Canavar Bitki Bulundu! - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Canavar Bitki Bulundu!

 1. İngiliz bilim adamları fareleri bir hamleyle yiyen ölümcül bir bitki keşfetti. Görüntüsüyle bilim kurgu filmlerini anımsatan bitki, kedilerden sonra farelerin en büyük kabusu oldu.

  Bitkiler dünyasının son keşfi olarak öne çıkan, bitkiden çok kocaman bir ağıza benzeyen bu dev bitki, fareleri yemesiyle biliniyor.

  1986 yılında beyazperdede yankı bulmuş 'Little Shop of Horrors' filmindeki 'Audrey' isimli bitkiyi anımsatan bu tuhaf ot, Filipinler'deki Victoria Dağı'nın eteklerinde bulunmuş.

  Araştırmayı yapan bilim adamı Stewart McPherson, "Sadece böcekleri değil fareleri de kolaylıkla mideye indiren bir bitki bu" şeklinde konuşuyor.

  Bugüne kadar keşfedilmemiş olmasının ilginç olduğunu söyleyen McPherson, "Sindirim enzimleriyle yapraklarını açıp fareleri yemeyi başaran bu canlı, yeşil ve kırmızı renkte. Yaklaşık 1 metre 20 santim boylarında" açıklamasında bulunuyor.

  Bitkiye, doğanın güzelliklerini tanıtmayı kendine öncü edinmiş bilim adamı Sir David 'in ismi verildi.   Konuyu Beğendin mi?
  Güncelleme : 2018-11-10
 2. 2009-08-17 #2
  böcek yiyen bitki çok gördük ama fare ve kedi yiyeni ilk kez görüyorum.böyle makroskobik bir türün yeni bulunması gerçekten ilginç.güzel paylaşımın için çok teşekkürler su.
  ayrıca bu bitki tarımda biyolojik savaş yöntemlerinden birini oluşturabilir.yılan yerine bu bitki kullanılabilir.tabi diğer etkileri araştırılarak..

 3. 2009-08-17 #3
  :(( ilginç bir billgi kedi ve fare yiyen çiçekk aaaa inanamıyorumm paylaşımın için saoll

 4. 2012-05-16 #4
  Ne kadar cahilsiniz kedi yiyen demiyor kedilerden sonra farelerin en büyük kabusu oldu diyor daha okuduğunuzu anlayamıyorsunuz.

 5. 2012-05-16 #5
  kedi yemezki atma!
  o.O

 6. 2012-05-17 #6
  o ne biçin özelliklere sahip bi bitkimiş.
  ÇOK İLGinççç

  Okunma: 2810 - Yorum: 5 - Amp
Kullanıcı Oylaması: 0/5 - 0