonlarca vatandaşımıza, sanki oradaymış gibi Gelibolu Yarımadası'nı gezme imkanı sunarak, özellikle genç nesiller üzerine internetin rolünü de kullanarak farkındalık yaratmak istedik. Gelibolu Yarımadası'nı görmek isteyenlerin, şehitlerimizin hangi zor şartlar altında canlarını bu ülke için feda ettiklerini hissedebilecekleri 'Yürekten Kaleler Efsanesi: Çanakkale Zaferi' projesi, askeri bir zaferin sonuçlarını yeni zamanlara taşıması, hissettirmesi anlamında kendi alanında, 'Kar altı hayatlar: Sarıkamış' projesinden daha da büyük bir proje olma özelliğini taşıyor."


  "www.360tr.com/gelibolu" internet adresinden ulaşılan "Yürekten Kaleler Efsanesi: Çanakkale Zaferi" projesi, Gelibolu Yarımadası'nda bulunan şehitlik ve anıtları, hepsinin ayrı ayrı işaretli olduğu sayısal harita üzerinden bir gezinti imkanı sunuyor. 2. 2010-03-11 #2
  görülmesi gereken bir tarih

  Okunma: 2425 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -