Kadınların Erkekleri Geçtiği 10 Alan - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Kadınların Erkekleri Geçtiği 10 Alan

 1. Kadınların Erkekleri Geçtiği 10 Alan

  Erkeklerin tembelliği mi fizik güçlerine güveni mi böyle olmasını sağladı bilinmez ama yapılan araştırmalar gösteriyor ki kadınlar 10 alanda erkekleri geçmiş durumda.  3888 - Kadınların Erkekleri Geçtiği 10 Alan

  1-YATIRIM
  Mal sahibi olmakta üzerlerine yok...
  Bin protfolyada yapılan bir araştırmaya göre kadınların yatırımları erkeklerin yatırımlarına göre yüzde 18 oranında daha iyi. Bu kadınların yatırım yaparken daha uzun süre düşünmesinden kaynaklanıyor.

  2- TRAFiK
  Ölüm riskleri az
  Erkekler kadınlara göre yüzde 77 daha fazla ölme riski taşıyor.

  3- RAHATLIK
  Problemlerini kolayca söylüyor ve çözüyorlar...
  2000 kişi üzerinde yapılan araştırma kadınların problemlerini erkeklere göre daha çok dışa vurduğunu ve arkadaşlarıyla paylaştığını ortaya koydu. Araştırmaya katılan kadınların yüzde 53'ü arkadaşlarıyla canlarını sıkan problemleri konuşurken sadece yüzde 29 oranındaki erkekler sorunlarından bahsetti.

  4- iŞ HAYATI
  Doğru sektör seçip işsiz kalmıyorlar ABD İstatistik Kurumu'nun yaptığı araştırmaya göre 2007 Aralık ayından beri işini kaybedenlerin yüzde 80'i erkek. Bunun nedeni ise erkeklerin daha çok çalıştığı sektörleri krizin vurması.

  5- YÖNETiCiLiK
  Bu konu biraz tartışılır
  Bu konu biraz tartışılır ancak birçok uzman daha iyi dinledikleri, düşündükleri, problem çözdükleri için kadınların daha iyi yönetici olduğunun altını çiziyor.

  6- GÜZELLiK
  Geçmiş nesillere göre daha çekiciler
  Araştırmalar gösteriyor ki, kadınlar gitgide daha da güzelleşirken erkekler aynı kalıyor. 2000 insanı 40 yıl boyunca izleyen araştırmacılar çekici kadınların ortalama standartların üstünde güzel çocuk doğurduğunu ortaya koydu. Ayrıca güzel kadınların ilk doğan çocukları da kız oluyor. Bu genç kızlar da geçmiş nesillere göre daha güzel.

  7- EĞiTiM
  Kısa sürede üniversiteden mezun olmayı başarıyorlar
  Yapılan bir araştırmaya göre kadınlar, erkeklere göre üniversiteden daha kısa sürede mezun oluyor. Ancak burada erkeklerin hem okuyup hem çalışması ya da daha rahat olması gibi faktörler ön plana çıkıyor.

  8-BESLENME
  Sağlıklı besinleri tercih edip etten uzak duruyorlar
  Minnesote Üniversitesi tarafından 14 bin kişi üzerinde yapılan bir araştırmaya göre kadınlar erkeklere göre daha sağlıklı yiyecekleri seçiyor. Erkekler donmuş pizza ya da kırmızı et yerken kadınlar meyve ve sebzeyi tabaklarına koyuyor.

  9- SAĞLIK
  Bağışıklık sistemleri erkeklere göre çok güçlü
  Bağışıklık sistemi erkeklere göre daha güçlü ve daha az hasta oluyorlar. Östrojen, kadınların gizli silahı . Bu hormon enfeksiyonlarla savaşta kadınlara ekstra güç veriyor.

  10- YAŞAM
  100 yaşın üzerindekilerin çoğu kadın
  Dünya üzerinde 100 yaşının üstünde olan insanların yüzde 85'i kadın. Genelden kadınlar erkeklere göre 5-10 yıl daha uzun yaşıyor.

 2. 2009-09-01 #2
  emeğine sağlık canım

  Okunma: 1602 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -