Diesel - Küresel ısınma ve Venedik

Diesel, son zamanlarda bu kürsel ısınmanın etkilerini anlattığı reklamlarıyla tüketicilerine küresel ısınmaya karşı hazır olun diyor adeta. Reklamda suların çekildiği ve papağanların olduğu bir görüntü var. Yani venedik, ekvator kuşağı dediğimiz iklimi yaşıyor. Bu kadar abartılı olacak mı bilinmez ama küresel ısınmanın kapımıza dayandığı ve firmaların da duyarlı genç kuşak üzerinde sosyal sorumluluk temalı reklamlarla bu konuya değindiğini biliyoruz.Ajans : Marcel, Paris, France

Tarzan, yok edilen doğa ve ağaçlar


Her dakika yağmur ormanlarından 15 km kare ağaçlık bölgenin yok olduğunu biliyor muydunuz? WWF için hazırlanan bu ilan bunu çok güzel anlatıyor. Bir gün böyle olacak mıyız demiyorum. Zaten böyle oldu doğa artık ve o yüzden küresel ısınmanın başlamasına şaşırmamalı değil mi? Evet, Tarzan bile atlayacak bir dal bulamıyor!


Hele Türkiye ile ilgili durum daha da korkunç. Eskiden bir sincabın Edirne'den Hatay'a hiç ağaçtan inmeden gidebildiği anlatılır esprili bir dille. Ya şimdi?

Ajans : Uncle Grey, Denmark

Küresel ısınma ve su


Küresel ısınma için WWF tarafından yapılan bu çalışma, buzulların erimesiyle, dünyanın alacağı son hali gözler önüne seriyor. Küresel ısınmaya bugünden hayır demezsek son, tam da böyle olacak galiba.

Ajans : Ogilvy & Mather

Atmosferde yaşayan canlılar ölüyor

214 - Küresel Isınma Reklamları

215 - Küresel Isınma Reklamları

Atmosferda yaşadığı/uçtuğu düşünülen fantastik varlıklar kullanılarak yapılmış bir kampanya. Gökyüzü çok dikkatimizi çekmiyor belki ama ozon tabakasında bulunan delik, hergün daha da büyüyor. Bir gün evimizden dışarıya çıkamayabiliriz.


Ajans : Fallon / Singapore