Çocuk Oyunu - Bakkalcılık - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Çocuk Oyunu - Bakkalcılık

 1. Matematik becerilerini destekleyen oyun:Bakkalcılık (3-5 yaş)

  Bakkalcılık oyununun en güzel tarafı çocuğun evde kolaylıkla bulunabilecek birçok nesneyi "satabilmesidir". Bu deneyim çocuğun gerçek hayatta ticaretin nasıl işlediğini anlamasına ve aynı zamanda da yetişkin rolü oynamasına yardımcı olacak. Çocuklar bakkalcılık oynadıklarına hem hayal güçlerini hem de dili hafıza, sınıflandırma ve rakam becerilerini kullanırlar. Bu oyun çocuğunuzun matematik, düşünme, eşleştirme ve rakam becerilerinin gelişime katkıda bulunacak.


  Gerekli malzemeler

  Evde bulunabilecek çeşitli küçük nesneler:

  Kavanozlar

  Dergiler

  Boş kutular

  Poşetler

  Oyuncak para

  Kalem veya boya kalemi

  Resim kağıdı

  Nasıl yapacaksınız?

  Çocuğunuzdan, mutfağın bir köşesinde, dolaptaki kavanozlar veya yiyecek kutularını kullanarak bir bakkal kurmasını isteyin. Resim kartonu ve kalemleri kullanarak, bakkalın adını gösteren tabela, fiyat etiketleri ve "özel indirimleri" belirten etiketler hazırlayın.

  Çocuğunuz size ve diğer çocuklara oyuncak paralar karşılığında mal satsın. Çocuğunuza gerçek bir müşteri gibi sattığı mallar hakkında sorular sorun. Sırasıyla bakkal ve müşteri rollerini oynayın. Başka zamanlarda da farklı mağazalar oluşturun (ayakkabıcı, giyim, oyuncakçı, evcil hayvan mağazası vb.). Çocuğunuza bakkalcılık oynamanın, oyun bittiğinde oyun malzemelerini toplamayı gerektirdiğini öğretmeyi de unutmayın. *


 2. 2011-01-31 #2
  acılmıo bu oyun

  Okunma: 3342 - Yorum: 1 - Amp
Kullanıcı Oylaması: /5 -