Nike, LeBron James imzalı serinin en yeni ve en yenilikçi ayakkabısı Nike Air Max LeBron VII'yi James'in ve ayakkabı tasarımcısı Jason Petrie'nin katıldığı bir toplantıyla tanıttı.

548 - Lebron James'e Özel..

Nike Air Max LeBron VII, maksimum rahatlık ve denge sunmak amacıyla tasarlandı. Bu ayakkabı, Nike'ın ilk dolgu ünitesi olan yenilikçi, basketbol odaklı Max Air airbag ünitesi ve Flywire özellikli üst kaplaması ile eski performans basketbol ayakkabılarından çok daha güçlü bir yapıya sahip.

LeBron James bu yeni ayakkabı ile ilgili şunları söylüyor: "Yeni LeBron VII, imzamı taşıyan ayakkabı serisini, yenilik anlamında bir üst düzeye taşıyor. Oyunumun gelişmesi ve ilerlemesiyle birlikte, Nike da benim kort üzerindeki başarımı arttıracak ayakkabılar tasarlıyor ve geliştiriyor."

Rahatlık Devrimi
Nike'ın basketbol odaklı ilk tabanı Nike Max 360 air sole, günümüz basketbol oyuncularının çok yönlü hareketlerine uyum sağlamak amacıyla tasarlandı ve geliştirildi. Basketbola uygun olarak hazırlanan bu air taban, tam ayak boyundaki eski ünitelere göre yüzde 80 oranında daha fazla hava içeriyor ve böylece daha üst düzey rahatlık sağlıyor. Daha ince ön bölüm ve daha derin topuk bölümüyle çevrili taban, ihtiyaç duyulan alanlar için gerekli dolguyu sunuyor.


Basketbol kortlarının zemini düşünülerek hazırlanan ayakkabının iç tabanı ve üst yüzeyi, orta tabandaki yeniliğe uyum sağlayacak şekilde ayarlandı. Dikişsiz entegre bilek kısmı sadece rahat bir yer tutuş sunmakla kalmıyor, aynı zamanda sürtünmeyi önlüyor ve basketbol oyuncularının temel ihtiyacı olan kilitlenme özelliğini sağlıyor. İlk kez Nike Hyperdunk'ta kullanılan Nike Flywire teknolojisi ayakkabıya ek ağırlık vermeden, malzeme kullanımını en aza indirgeyerek, gergin fiber materyal ile destek sunuyor. Çapraz dokuması sadece ayakkabıya basketbola uygun bir denge özelliği katmakla kalmıyor; aynı zamanda LeBron'un her yıl kendi imzasını taşıyan ayakkabı ve giyim serisinde istediği elmas desenini oluşturuyor.

Miras
Nike Air Max LeBron VII, basketbol tarihine atıfta bulunan ve LeBron'un kişiliğini yansıtan bir ayakkabı. Ayakkabının dış tabanındaki beş esnek girinti, kort üzerindeki beş basketbolcuyu; orta bölümdeki 23 çizgi LeBron'un forma numarasını temsil ediyor. Dış tabandaki 3 boyutlu dekoder anahtarı, ayakkabı döndüğünde, LeBron'un temel değerlerini simgeliyor: Tutku, Korkusuzluk, Gelenek, Toplum, Aile, Sadakat ve hayatının diğer olmazsa olmazları.

Ayrıca dil parçasındaki yedi Nike Flywire ipi, Nike Air Max LeBron VII'yi temsil ediyor; çünkü bu ayakkabı serinin yedinci ayakkabısı olma özelliğini taşıyor. Aynı simge ayakkabının üzerindeki V şekilli metal yuvarlak parçalarda ve ayakkabının altına işlenen Roma rakamında da görülüyor.

İşçilik
Nike Air Max LeBron VII, sırçalı deri üst yüzeyi ve rugan deri genel hatlarıyla dikkat çekiyor. Kullanılan bu malzemeler ayakkabıya şık ve havalı bir görüntü kazandırıyor. Bu malzemelerin kullanılma nedeninde ise LeBron'un en son ayakkabısının olabildiğince yüksek kalitede dokunuşlarla donatılması bulunuyor. Nike Air Max LeBron VII, dolgu ve güç özelliklerine sahip, stil olarak da üst düzey görüntü sunan bir basketbol ayakkabısı arayan basketbolcular için hazırlandı.